İçeriğe Yönlendir

Grand Cmax 15000 Bakımı

Sinan Balcı

Recommended Posts

Sinan Balcı

Arkadaşlar günaydınlar,

Yarın Dizel Grand Cmax aracımın 15000 ilk bakımını yaptıracağım. Daha önce motor ile ilgili bir temizlikten sonra aracın tekrar çok yaktığını falan söylemişlerdi. Tecrübelerinizi paylaşır mısınız ? Birde aracım ile ilgili iki minik sorunum var bunlara çözüm bulabiliyorlar mı ?

1. araç radyo ve bluetooth sistemini güncelleyebiliyorlar mı ? Çünkü hızlı arama gibi bazı fonksiyonları kullanamıyorum (Telefonum Iphone)

2. Aracın klimasından memnun degilim.. Üfleme gücü en sona getirdiğimde bile çok değil sanki eski araçlara bakıyorum adam orta seviyeye getirdiğinde ızgaraların karşısında duramıyorsunuz..

Teşekkürler hayırlı sabahlar..

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ben geçtiğimiz hafta içi yaptırdım. 15.000 de polen ve yakıt filtreleri değişmedi. 267 tl idi  253 tl ye indiler. polen ve yakıt filtreleri dahil 450 tl tutuyor.  Sözde bilgisayara bağlayıp güncelleme olup olmadığına bakıyorlarmış ama aracın başında duramadığınız için bakıp bakmadıklarını bilemiyorsunuz. Özellikle ısrar edip sorarsanız araştıracaklardır en azından radyo sisteminizdeki sıkıntıyı.

-Klima için birşey yapabileceklerini sanmıyorum. Sizinki grand olarak farklı mıdır bilmiyorum ama üfleme gücü bende az değil.

- Konunuz yanlış yere açılmış. Hem aracınız c-max 1 değil hem de bakım servis başlığı altında daha rahat ulaşılabilir aranınca....

Servis seçimi konusunda Ankara ile ilgili bilgim yok ama nette yada forumda araştırırsanız  memnuniyet oranına göre size referans olacaktır...

Kazasız sürüşler....

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Aracınız  15000 km.de, carbon clean yada servislerde önerilen MYST diye adlandırılan motor yağ kanalları temizlik uygulamasını boşuna yaptırmayın.  Bu bakımda sadece yağ - yağ filtresi, hava filtresi değişecek, fren sistemi v.s. kontrol edilecek.  Polen filtresi ve mazot filtresi değişimi bu bakım için zorunlu değil.

1)  Hızlı aramadan kastınız nedir?  Hiç kullanmadığım için bilmiyorum.  Telefon rehberimdeki bir ismi sesli komut ile çağırdığımda görüşme yapabiliyorum.  Numarayı ara, tekrar ara gibi komutları çok başarılı şekilde yerine getiriyor sistem.

2)  Şimdiye kadar ki araçlarım içerisinde kliması en iyi olan araç olarak görüyorum C max'i.  Gerçi sizin aracınız bizimkilerden 14 cm daha uzun, dolayısıyla hacmi daha büyük.  Ayrıca klimanızı nasıl çalıştırıyorsunuz bilmiyorum ama, bir süre LOW konumunda çalıştırın ve klimayi otomatik moddan çıkarın.  Duruma göre fan ayarını 2-3-4 kademe olarak ayarlayın.   Böyle yaptığımda yazın dahi üşütüyor beni klima ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Ahmet Başbuğ

MAZOT FİLİTRE KOMPLE :120.00 TL

YAĞ FİLTRE                       :10.00 TL

HAVA FİLTRE                     :13 TL- (35 TL ORJİNAL)

POLEN                                :15.00 TL - KARBONLU 20.00 TL

MOTOR YAĞ                      :76.00 TL 5W40 C3 DİZEL  PARTEKÜL FİLTRELİ

FORUM ÜYELERİMİZE ÖZEL FİYATLAR 

FORD FOCUS 1.6 TDCİ 2011 / 2014  - FOCUS C.MAX - GRAND C.MAX 1.6 TDCİ BAKIM SET FİYATLARI 

MAZOT FİLİTRE KOMPLE :120.00 TL ORJİNAL 

YAĞ FİLTRE                       :10.00 TL   ORJİNAL 

MOTOR YAĞ                      :76.00 TL 5W40 C3 CASTROL DİZEL  PARTEKÜL FİLTRELİ YAĞ

0212 452 32 05  &  0532 059 13 00 

Yorum bağlantısı
Ahmet Başbuğ

2012 C MAX 1.6 TDCİ 30 000 KM BAKIMI NE TUTAR

FORD FOCUS 1.6 TDCİ 2011 / 2014  - FOCUS C.MAX - GRAND C.MAX 1.6 TDCİ BAKIM SET FİYATLARI 

MOTOR YAĞ                      :76.00 TL 5W40 C3 CASTROL DİZEL  PARTEKÜL FİLTRELİ YAĞ

Arkadaşlar günaydınlar,

Yarın Dizel Grand Cmax aracımın 15000 ilk bakımını yaptıracağım. Daha önce motor ile ilgili bir temizlikten sonra aracın tekrar çok yaktığını falan söylemişlerdi. Tecrübelerinizi paylaşır mısınız ? Birde aracım ile ilgili iki minik sorunum var bunlara çözüm bulabiliyorlar mı ?

1. araç radyo ve bluetooth sistemini güncelleyebiliyorlar mı ? Çünkü hızlı arama gibi bazı fonksiyonları kullanamıyorum (Telefonum Iphone)

2. Aracın klimasından memnun degilim.. Üfleme gücü en sona getirdiğimde bile çok değil sanki eski araçlara bakıyorum adam orta seviyeye getirdiğinde ızgaraların karşısında duramıyorsunuz..

Teşekkürler hayırlı sabahlar..

Yorum bağlantısı
İlker PINAR

Polen filtresi değişirse 450 civarı tutar İlker Bey...

İzmir çetaş 680 tl Manisa özkanlar 560 tl fiyat verdi.Sizinkiler çok makul

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

İzmir çetaş 680 tl Manisa özkanlar 560 tl fiyat verdi.Sizinkiler çok makul

Ben haziranda 30 bin bakım için 553 tl ödedim Otokoç Ataşehirde.

710 dediler önce...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...