İçeriğe Yönlendir

Vodafone Sorunsalı

Emre Köksal

Recommended Posts

Emre Köksal

Kayınpederime 8-9 ay önce ...... numaralı hattan 2 fatura tutarı 80 lira borç görünmektedir ve ödemediğiniz taktirde yasal işlem başlatılacaktır tarzında bir mesaj gelmiş.

konuyla ilgili Müşteri hizmetlerine - benim böyler bir hattım yok itirazında bulunduğunda, itiraz dilekçesi yazın fax çekin dediler...

40 kere fax çektik ama kimse geri dönmedi.

Herzaman işlem yaptığı bayiden işlem takibi yaptırıp hatalı çıkarılan hattın veri girişi yaparken yanlış kişi adına açılmış olabileceği söylendi.

aradan uzun bir süre geçmesine rağmen vodafon geri dönüş yapmadı...

sonrasında geçenlerde tekrar mesaj gelmiş ve 200 küsür lira borcunuz var kanuni takip işlemi başladı denmiş..

Tekrar bayiden sorgu yapıldığında hattı kullanan kişinin içerdeki 80 liralık borcu ödeyipp hattı açtırdığı sonra tekra kullanıp bu sefer 4 fatura ödemediğini öğrendik.

50 kere itiraz edip fax çektik vodafonu da aradık ama ne geri dönen var ne işlem yapan...

hat açılırken imza filan gerekli sanırım imzamız olmadığı için bi yükümlülüğümüz yok ama kanuni takip insanın kafasını kurcalıyor.

ne yapmak gerekli başına gelmiş olan var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
(düzenlendi)

Siz de telefonu kullanan kişiyi arayıp dolandırıcılıktan savcılığa suç duyurusunda bulunacağınızı söyleyin. 

tarihinde Fikret Özsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

şikayetvar.com'a yazın, 1 hafta içinde sonuç alınmadığı taktirde BTK'ya başvuracağınızı belirtin ve gerekirse başvurun. Böyle ilgisizlik alakasızlık olmaz. Müşteriyi ciddiye almamak da neyin nesi.. Vodafone bir benzerini bana da yapmıştı.. Şube bana hatalı bilgi vermesine rağmen bilgi işleme 'biz doğru bilgi verdik' deyip beni sinir krizine sokmuştu.. Vodafoneda müşteri hizmetleri çok tutarsız ve başarısız.

Sabır diliyorum. Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

hat 4 fatura biriktiği için bu sefer kapatılmış...

ilk olayda hattı tekrar açtırdığını bilmiyorduk arada yakalsam yuvasını ben yapacaktım ama ne vodafone ne başkası dönmeyince ilgilendiler diye düşündük..

işin garibi bu adam hattı taahütle almış ve kredi kartından ödeme yapmış...tabi vodafone bilgi vermiyor faturayı ödeyin diyip duruyo.

şikayet var a bi yazalım bakalım...

bi de avukata verilmiş mevzu ve sabit bir numara var akşam aradık numara yanıt vermiyor...

aslında rahat olmamız lazım bizden onay alınıp açılan bir hat değil.

normalde olaya ayılıp kendi içinde işlemi çözmeleri gerekli ama vodafone internetteki şikayetlerde olduğu gördüğüm kadarı ile abonesini hiç düşünmüyor....kaybetsem de olur kaybetmesem de mantığında

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

direk btk ya şikayetde bulunun . kurum bilgilerini verin . 2 gün içinde size cevap verirler . sürekli maillerinizi kontrol edin . ben zamanında yapmıştım ama kendi umursamazlığım yüzünden btk belli bir yere kadar ilgilendi . şimdi avukat - mahkemeyle uğraşıyorum . hafife almayın . avukat ücreti falanda yansıtıyorlar.

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

arkadaşın avukat kardeşi ile görüştük. Resmi yazı geldiği gibi elinizdeki itiraz dilekçesi ile mahkeme açıcaz ıslak imzanız olmadığı için dava lehinize sonuçlanır ayrıca maddi tazminat davası da açarız diyor...

rahatladık :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

arkadaşın avukat kardeşi ile görüştük. Resmi yazı geldiği gibi elinizdeki itiraz dilekçesi ile mahkeme açıcaz ıslak imzanız olmadığı için dava lehinize sonuçlanır ayrıca maddi tazminat davası da açarız diyor...

rahatladık :)

Yukarıda dediğimi yaptınız mı ? üzerinizde gözüküyor mu? 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

avukat ayarı verir . yeterki boşluk vermeyin .

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

şu an yapamıyorum ankaradalar Tc elimde yok..
ama vodafone bayisi ve müşteri hizmetleri tc numarasına kayıtlı oldugunu teyit etti..
ıslak imza atmadan ismine hat açmışlar..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Dilekçeyi iadeli taahhütlü olarak gönderin vodafona.Elinizde belgenin teslim edildiğine dair resmi bir evrak olur en azından.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Benzer durum Turkcell ile başımıza geldi. Fakat bize SMS değil, eve avukat ile tebligat yapılarak bilgi verildi.

Turkcell'i aradım, hat sahibi görünen kişi kendi el yazısıyla durumu açıklayan bir dilekçe yazsın, kimlik fotokopisini ekleyip bize faks çekin dediler.

Yazdık gönderdik, bize de geri dönen olmadı ama tekrar bir uyarı da gelmedi.

