İçeriğe Yönlendir

5 Kanal Amfi Önerisi

Rasim Bolat

Recommended Posts

Rasim Bolat
300 rmslik 30 cm bass kaldıracak bir amfi düşünüyorum bass tek bobin 4ohm da kullanacam bir kaç marka buldum ama kararsız kadım önerisi olan var mı 

SOUNDMAGUS H500 5 KANAL AMPLİFİKATÖR 2 Ohm 4 X 130+500 watt Rms 4 Ohm 4 X 90+300 watt Rms 2 Ohm Bridge 2 X 260+500 Watt Rms fiyatı 540 tl civarı 

XETEC XI-172.5 5 Kanal Amfi 4 Ohm 4 x 90 W + 1 x 300 W RMS , 2 Ohm 4 x 120 w + 1 x 500 W RMS  fiyati 430 tl    civarı 

CADENSE CSA  300.5 5 kanal amfi  80W X 4 WATT RMS  1X 350  WATT RMS fiyati 420 tl civarı  

benim ilgimi çeken bunlar ama hepsi 14 voltta bass için verdiği değer 300 rms ne kadar kaybım olur 300 rmslik bir amfi 300 rmslik bir bassı ne kadar kaldırır sesi ne kadar etkiler  5 kanal da seçenek az bir de tek bobin 4 ohm 300 rms üzeri bir 5 kanal amfi bulamadım bunar yazdığının ne kadarı verir sizce ortalama 600 tl civarı limit önerilerinizi bekliyorum 
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

soundmagus çok iyi bir marka diye biliyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

jbl gto 5355 iyi bir seçim olabilir bence.Hem jbl kalitesiyle hemde uygun fiyatıyla ihtiyacınızı karşılar.Fiyatı da 450 lira civarı.Soundmagus gibi kıytırık ürünlere fazla bakmayın.Bu tip ürünler iddaa ettikleri gücü veremezler...

wzmacniacz-jbl-gto-1004.jpg

dscf0004_318.jpg

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

bu jbl amfi yi çok inceledim ama bana4 ohm da 300 watt rms gerekli bu 225 rms veriyor şuan pioneer mono bass amfim var oda 4 ohm da 250 watt rms veriyor ama benim subwoofer bu Sony GTX121LS 12 inç İnce Kasa Subwoofer 300 watt rms aracın bagajında 32 lt lpg tankı var mecbur o araya bu model uyuyor yukarıda yazdığım gibi 4 ohm da 300 rms vermesi gerekiyor sizin önermiş olduğunuz jbl 225 rms veriyor çok heves ettim ama kaldırmayacak 

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Mono ampliniz mevcut ise 5 kanal ampli almaktan vazgeçin 4. ohmda 250 watt rms veren bi mono ampli 300 wattlık bir subu besler.5 kanal yerine bir tanede 4 kanal ampli alın işi bitirin.5 kanal ampliyi müzik dinleyen insanlar genelde önermez.5 kanal ampliler hem mono hemde stereo müzik üretmek için efor sarfettiklerinden hiçbir zaman 2 ayrı amplinin kalitesine erişemez...

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

5 kanaldan vazgeçmek üzereyim hiç bir markada 4 ohm yüksek deger veren 5 kanal bulamadım; 2 kanal bass amfisi ile 2 mid alacam 5 kanaldan daha ucuza geliyor ovalleri söküp mid takacam biraz ugraştıracak ama mid bakacam artık ugraşmak istemedimden, stereo ses seviyorum ama bassa devam ilginize teşekkürler. :exc1:  :exc1:  :exc1:  :exc1:

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Kicker zx 650.4 modeli 4 ohmda kanal başına 120 watt rms 2 ohmda 170 watt rms verir.Bu değerde bu gücü veren sayılı modellerdendir.Piyasada temizini bulabilirseniz 350 lira civarlarına alabilirsiniz... (kendi aracımda da kullandım gayet memnunum buda benim konum ) http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/247598-sonunda-sistemimi-bitirdim/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tanınmış marka olsun üstünde wattı az olsun en iyi sonucu alırsınız

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)

cadence csa 300x5  bunu alacam 4 oval yada 2 oval +2 mid için panzidot bakıyorum  wofeer tek bobin olmasından dolayı 4 om da yüksek rms veren marka çok az ve pahalı  cadence de kara kıldım 

tarihinde Rasim Bolat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...