İçeriğe Yönlendir

El Freni Düğmesi Içine Kaçıyor.

Gürkan Eroğlu

Recommended Posts

Gürkan Eroğlu

Herkese merhabalar.Son bir kaç haftadır ilginç bir sorun yaşıyorum..2009 model 1.4TDCI fiesta sahibiyim.Bazen el frenini indirdiğimde buton içine kaçıyor ve haliyle el freninde boşluk oluyor.Biraz sallladığımda ya da vurduğumda çıkıyor.Bazen de bir kaç metre arabayı sürdüğümde kendi atıyor.Bu sorunun sebebi nedir.Tehlikeli midir?Değerli görüşlerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Aynı sorunu bende yaşadım . 2 kere kurcaladılar yaptık dediler gönderdiler. 3. de el freni mekanizmasını değiştirdim,  sorun çözüldü

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

El freni kabzasında boşluk olabilir ama hiç böyle birşey duymamıştım.  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Düğmenin arkasında onu sürekli dışarı iten bir yay olması lazım. O yay kalitesiz bir çelik olduğundan özelliğini yitirmiştir. Yayı değiştirmek sorunu çözer.

Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan

Aslında düğme kaçmıyor. Dış kılıf ileri geliyor. Benim de komple el fren kolu değişti halledildi. Ama bu sırada 18. Kalite olan orta konsol kırıldı. O da değişti(zaten aldığımdan beri yamuk duruyordu) fakat konsol hala yamuk. Servis olmuyo ki abi dedi işin içinden çıktı. Başka bir ustaya sordum. Taban sacına açılan vida deliği doğru yere açılmamış ondan dedi. Hatta örnek verdi ATIYORUM DEĞERLERİ. Ford da hata payı 1 cm iken BMW de 1 mm. Diğer özellikleri boşver asıl para eden işte bu ded...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...