İçeriğe Yönlendir

Haydi Balığa

Mustafa Volkan Koca

Recommended Posts

Mustafa Volkan Koca

Bugün itibariyle 3 aylık emeğim sonucu tekne bitmiş oldu özellikleri şöyle

polyester kabuk 1metre

3000kv 300w fırçasız motor su ve hava soğutmalı

60A su soğutmalı esc

3S 12v lipo pil

12kg metal servo

krom şaft 40mm pervane 

su girişli dümen

27mhz 2 kanallı kumanda 

Geçen hafta 2dk suya indi fakat 3000kv motor çok fazla devirli geldiği için çekecek su bulamadı şimdi pervane 1.5cm kadar aşağıya idirildi bu sefer çürük su olayını inşallah aşmış olduk :)

Buyrun resimler inşallah beğenirsiniz.Sadece ufak tefek kenarlarda boyanacak yerler kaldı.

Umarım beğenirsiniz yazın bakalım belki sırtı çekerek balık tutmak gibi fantazilerim yok değil. Bu pazar atakentteki havuza denize indirme törenine beklerim :)

1384255_207345269446864_626306679_n.jpg

1378679_207345212780203_1469628788_n.jpg

1380575_207345229446868_915690926_n.jpg

1391486_207345192780205_2234385_n.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hadi balığa deyince hemen nerede diye atladım. :) bu ara çok takılıyoruz, günde 1-2 kefal ile dönüyorduk, bugün boş döndük. :D

ellerine sağlık, baya emek harcadın buna. şimdi yelkenler fora. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Hadi balığa deyince hemen nerede diye atladım. :) bu ara çok takılıyoruz, günde 1-2 kefal ile dönüyorduk, bugün boş döndük. :D

ellerine sağlık, baya emek harcadın buna. şimdi yelkenler fora. :)

izmirli arkadaşlarla yapabiliriz foçada teknede ayarlayabilirim (bu tekne değil) :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

biliyorum hocam, gemici terimi olduğu için söyledim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır
(düzenlendi)

geleneksel izmir balık etkinliği sandım. listeye adımı yazıcaktım :D Sabri ustam nerdesin yaa :)

...bu arada çok güzel olmuş. hep istediğim fakat bir türlü elimin ermediği bir uğraş. eliniz sağlık  :bravo:

tarihinde Mustafa Çayır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

geleneksel izmir balık etkinliği sandım. listeye adımı yazıcaktım :D Sabri ustam nerdesin yaa :)

...bu arada çok güzel olmuş. hep istediğim fakat bir türlü elimin ermediği bir uğraş. eliniz sağlık  :bravo:

Bayrama kadar olursa bende katılırım balığa :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Bayrama kadar olursa bende katılırım balığa :D

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Bugün itibariyle 3 aylık emeğim sonucu tekne bitmiş oldu özellikleri şöyle

polyester kabuk 1metre

3000kv 300w fırçasız motor su ve hava soğutmalı

60A su soğutmalı esc

3S 12v lipo pil

12kg metal servo

krom şaft 40mm pervane 

su girişli dümen

27mhz 2 kanallı kumanda 

Geçen hafta 2dk suya indi fakat 3000kv motor çok fazla devirli geldiği için çekecek su bulamadı şimdi pervane 1.5cm kadar aşağıya idirildi bu sefer çürük su olayını inşallah aşmış olduk :)

Buyrun resimler inşallah beğenirsiniz.Sadece ufak tefek kenarlarda boyanacak yerler kaldı.

Umarım beğenirsiniz yazın bakalım belki sırtı çekerek balık tutmak gibi fantazilerim yok değil. Bu pazar atakentteki havuza denize indirme törenine beklerim :)

Güzel çalışma..

Gövdeyi kendiniz mi kalıpladınız?

3000kv u doğru mu anladım? 3 bin kilovolt mu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Sabri ustam duy sesimizi herkes balık balık diye yanıp tutuşuyor büyüğümüz olarak önderlik edecek, izmir grubunu topayacak abimize ihtiyacımız var:)

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Güzel çalışma..

Gövdeyi kendiniz mi kalıpladınız?

Dakikada yaptığı devir sayısı diye biliyorum açılımı nedir bende merak ettim şimdi.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Dakikada yaptığı devir sayısı diye biliyorum açılımı nedir bende merak ettim şimdi.

devir birimini rpm (revolution per minute) yada dev/dk olarak biliyorum..