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Benzer durum Turkcell ile başımıza geldi. Fakat bize SMS değil, eve avukat ile tebligat yapılarak bilgi verildi.

Turkcell'i aradım, hat sahibi görünen kişi kendi el yazısıyla durumu açıklayan bir dilekçe yazsın, kimlik fotokopisini ekleyip bize faks çekin dediler.

Yazdık gönderdik, bize de geri dönen olmadı ama tekrar bir uyarı da gelmedi.

bizden de aynı şeyi istediler 4 veya 5 sefer yolladık. Fax ieltildi belgeleri de elimizde.. zaten avukat arkadaş resmi yazı gelmeden bi itirazın anlamı yok biraz bekleyelim dedi.

iadeli taahütlü işini de yapalım teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

İcra takibi gelirse zaten ilamsız olacağı için direk icra müdürlüğüne itiraz edersiniz. Onun haricinde de avukat beyin dediği gibi şu anda yapılabilecek pek bir şey yok bence.

Geçmiş olsun.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dün işyerinin telefonu çaldı.. Açtım... 

Ses kaydı ve aynen şu: Türkcell'e olan gecikmiş borcunuz icra aşamasındadır, Avukat Cihaner Çelik ile irtibata geçin dıt dııt dıııt."  kapandı.. 

Haydaaa dedim... 

Ulen kim bu, Nevşehir'de olsa bilirim yada hadi Nevşehir'den arasalar tamam, bu nasıl bir bildirimdir.. Türkiyede avukat Çelik.. :D

Türkcell'i aradım.. 

Eski ve yeni numaralarına baktık borç yok.. Tc numaram ile sorgulama yaptırdım adıma telefon yok.. 

Google'a sordum.. 

Bir kaç link tıklamasından sonra şu adrese ulaştım http://www.barobirlik.org.tr/Levha

Ama baktım.. Adamın telefonu var ama alan kodu yok... 

Yine google'dan kırklarelinin alan kodunu buldum.. Aradım.. 

Dedim böyleyken böyle.. 

Benim ofisin numaralarından yola çıkarak kayda ulaştılar..

Sonuç: Borçlu, Mehmet Soylu..

Cevap şu: Bu telefon size yeniden gelebilir dikkate almayın...

Haydaa dedim, şu günde 1 saatimi yediniz, Ses kaydında telefon numaram yok, telefon numaranız yok, web sayfasında düzgün telefonunuz yok.. Nasıl bulacak sizi bulmak isteyen.. 

Ne dedi biliyor musunuz :D   Google'dan buluyorlar :D

Yuh dedim.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Dün işyerinin telefonu çaldı.. Açtım... 

Ses kaydı ve aynen şu: Türkcell'e olan gecikmiş borcunuz icra aşamasındadır, Avukat Cihaner Çelik ile irtibata geçin dıt dııt dıııt."  kapandı.. 

Haydaaa dedim... 

Ulen kim bu, Nevşehir'de olsa bilirim yada hadi Nevşehir'den arasalar tamam, bu nasıl bir bildirimdir.. Türkiyede avukat Çelik.. :D

Türkcell'i aradım.. 

Eski ve yeni numaralarına baktık borç yok.. Tc numaram ile sorgulama yaptırdım adıma telefon yok.. 

Google'a sordum.. 

Bir kaç link tıklamasından sonra şu adrese ulaştım http://www.barobirlik.org.tr/Levha

Ama baktım.. Adamın telefonu var ama alan kodu yok... 

Yine google'dan kırklarelinin alan kodunu buldum.. Aradım.. 

Dedim böyleyken böyle.. 

Benim ofisin numaralarından yola çıkarak kayda ulaştılar..

Sonuç: Borçlu, Mehmet Soylu..

Cevap şu: Bu telefon size yeniden gelebilir dikkate almayın...

Haydaa dedim, şu günde 1 saatimi yediniz, Ses kaydında telefon numaram yok, telefon numaranız yok, web sayfasında düzgün telefonunuz yok.. Nasıl bulacak sizi bulmak isteyen.. 

Ne dedi biliyor musunuz :D   Google'dan buluyorlar :D

Yuh dedim.. 

ee borç var dendiğinde aranan derviş öyle bir bulunuyor ki :)

biz hattı acan bayiyi ve hattı açan vodafone un bayiye giden kendi elemanının sicilini bile bulduk ama şahsi almıyor firma olayları...şirketçe ilgileeniyorlarmış :p

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Google amca bilir :D 

Bu ve benzeri durumlarda fax çektiğiniz numaraya çok dikkat edin.. Mesela Geçenlerde Kayınpederi Turknet telefonda aramış ve abone yapmış..Bizimki de Türk telekomdan arıyorlar sanmış kulakta iyi duymuyor zaten :) Neyse sonra gelip abonelik sözleşmesi imzalatmışlar.Ondan sonra farketmiş firmanın Turknet olduğunu ve beni aradı bunu iptal ettir diye :)  Sözleşmede Cayma hakkı var 7 gün içinde imzalı dilekçeyi faxlayın diyor şu numaraya.. Dilkekçeyi göndermeden önce baktım numaraya güncel değil.. İnternet sitelerinde farklı bir fax numarası var. Bende site deki numaraya fax yolladım. İptal ettiler. Sözleşmede yazan numaraya belki de 10 defa fax yollasam geri dönen olmayacaktı..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...