İçeriğe Yönlendir

2D - 3D Puzzellarım Ve Araba Koleksiyonum

Mustafa Turhan

Recommended Posts

Umut Taşlı
(düzenlendi)

vallahi harikaymış, özellikle üç boyutlular. 

benim de 41 arabalı 43/1 koleksiyonum vardı hatta modifiye falan yapıp hediye ediyordum, gaza gelince koleksiyonun yarısı gitti hediye vere vere.  :police:  kalanı da yeğenlere falan gitti. 

bu arada sago-kolo posteri dikkatimi çekmedi değil.  :music2:

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Elinize kolunuza sağlık. Sabrınızı takdir ettim.

Ben oğlanın 70 -99-200 parçalık puzzellarından sıkılıyorum.

Hiççççççççç sevmiyorum :)

Tahminim benim sabırla ilgili sorunum var anlaşılan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

burj khalifa ve eyfel kulesine bayıldım.güzel uğraş,bende de eyfelin 1500 lük puzzle var ama gökyüzü hariç yapmıştım,sonra birileri kurcalamış,renkleri hep birbirine karıştırmış.hepsini geri bozdum kaldırdım.yakında 1000lik new york taksi var ona başlayacağım

Yorum bağlantısı
Mustafa Turhan

Ufak ufak bişeler yapıyoruz işte bir kaç parça daha vardı çevremdekilere hediye ettim. Artı arkadaşlarımın alıpta yapamayıp bana getirdikleri benim yapıp verdiklerimde var :)

en üstteki educa nın neon serisi bittiğinde fosforlu bir şekilde karanlıkta parlıyor. Bittiginde resimlerini paylaşırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

"Puzzel" ne ve "puzzellerim" olmayacak mı doğrusu? Tabii en güzel Türkçe olan "yapbozlarım" ama... :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Turhan

"Puzzel" ne ve "puzzellerim" olmayacak mı doğrusu? Tabii en güzel Türkçe olan "yapbozlarım" ama... :(

Doğrudur el kayması olmuş olabilir. Genel adı puzzel olduğu için puzzel. Yap boz denilince benim aklıma genelde lego felan geliyor nedense

.

Kitap okuyan adam Osman Hamdi Bey'in mi acaba ?

Evet kitap okuyan adan Osman Hamdi bey'in eseri. Çok hoşuma gitmişti ilk gördüğümde bitirdim ve evimde güzel bir yere hemen astım.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Doğrudur el kayması olmuş olabilir. Genel adı puzzel olduğu için puzzel. Yap boz denilince benim aklıma genelde lego felan geliyor nedense

Mustafa'cım, genel ad falan yok bu işte. İngilizce özentisinden çıkan, kimin çıkarttığını bilmediğim bir garabettir bu. İngilizcesi ise "puzzel" değil "puzzle"dır. Türkçesi yapbozdur. Senin ya da bir başkasının aklına ne geldiği aslında çok önemli değil kardeşim. Bu tip özenti kelimeleri ne kadar az kullanırsak ve çevremizdekileri uyarırsak o kadar iyi olur, Türkçe o kadar sağlamlaşır diye düşünüyorum. Yılların yapbozunu pazıl yaptılar. Bu yazılarımda sen, ya da burada bu kelimeyi kullananları kınamıyorum, yanlış anlaşılmasın. Ben bu gibi kelimeleri dilimize sokan "hıyar"lara kızıyorum. Takmışım işte Türkçe'nin doğru kullanılmasına. :) Bu forumdan kolay vaz geçmememin en büyük sebebidir Türkçe kurallarına dikkat edilmesi. ;)

TDK der ki;

puzzle

isim İngilizce puzzle bakınız yapboz

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Turhan

Tamam Murat abi daha dikkatli olurum kelimelerimi seçerken pardon.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Tamam Murat abi daha dikkatli olurum kelimelerimi seçerken pardon.

İçtenlikle söylediğine inanarak hassasiyetin için teşekkür ediyorum Mustafa'cım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Eren

Harikaymış 3 boyutlular. Fiyatları farkediyordur illaki. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...