İçeriğe Yönlendir

Direkten Dönmek Buna Denir.

Cihan Beliceli

Recommended Posts

Cihan Beliceli

Cuma günü eve plakası bana ait olan honda innova motoruma  trafik cezası gelmiş. Ceza ters yönden gelmek 77tl + kırmızı ışık ihlali 166 tl + kask takmamak 77 tl toplam 320 TL şok geçirdim. Hemen anladım bu ceza bana ait olamazdı birkere hayatta kasksız şurdan şuraya gitmem. Sabah doğruca trafik şubeye gittim cezanın fotokopisini çekip cep numaramı aldılar arıcaz sizi dediler. Öğleden sonra aradılar motorla trafik şubeye gelin dediler o arada onlarda ceza yazdıkları motorun görüntüsünü çıkartmışlar ceza yazdıkları motor bana ait değildi motorun fotoğrafını çektiler sonrada cezayı iptal ettiler . Anlayacağınız tam direkten döndüm gidip araştırmasam umursamasan gelen cezayı ödeteceklerdi.

2. konuda böyle bir konu açmışken bir sorum olacak. İzmirden manisa gelirken izmirliler bilir topçu tugayından rampayı tırmanırken 111 km hızla radara girmişim. Yol bölünmüş 3 şeritli polise sorduğumda 90 km hız sınırı var diyor. Konu bu hukuksal olarak hakkımı aramalımıyım düşünceleriniz nelerdir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

1-Geçmiş olsun. Yanlış varsa düzeltilir. Çok güzel polisler hatayı düzeltmiş.

2-Oranın 3 şerit olmasından daha çok oranın yerel yönetimce belirlenmiş hız sınırı önemli. O da 90 mış (Sizin dediğinize göre)

Mutlaka levha vardır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun fazla uğraşmadan cezayı iptal etmişler.. 

Bahsettiğiniz güzergahı bilmiyorum ama bir yerlerde mutlaka tabela vardır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Şehirierarası hız sınırı 110 a çıktı diyorlar heryerde 90 tabelaları var.Ben yeni Antalya tarafından gedim 99 u gecmedim desem yeridir.Otoban hariç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar
(düzenlendi)

Sizin plakaya geliyor ceza  resimdeki motor size ait değil ozaman sizin plakanızın sahtesinimi kullanıyor başka biri. Yanlışı düzeltilmiş ama biraz garip celişkili :unsure2:  geçmiş olsun. 

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Cuma günü eve plakası bana ait olan honda innova motoruma  trafik cezası gelmiş. Ceza ters yönden gelmek 77tl + kırmızı ışık ihlali 166 tl + kask takmamak 77 tl toplam 320 TL şok geçirdim. Hemen anladım bu ceza bana ait olamazdı birkere hayatta kasksız şurdan şuraya gitmem. Sabah doğruca trafik şubeye gittim cezanın fotokopisini çekip cep numaramı aldılar arıcaz sizi dediler. Öğleden sonra aradılar motorla trafik şubeye gelin dediler o arada onlarda ceza yazdıkları motorun görüntüsünü çıkartmışlar ceza yazdıkları motor bana ait değildi motorun fotoğrafını çektiler sonrada cezayı iptal ettiler . Anlayacağınız tam direkten döndüm gidip araştırmasam umursamasan gelen cezayı ödeteceklerdi.

2. konuda böyle bir konu açmışken bir sorum olacak. İzmirden manisa gelirken izmirliler bilir topçu tugayından rampayı tırmanırken 111 km hızla radara girmişim. Yol bölünmüş 3 şeritli polise sorduğumda 90 km hız sınırı var diyor. Konu bu hukuksal olarak hakkımı aramalımıyım düşünceleriniz nelerdir.

yeni otobandan volkswagen orda 87 ile ceza yedik.sonra turgutlu - izmir yolunda armutlu kaşağını geçince 104 ile ceza yedim.hız sınırı 90 mış meğer.szinkide öyle olmalı.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Öncelikle geçmiş olsun Cihan,

O yolu çok iyi bilirim.  İzmir - Manisa arası bölünmüş yol ve normalde hız sınırı 110 km.  Ama çoğu yere 90 km levhası koymuşlar.  Çıkışta da 90 km levhasını var.  Bu sınırlama saçma gelmişti ve bende 110-120 km hızlarla tırmanmıştım o yolu :(  Yokuş yukarı radar kurulduğunu da ilk kez duymuş olduk.  Demek ki artık dikkatli olmak gerek bu yolda da ;) 

Bence indirimi kaçırmadan cezayı öde.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Üç şeritli bölünmüş yol olmasına aldanmayın.

