İçeriğe Yönlendir

Bina Yöneticisini Şikayet Etmek Için Nereye Başvurmamız Lazım ?

Hüseyin Kuvvet

Recommended Posts

Hüseyin Kuvvet

Zabıta diye biliyordum aradım sanayi bakanlığını arayın dedi. Sanayi bakanlığı ne alaka ? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Binalar bir işletmedir. Ticarethane olarak geçer diye hatırlıyorum. Bu sebeple Sanayi Bakanlığı olabilir.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Binalar bir işletmedir. Ticarethane olarak geçer diye hatırlıyorum. Bu sebeple Sanayi Bakanlığı olabilir.

Diğer görüşler gelsin bi abi olmadı yarın sanayi bakanlığını arayayım.

çak 2 tane ağzına sanayi bakanlığı değil karakol ilgilenir bu arada sorununu çözmüş olursun :fiuw:  :fiuw:  :fiuw:

Haklı durumdayken haksız duruma düşmenin bir anlamıda yok şimdi abi  :rolleyes: 

Yönetici 3 senedir binanın başında yaptığı toplantı 2 veya 3  :angry:  Bence bu yönetici aylık falan alıyor ondan bırakmıyor. Toplantı yap diyoruz yok cenazem var yok düğünüm var diye diye erteliyor. Binadan kimsede çıkıpta verdiğimiz paralar nereye gidiyor demiyor ? Nasıl bir binadır bu anlamadım gitti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bina yöneticisi bina sakinleri tarafından saçilmiyormu?

Bizde öyle.Hatta birazdan toplantı var ve seçim olacak.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Bina yöneticisi bina sakinleri tarafından saçilmiyormu?

Bizde öyle.Hatta birazdan toplantı var ve seçim olacak.

Abi yok nerde seçim falan. Kafalarına göre yönetici oluyor herkes  :angry:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi yok nerde seçim falan. Kafalarına göre yönetici oluyor herkes  :angry:

O öyle olmaz Hüseyin. mutlaka aday çıkmıyordur. Aday çıkan kimse o yönetici oluyordur.

Yönetici kapıcı parası vermez. Aidat ödemez. Bu kadar. Maaşı falan yok.

Aylık ne kadar aidat veriyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

O öyle olmaz Hüseyin. mutlaka aday çıkmıyordur. Aday çıkan kimse o yönetici oluyordur.

Abi binada çok şeyler dönüyor anlamadığımız  :biggrin: 

Aylık 10TL fakat birde altta binanın kiracısı var 250TL falanda o vardır. Bina temizlikcisine 160TL veriliyor. 

Aylık bina kasasına bi 250TL giriyor gibi bir şey. 

Binaya yaptırdığı şeyler ; bina girişine mermer, birde kamera.

Hadi bunlar 4.000TL tutsun.

Bu yönetici 3 senedir yönetici. 36 ayda 250TLden 9.000TL tutar. 5.000Tl kalması gerekmiyor mu ? 

ne çektin be hüseyin bu binadan :D

Abi ne sor ne ben söyleyim  :biggrin:  Artık yetti. Sizin binada boş daire falan varsa oraya gelelim biz  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

gel ayıp ettin mahalle senin olsun :)

Abi binada çok şeyler dönüyor anlamadığımız  :biggrin: 
Aylık 10TL fakat birde altta binanın kiracısı var 250TL falanda o vardır. Bina temizlikcisine 160TL veriliyor. 
Aylık bina kasasına bi 250TL giriyor gibi bir şey. 
Binaya yaptırdığı şeyler ; bina girişine mermer, birde kamera.
Hadi bunlar 4.000TL tutsun.
Bu yönetici 3 senedir yönetici. 36 ayda 250TLden 9.000TL tutar. 5.000Tl kalması gerekmiyor mu ? 

e bu adam bi çorba parası almasınmı kendine :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

gel ayıp ettin mahalle senin olsun :)

e bu adam bi çorba parası almasınmı kendine :D

Canını yerim abi  :) 

O halde bende yönetici olabiliyor muyum ? Hakkım var mı öyle ? :D Artık bizde bi çorba parası mı alırız gider arabaya jant mı alırım bilmiyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şaban Arhan

