İçeriğe Yönlendir

Motorun Değişen Sesi Hakkında!

Kerim Demirdöven

Recommended Posts

Kerim Demirdöven

Arkadaşlar bugün yolda giderken büyük bir taş parçasını son anda farkettim, arabayı ortaladım kurtarır sanarak ama arabanın altından büyük bir gürültüyle taş sürterek geçti. Motordan gelen sesin değiştiğinin farkına vardım sizce nereye zarar vermiş olabilirim????

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Karteri delmiş ve motoru yağsız bırakmış olabilir. Yatak sarmaya götürür, aman dikkat!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

En tehlikeli ve riskli durum Sani'nin belirttiği durumdur.Aracın altına bakın yada baktırın ,yağ çubuğundan yağ seviyesine bakın ,yağ yoksa aracı çalıştırmayın bile

Yorum bağlantısı
Kerim Demirdöven

karterden olduğunu sanmıyorum yağ ışığı yanmadı çünkü tahminimce yağı bitse ışığı yanardı diye düşünüyorum. ben egzostu delmiş olabileceğimden şüphelendim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

karterden olduğunu sanmıyorum yağ ışığı yanmadı çünkü tahminimce yağı bitse ışığı yanardı diye düşünüyorum. ben egzostu delmiş olabileceğimden şüphelendim

Yağ ışığı, basıncı düşünce yanar. Yağ azalmış, yeterli yağ yapamıyor ancak müşüre yeterli basıncı gönderiyor olabilir.

Arkadaşımın arabasında mesela yağ o kadar azdı ki, virajlarda ışık yakar. Benzinli araba dizel gibi ses çıkartıyordu.

Yorum bağlantısı
Kerim Demirdöven

o zaman ben sabah yağ seviyesini bir kontrol edeyim inşallah karterde bi sıkıntı yoktur

Yorum bağlantısı
Turgut Bakar

Benimde başıma benzer bi durum gelmişti.karteri vurmuş,delinmemiştir ezilme olmuş olabilir,süzgeç ezilme dolayısıyla kısmen tıkanır ve en üstteki eksantrik zincirine yeterli yağlama yapamaz o da zincirde ses oluşumuna sebebiyet verir.

Yorum bağlantısı
Kerim Demirdöven

arkadaşlar tüm yorumlarınız çok mantıklı geliyor teşekkür ederim hepinize inşallah çok masraf çıkartmadan halledebilirim

Yorum bağlantısı
Kerim Demirdöven

bugün servise gittim ve liftte baktılar arabaya. Herhangi bir delinme yok sadece egzost borusunu taş ezmiş. çok şükür masraf çıkarmadan hallettik.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

karter delinse anında belli ederdi kendini :D her şeyden öte yere sağlam yağ akardı ;) Zamanında deldim biliyorum 10sn de işlem tamam yağ lambasıda yanar 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...