İçeriğe Yönlendir

Gazete Hazırlama Programı.

İbrahim Aslıoğlu

Recommended Posts

İbrahim Aslıoğlu

Arkadaşlar,okul gazetesi çıkarmak istiyorum.Bildiğimiz gazete boyutunda(Benden önce okulumuzda bulunan öğretmen arkadaşımız gazete boyutunda çıkarmıştı.) 8 ya da 12 sayfa.Bu gazeteyi hazırlamak için bilgisayar programı gerekiyor.Program adı,kullanılabilirliği,hatta programın linki...Her türlü önerilerinize ihtiyacım var.Bu işlerle ilgilenen arkadaşların yardımlarını bekliyorum.Saygıyla kalın.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Ofis 2007 paketinde Publisher var, basit iş görür.

katılıyorum

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Ofis 2007 paketinde Publisher var, basit iş görür.

o küçük boyutta hazırlamıyor mu?

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Baskı sıkıntı olur..A3 kağıda formalı baskı deneyin bence..

Baskısını renki,hatta yağlı gibi kaliteli bir kağıta yapıyorduk.Daha önceki yıllarda yapmıştık.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Baskısını renki,hatta yağlı gibi kaliteli bir kağıta yapıyorduk.Daha önceki yıllarda yapmıştık.

Ne kadara geliyor baskı ?

Yorum bağlantısı
Oguzhan Atam

en iyisi coreldraw. gazetecilerde bunu kullanınır. ben bir ara hazırlamıştım.kullanımı çok zor değil.grafik bilgin varsa.

daha basit düşünüyoran powerpoint te bile hazırlanır.

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Ne kadara geliyor baskı ?

Henüz kimseyle konuşmadım bu konuda ama daha önceden yapıldığına göre uygundur herhalde.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

en iyisi coreldraw. gazetecilerde bunu kullanınır. ben bir ara hazırlamıştım.kullanımı çok zor değil.grafik bilgin varsa.

daha basit düşünüyoran powerpoint te bile hazırlanır.

Bir arkadaşım da matbalar quarkxpress dedi.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

quarkxpress bizim buradaki yerel gazetede bu programı kullanıyorlardı sanırım

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Biz Corel Draw'da hazırlıyorduk. Resimler büyük olursa çözünürlük sorunun da olmaz hem. İstediğin kadar büyük bastırabilirsin. Bir şablonumuz vardı, her ay gereken yerleri değiştirirdik. Çok kolay ve hızlı olurdu. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pektaş

Okul gazetesi için tabloid boyutlarda çıkarmanız yeterli olur diye düşünüyorum. A3 boyutlarını da destekleyen Adobe ürünlerinden InDesign çok başarılıdır bu konuda. Photoshop, illustrator uyumlu bu program işinize yarayabilir. Biz de dergi çıkarırken adobe ürünlerini kullanıyoruz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İbrahim hocam matbaya vermetip renkli çıktıyla işi çözecekseniz çok basit kullanımı olan Word'a benzeyen officenin publisher programını kullanın. Bu program JPG formatında kayıt yaptırıyor ve kağıt boyutunu da ayarlayabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...