Bina yöneticisine "huzur bedeli" adı altında toplantıda belirlenen miktar kadar ücret ödenebilir diye biliyorum..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

İlave olarak ; binaya bir şey yapılırken bina sakinlerine danışılması gerekmiyor mu bu yöneticinin ? Kendi kafasına göre hareket ediyor. Adam kamera bağlatıyor kimseye söylemiyor biz kamera bağlandıktan sonra görüyoruz kamerayı falan. Kamerada sadece kendi evine bağlattırmış. Yani görüntüler sadece onun evinde. Her dairede olması gerekmiyor mu ?

Bina yöneticisine "huzur bedeli" adı altında toplantıda belirlenen miktar kadar ücret ödenebilir diye biliyorum..

Huzuru sağlamadığı için o halde bina yöneticisi bize ücret ödemesi gerekiyor ?  :unsure2:  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Apartman dairelerinde bütün ev sahiplerinin zorunlu olarak sırayla yöneticilik yapması gerekmiyor mu ? Biz müstakile çıkmadan önce oturduğumuz apartman dairesi öyleydi bütün ev sahipleri sırayla mecburi olarak yöneticilik yapmak zorundaydı...

Abi bizim yönetici binayı satın alacak heralde yöneticiliği falan devretmiyor  :biggrin:  Devretse sırasıyla bina sakinleri yönetici olacak ama işte..  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Şaban Arhan

Her dairede kamera olması isteğe bağlıdır.Toplanan paralar kapıcı maaşı ve sigortası, ortak elektrik, asansör bakımıvs. gibi yerlere harcanır, çok gıcık bir iştir apartman yöneticiliği, başı ağrıyan seni arar..2.5 sene yaptım, 3 kez istifa ettim, en sonunda birisi acıdı da aldı benden bu işi..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Asansör elektiriği ortalama 50 80 arası gelir, su da 20 30 lira gelir. Yani aylık en az 100 150 arası gideriniz olur apartman olarak. Bunları da hesaba katmalı derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şaban Arhan

Asansör elektiriği ortalama 50 80 arası gelir, su da 20 30 lira gelir. Yani aylık en az 100 150 arası gideriniz olur apartman olarak. Bunları da hesaba katmalı derim.

Apartman elektriği artı bakım ücreti, Denizli'de ortalama 50 / 60 TL aylık siz de bilirsiniz..

Mevzu geçmişken sorayım belki bir bilen vardır :) Oturduğum ev anneme ait apartmanda dönüşümlü olarak yönetici seçiliyor . Önümüzdeki yıl Ekim ayında sıra bana gelecek diye konuşuldu bu yıl ki toplantıda bende pek istemiyorum bebek var iş yoğun milletle uğraş sıkıntısı falan. Onlara ev benim üstüme değil ben kiracı sayılırım bu yaptığınız sıkıntı doğurur diye bilirmiyim sizce yırtmak için bir yol olur mu

Bildiğim kadarıyla kiracı olması önemli değil, apartmanda ikamet etmek yeterli.. Hatta son dönemde bu işi yapan şirketler bile var diye duydum..Yani site yönetimi dışarıdan bir firma ile anlaşıp ona bile yaptırabiliyor.

Yöneticiyi denetmene şikayet edebilirsiniz, denetmen aynı apartmanda oturan bir başka komşunuzdur.Denetmen aç bakalım şu hesapları diyebilir..Eğer usulsüzlük bulursa savcılığa suç duyurusunda bile bulunabilir.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Asansör yok ki binada  :i-ih: 

Su gideri nasıl olacak ? Bahçe sulanmıyor bir şey olmuyor ?  :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Apartman elektriği artı bakım ücreti, Denizli'de ortalama 50 / 60 TL aylık siz de bilirsiniz..

