İçeriğe Yönlendir

Goodyear Ug8 Icin 300 Tl Fark Vermeli Miyim?

Hüseyin Atasoy

Recommended Posts

Hüseyin Atasoy

Merhaba,

Cesitli basliklarda konusu cok gecmistir. Lastik secimi belkide benim icin, alacagim aracin kararini vermekten zor oldu. Goodyear UG8 almaya karar vermistm fakat, lastikci 185'tl ye hankook (markasi onemli degil) takalim dedikten sonra aradaki 300 tl fark kafami karistirdi. Bu hafta icin bir lastik alip, cuma-cumartesi yola cikacagim. Tabi sunu da sormaliyim, kislik lastiklerle antalyaya gidip gelsem sorun olur mu? Yoksa 2 adet yazlik lastik alip, Aralik gibi Kislik, sonra yaza dogru 2 adet daha yazlik lastik mi almam dogru olur? Goodyear UG8 al, icin rahat olsun; antalyaya da gider gelirsin bisey olmaz, yaza dogruda yazlik lastik alin derseniz daha fazla kurcalamayacagim.:)

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Bu sene kışlıklar çok pahalandı. Benimde almam lazım 4 tane  :angry:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Atasoy

Bu sene kışlıklar çok pahalandı. Benimde almam lazım 4 tane  :angry:

Starmaxx Ice Gripper w850 91V için 165 TL,

Goodyear UG8  91 H için 250 TL,

Goodyear UG8 91 T için ise 230 TL rakam aldım. 

Yorum bağlantısı
Misafir

ug serisi çok başarılı, kesinlikle tavsiye ederim, son zamanlarda petlas ın yazlık lastikleri rezil olmasına ragmen kışlıklardan baya olumlu yorumlar duydum.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Geçen sene ug8 almıştım.  300 tl fark biraz fazla olmuş ama  4 lastik için 100-150 tl gibi bir farkla ben  herhangi bir markaya karşın ug 8 alırdım sadece kar performansı için değil de  özellikle İstanbul'un yağmurlu çamurlu havalarında, akşam soğuğunda, buzlanmada gayet başarılı bunlar haricinde kuru havada , virajda,tutunmada ve özellikle sessizlikte de başarılı. Tam bir şehir lastiği. Geçen sene kış bitti nisana kadar çıkarmadım , kasım gelse de taksam diye bekliyorum desem yeridir. :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Atasoy

UG8 almaya karar verdim. Şimdi başka bir firmadan da Goodyear UG8 91 T için 225 TL fiyat aldım. Aracımdaki lastik V hız endeksine sahip, V olmazsa H olsun diye bir algı var. İki satıcı da kendilerinden emin bir şeklide T olan lastiği rahatlıkla kullanabileceğimi belirtiyor. Ne dersiniz? Goodyear UG8 91T'yi 225TL'ten alayım mı? Yoksa 100 daha verip, H olanını mı almalıyım?

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Starmaxx Ice Gripper w850 91V için 165 TL,

Goodyear UG8  91 H için 250 TL,

Goodyear UG8 91 T için ise 230 TL rakam aldım. 

Ug8 için iyi şeyler söyleniyor ancak, ben önceki aracımda kullandım. Sadece ıslak ve kuru zeminde iyi. Karda buzda işe yaramıyor. Yazık o kadar para o lastiğe verilmez. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Atasoy

225 TL'ye Goodyear UG8 205/55/16 91T aldim.  Kislik lastikler varken gaza sonuna kadar basmayacagiz:) 

Ilk izlenimim onceki lastigime gore gercekten(ContiPremiumContact 2) yumusak oldugu. Direksiyonum inanilmaz yumusadi fakat virajlarda korktum  sanki arkasi atiyor gibi geldi. Bir alisalim bakalm...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ug8... fark derken diğerlerinin ne kadar düşük rakam verdiğine bakmam, yolda kalmak daha pahalı ve tam işkence fena kara yakalanılırsa, sadece kar değil aslında ıslak zeminde fren? yola yaya fırlamış gece karanlığında? mesela yani

Yorum bağlantısı
Hüseyin Atasoy

ug8... fark derken diğerlerinin ne kadar düşük rakam verdiğine bakmam, yolda kalmak daha pahalı ve tam işkence fena kara yakalanılırsa, sadece kar değil aslında ıslak zeminde fren? yola yaya fırlamış gece karanlığında? mesela yani

Aldim:) 

Yorum bağlantısı
Misafir

Havalar bayrama doğru oldukça ısınacak. Antalya'da 30 derece görmeniz muhtemel. Ayrıca kış lastikleri yumuşak hamurlu oldukları için sıcak havada çok çabuk yıpranırlar. O yüzden kış lastikleriyle Antalya'ya gitmeseniz çok iyi olur. Bir seyahatte lastiğin bir kışlık ömrünü götürmeyin.

Yorum bağlantısı
Hasan Baş

225 TL'ye Goodyear UG8 205/55/16 91T aldim.  Kislik lastikler varken gaza sonuna kadar basmayacagiz:) 

Ilk izlenimim onceki lastigime gore gercekten(ContiPremiumContact 2) yumusak oldugu. Direksiyonum inanilmaz yumusadi fakat virajlarda korktum  sanki arkasi atiyor gibi geldi. Bir alisalim bakalm...

hayırlı olsun Goodyear UG8  iyi olduğunu başka sitelerdeki yorumlarda okudum mıchelın alpin serisi ve continin TS850 serisininde  iyi olduğunu söylemeden geçemiycem 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Atasoy

Havalar bayrama doğru oldukça ısınacak. Antalya'da 30 derece görmeniz muhtemel. Ayrıca kış lastikleri yumuşak hamurlu oldukları için sıcak havada çok çabuk yıpranırlar. O yüzden kış lastikleriyle Antalya'ya gitmeseniz çok iyi olur. Bir seyahatte lastiğin bir kışlık ömrünü götürmeyin.

Onceki lastiklerim tehlikeli olabilecek kadar kotu durumdalardi. Varsin 1 kislik omrunu yiyim:-)

hayırlı olsun Goodyear UG8  iyi olduğunu başka sitelerdeki yorumlarda okudum mıchelın alpin serisi ve continin TS850 serisininde  iyi olduğunu söylemeden geçemiycem 

tesekkur ederim. Umarim ayni yorumlari kullandiktan sonra bende yaparim:-)
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Berk Yalçın (REZULTEO)

Yok yok merak etmeyin, hemen öyle eskimezler :i-ih: .. ama tüm bayram tatili boyunca son hızla dağ yollarında dolaşıldıysa bir şey diyemem :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...