Yorum bağlantısı
Cem Işık

İzmirde gerçek sandalla balık etkinliği sandım, istanbula gelir mi o tekne diyecektim ki , model çıktı .. Hevesler kursakta kaldı yine..

Elinize sağlık, gayet güzel olmuş..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Güzel olmuş.Tebrik ederim..Suya inmiş halinin fotolarını bekliyoruz..

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

3000kv aslında 3000rpmdir..

çift fırcasız motor var makina da ve ben olsaydım 30A+30A çift ESC kullanırdım (tek makina 23A-24A yük yapar) ve max gerilim olarak 11.1v(3s) uygun gibi geliyor bana.. bunlar bence tabiki de.. sizin sistemde uygun.

bir ara çok uğraştım hobby işi ile.. evde hala deniz ve kara araçlarım var. 4 elektrikli 3 benzinli. şuan kafamda tribülans sistem var ama bakalım :)

eline sağlık başarılı bir çalışma olmuş..devamı gelir inş.. :bravo::bravo::bravo:

Aslında daha yeni başladım sayılır yurt dışından şipariş verdim bazı parçaları uyumsuz oldu sonradan öğrendimki 1800 2000rpm kv tekneye daha uygun şuanki motor bu tekneye ufak gelecek 1000w 2000kv 4s motor veya teknenin yanındaki 3,0cc nitro motoru takmayı düşünüyorum ama nitro biraz riskli bakımı zor
Yorum bağlantısı
Misafir

Haydi balığa değince bende dedim herhalde balık mangal partisi var  :D  :D  :D  Biz olayın hep yeme tarafınfayız demekki :) bu arada emeğinize sağlık gerçekten ince işçilik isteyen bir şey

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Ellerine sağlık. XM'in hangi parçalarını kullandın diye baktım ama göremedim :D

Bende XM ne diye düşünüyorum unutmamışın abi:D Kamerasını kullandım ön tarafa ama su alıyormuş çalışmıyor şimdi :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

100cm kabuk yapmışsınız doğal olarak ufak gelecek.. aslında ufak gelmez "V" makina sonuçta ama tahminkar olur mu bilemem.

bende 74cm - 86cm var her ikisinde de 26 zenoah var.. 112cm olan kabukta 2x26cc zenoah mevcut.

diyeceğim o ki; eğer tatminkarlık seviyen üst noktalarda ise şuan ki kurulumun biraz aşalarda kalmış ama sorun yok eline koluna sağlık.. ortaya çıkmış güzel bir V makina ve emek var..

devamını dilerim.

Şuanlık yeterli 2000kv 930w lık motor ve uygun esc 4s pil düşünüyorum o motor bu tekneye yeterli olur sanırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bu tekne yatar ve döner. pervane arkasına stabilizatör türü kanatlar lazım olacak. Ters yöne dönen iki pervane olsaymış.. manevra da kolay olurdu.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Volt başına devir-dakika birimi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Bu tekne yatar ve döner. pervane arkasına stabilizatör türü kanatlar lazım olacak. Ters yöne dönen iki pervane olsaymış.. manevra da kolay olurdu.

Onlarda montajlanacak şunlardan planlıyorum  HK-517B11.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

valla kardeşim yaptığın iş tamamen merak ve emek işi. tekrar ediyorum eline koluna sağlık..

bahsettiğin motor benim traxxx offroad aracımda var. leopart marka. konnektörler tamamen bakır, gövde alüminyum, 20.000rpm. tavsiye ederim ve işini de fazlaca görür. 90-100 dolar civarı satışı vardı yanlış bilmiyorsam.

Dedikleriniz doğrultusunda bişeyler yapmaya çalışacağım bugünki denemelerimde gördümki pervanenin yeri artık doğru yerde yönlendirmede sorun yok sadece motor ufak. Bu hobiye başladığımda pek bilgim olmamasından dolayı yurt dışından şipariş verdim elime ufacık bişey gelince anladım bu tekneyi götürmeyeceğini 1900kv 1250w bu teknenin önünü kaldıracak kadar güç üreteceğinden eminim.

Bugün teknem suya indi dememde gördüm ki arkadaşlarında tavsiye ettiği üzere tatmin etmedi ama eğlendik gelsin görüntüler :)

1374188_208289326019125_2092590591_n.jpg

1385884_208289389352452_441670001_n.jpg

1391871_208289342685790_1638996756_n.jpg226659_208289409352450_670855627_n.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...