Evet aynen dediğiniz gibi, ama garantili ise garanti veren firma bakma durumu var. Onlar da fırsattan istifade 75 lira fiyat çekiyorlar. Bugün yaşadım çünkü bu durumu :p

Asansör yok ki binada  :i-ih: 

Su gideri nasıl olacak ? Bahçe sulanmıyor bir şey olmuyor ?  :)

Yönetici el kitabı diye bir kitap var. Ondan bir adet bulundurun. Herşey yazıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

10 tl aidatmi  :shok:

biz 100 euro veriyoruz 250 hane biri sitenin bekci evi kira vermiyor , siteye ait 2 adet buyuk reklam tabelasi 2bin ero yillik getirisi var ve site adina bankada 250 bin ero bu halde bile ekstradan odediklerimiz bile oluyor 

bidaha apartmanda oturmam  :kafa:

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

10 tl aidatmi  :shok:

biz 100 euro veriyoruz 250 hane biri sitenin bekci evi kira vermiyor , siteye ait 2 adet buyuk reklam tabelasi 2bin ero yillik getirisi var ve site adina bankada 250 bin ero bu halde bile ekstradan odediklerimiz bile oluyor 

bidaha apartmanda oturmam  :kafa:

sizin sitede yönetici olasım geldi bi an :D :D :D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

sizin sitede yönetici olasım geldi bi an :D :D :D

bizde yonetici yok bu tur islerle ilgilenen bir firma yonetiyor ev sahiplerinden bir gurup olan biteni denetliyor normal harcamalar disinda (elektirik su tamirat bahce bakimi gibi) 300 eronun uzerindeki ek harcamalar icin ev sahiplerinin onayi gerekiyor yani bizden izinsiz birsey yapamiyorlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Denetçiniz kim onu öğrenin... İstediği zaman evrak taleb etme hakkı vardır denetçinin...

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Öncelikle apartımanızıda denetçi olarak kim belirlenmiş. onu öğrenip denetçiye şikayet edeceksiniz. Denetçi şikayeti yöneticiye bildirecek. Halen sorununuz devam ediyorsa Sulh Ceza Mahkemesine başvuracaksınız .

Bence direk yöneticiye gidip düşüncelerinizi paylaşın. Duruma göre diğer oturanlarla konuşup seçim yapılmasını sağlarsınız.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Apartman yönetim planı vardır, apartmanın anayasasıdır...Bu planda yönetici aidat ödemez deniyorsa ödemez..Öder deniyorsa ödenir.. :)

Yine genel kurulda alınması gereken ve apartman yönetim planına yazılması gereken bir durumdur..Huzur hakkı yapılan telefon görüşmeleri, yol parası gibi şeylere gider genellikle... :)

İlave olarak ; binaya bir şey yapılırken bina sakinlerine danışılması gerekmiyor mu bu yöneticinin ? Kendi kafasına göre hareket ediyor. Adam kamera bağlatıyor kimseye söylemiyor biz kamera bağlandıktan sonra görüyoruz kamerayı falan. Kamerada sadece kendi evine bağlattırmış. Yani görüntüler sadece onun evinde. Her dairede olması gerekmiyor mu ?

Huzuru sağlamadığı için o halde bina yöneticisi bize ücret ödemesi gerekiyor ?  :unsure2:  :unsure2:

Her daireye görüntü masrafı artırır, bir yerde kayıt edilir gerektiğinde oradan izlenir..

Orası Denizli burası Ankara, altı ay su almadığım apartmana su aldım 50 liralık... 5 metreküp su verdi noluyoruz ya demeden su tekrar bitti gittim tekrar aldım bu sefer 14 metreküp verdi... :D

Apartmanda asansör var ise ve her ay bakım yapılıyorsa aylık 70 lira da onun masrafı var

90 - 100 liradan aşağı bakmıyorlar Mert, işini düzgün yapanda zor bulunuyor... :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Eskişehirde fiyatlar böyle abi :) Asönsör falan küçük bizim birde tek kabin :) Damacanın 12 litresinin 1,75tl olduğu bir şehir :)

Asansör bizim binada 4 durak tek kabin, içeride perde kapılardan var orjinal çin malı radyosu bile var...Bazen pislik olsun diye açıyorum radyo bankoyu bangır bangır bir hafta inip çıkan dinliyor 7/24... :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...