İçeriğe Yönlendir

Kafes Kuşu Almak İstiyorum.

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert

Bir kafes kuşu almak istiyorum ama bülbül gibi ötmeli. Muhabbet kuşları bıcır bıcır konuşuyorlar ben ötmelerini istiyorum, bu konuda saka kuşları başarılı. Sizin önerebileceğiniz bir kuş türü var mıdır değerli forum üyeleri?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Gri jako afrika papağanı kesin konuşuyorlarmış Aydın abi.Arkadaşım aldı eğitiyor şu anda.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Bir kafes kuşu almak istiyorum ama bülbül gibi ötmeli. Muhabbet kuşları bıcır bıcır konuşuyorlar ben ötmelerini istiyorum, bu konuda saka kuşları başarılı. Sizin önerebileceğiniz bir kuş türü var mıdır değerli forum üyeleri?

Süleyman Özer size cvap verecektir...

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Gri jako afrika papağanı kesin konuşuyorlarmış Aydın abi.Arkadaşım aldı eğitiyor şu anda.

Yok kardeşim papağanla uğraşamam, hem açıkçası o çok maliyetli olur :)

Süleyman Özer size cvap verecektir...

Sabırsızlıkla bekliyorum hocam.

Kanarya +66

Kanarya aklımda hiç yoktu açıkçası, uğraş gerektirmeden öterler mi acaba, yani doğalarında var mı?

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Yok kardeşim papağanla uğraşamam, hem açıkçası o çok maliyetli olur :)

Doğrudur abi benim pek bilgim yok :)

Yorum bağlantısı

Kanarya aklımda hiç yoktu açıkçası, uğraş gerektirmeden öterler mi acaba, yani doğalarında var mı?

Benim favorim Muhabbet. Hani biraz uğraş istiyorum, ve benimle uğraşsın istiyorum. Konuşmasını istiyorum falan..

Kanarya alışmaz süs kuşu olarak durur. Sadece öter ama güzel öter. :) büyük olmasa ama kekliği tek geçerim  :good1:

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Benim favorim Muhabbet. Hani biraz uğraş istiyorum, ve benimle uğraşsın istiyorum. Konuşmasını istiyorum falan..

Kanarya alışmaz süs kuşu olarak durur. Sadece öter ama güzel öter. :) büyük olmasa ama kekliği tek geçerim  :good1:

Kanaryayı da araştırmalarım arasına ekledim :good1:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Papağan alma da ne yaparsan yap..Güneşin ilk ışıklarıyla seni uyutmayacak şekilde feryat ederler :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Papağan alma da ne yaparsan yap..Güneşin ilk ışıklarıyla seni uyutmayacak şekilde feryat ederler :D

ayhan abi jakolar ufakları 900 lira eminonunde sordum ama güzel hayvanlar :D

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

jako iyi eğitilirse köpek gibidir :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben jako falan bilmem uygun fiyatlı papağan diye satılan kuşlardan uzak dur.Uyku uyuyamaz hale gelirsin. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ben jako falan bilmem uygun fiyatlı papağan diye satılan kuşlardan uzak dur.Uyku uyuyamaz hale gelirsin. :)

2-3 ay önce aldığım yavru (şimdi biraz büyüdü) muhabbet de geceleri coşuyor.ışıklar açık olduğu sürece 2 laf sohbet ettirmiyor :)

kapısını açtığım an yüzüme doğru taarruza geçip,bir pike ile omzuma konuyor,ağzımda ezdiğim çekirdekleri dudağımın ucundan yiyor (vermeyince de ısırıyor eşek)

yani muhabbetler biraz gürültücü ama beslemesi zevkli,kafamdan omzumdan inmiyor,elimle de besliyorum,kızım da korkmuyor seviyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

2-3 ay önce aldığım yavru (şimdi biraz büyüdü) muhabbet de geceleri coşuyor.ışıklar açık olduğu sürece 2 laf sohbet ettirmiyor :)

kapısını açtığım an yüzüme doğru taarruza geçip,bir pike ile omzuma konuyor,ağzımda ezdiğim çekirdekleri dudağımın ucundan yiyor (vermeyince de ısırıyor eşek)

yani muhabbetler biraz gürültücü ama beslemesi zevkli,kafamdan omzumdan inmiyor,elimle de besliyorum,kızım da korkmuyor seviyor.

Abi muhabbet falan sesli ama en azından ısırdığında birşey olmuyor.Sen papağını bir bırak tutamazsın bile.Parmağının kenarını bi tutsa parçalıyor.Ucuz yollu papağanların hepsi çok yabani ormandan tutup getiriyorlar..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Abi ya kanarya olacak ya saka. Zaten Ekim-Kasım ayları Saka alma zamanı için uygun aylarmış.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Kanarya gibi varmı bee, bri de eğitimli olduğu zaman off off :)

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

kanarya tek geçerim. ama ya molina yada york schare cinsi edinin(makbul ve sesi güzel olan ırklardır). ve ocak ayından sonra şartları sağlarsanız alacağınız yavrular paha biçilemez oluyor. ele gelmiyorlar ama inanın bir müddet sonra kapıda sizi hissedip şakımaya başlıyorlar. yarışmaya sokmayacaksanız ders vermenize gerek yok içgüdüsel ötüyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...