İzmir'den Manisa yönüne 50 tabelası var mesela.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

dün o yoldan geldim çok sık kullandığım bir yol. dedikleri gibi hafif bir viraj varsa( ki virajlı yol orası baya) ve rampa v.s olduğu için 90 levhası koyup yazıyorlar. Arkadaşım şehirler arası yolda duble in cin yok köprü başı 70 levhasına istinaden köprünün bitişine kurulan radara 119 la girdi ve ödedi maalesef

Yorum bağlantısı
Misafir

Ankaradaki istanbul yolunu da bilenler varsa otoban gibi 4 şeritli bir bölünmüş yol ama hız sınırı 70. Bende 90 küsürle ceza yemiştim orda :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Ankaradaki istanbul yolunu da bilenler varsa otoban gibi 4 şeritli bir bölünmüş yol ama hız sınırı 70. Bende 90 küsürle ceza yemiştim orda :)

orada bende 103 ile hız cezası ödemek zorunda kalmıştım. şerit sayısı isterse 10 olsun hız limiti düşük olabiliyor. acı şekilde tecrübe ettik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Yaptığımız yanlışların farkında olduktan sonra çoğu yanlış gelebilecek cezaları düzeltmemiz mümkün. Sizde güzel takip etmişsiniz, geçmiş olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

1-Geçmiş olsun. Yanlış varsa düzeltilir. Çok güzel polisler hatayı düzeltmiş.

2-Oranın 3 şerit olmasından daha çok oranın yerel yönetimce belirlenmiş hız sınırı önemli. O da 90 mış (Sizin dediğinize göre)

Mutlaka levha vardır

hız sınırı levhası var 90 km ama şehirler arası bölünmüş yol 3 şeritli zaten ben karayollarında daha 110 km hız sınırı yazan levha görmedim.

Sizin plakaya geliyor ceza  resimdeki motor size ait değil ozaman sizin plakanızın sahtesinimi kullanıyor başka biri. Yanlışı düzeltilmiş ama biraz garip celişkili :unsure2:  geçmiş olsun. 

Bana sadece önden çekilmiş resmini gösterdiler plakayı bırakın motorların birbiriyle alakası yok. Polisin bana söylediği plakada oynama yapılmıştır belki dedi öyle oluncada gerçek suçluyu bulamıyolarmış.

yeni otobandan volkswagen orda 87 ile ceza yedik.sonra turgutlu - izmir yolunda armutlu kaşağını geçince 104 ile ceza yedim.hız sınırı 90 mış meğer.szinkide öyle olmalı.

Evet maalesef orda hız sınırı 70 oda şehir içine girildiği için. Manisada yeni çevreyolunda  izmir- istanbul istikametinde mutlaka radar oluyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Öncelikle geçmiş olsun Cihan,

O yolu çok iyi bilirim.  İzmir - Manisa arası bölünmüş yol ve normalde hız sınırı 110 km.  Ama çoğu yere 90 km levhası koymuşlar.  Çıkışta da 90 km levhasını var.  Bu sınırlama saçma gelmişti ve bende 110-120 km hızlarla tırmanmıştım o yolu :(  Yokuş yukarı radar kurulduğunu da ilk kez duymuş olduk.  Demek ki artık dikkatli olmak gerek bu yolda da ;)

Bence indirimi kaçırmadan cezayı öde.

Necat saol ben oraya radarın iyi niyetli kurulduğuna inanmıyorum yakında bunlar rampa aşağıda radar kurarlar.O yolda jandarma karakoluna gelmeden bir düzlük var manisa- izmir istikametinde muhakkak radar oluyor orda kaç defa 110'la geçtim yanından daha bir kere bile gelmedi ceza (bilmeyenler için yol 2 şeritli ve çok sayıdı tali yol var.) Bu tutarsızlık canımı sıkıyor.

Üç şeritli bölünmüş yol olmasına aldanmayın.

İzmir'den Manisa yönüne 50 tabelası var mesela.

Benim burda üstünde durduğum şey yolun daha tehlikeli olduğu yerlerde 2 şerit olmasına rağmen 110 km hıza müsade  ediyorlarsa 3 şeritli yolun teklikeli olmadığı bir yerde 90 km hız koyabiliyorlar. Sizde biliyorsunuz ki vebaşa kadar sert bir viraj yok orda.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Necat saol ben oraya radarın iyi niyetli kurulduğuna inanmıyorum yakında bunlar rampa aşağıda radar kurarlar.O yolda jandarma karakoluna gelmeden bir düzlük var manisa- izmir istikametinde muhakkak radar oluyor orda kaç defa 110'la geçtim yanından daha bir kere bile gelmedi ceza (bilmeyenler için yol 2 şeritli ve çok sayıdı tali yol var.) Bu tutarsızlık canımı sıkıyor.

Benim burda üstünde durduğum şey yolun daha tehlikeli olduğu yerlerde 2 şerit olmasına rağmen 110 km hıza müsade  ediyorlarsa 3 şeritli yolun teklikeli olmadığı bir yerde 90 km hız koyabiliyorlar. Sizde biliyorsunuz ki vebaşa kadar sert bir viraj yok orda.

O yol rampa çıkışı olduğu için 3 şerit.

İleride Bornova mezarlığı ayrımı var, ayrıca o yolda belediye otobüsü de çalışıyor.

Bu sebeplerden dolayı 90 km. hız sınırı vardır bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...