İçeriğe Yönlendir

Thp ,tsi,fsi Motorlara Lpg Uygulanırmı ?

Semih Saner

Recommended Posts

Semih Saner
(düzenlendi)

teşekkürler..thp motorlarda lpg den sonra ,turbo arızası olabilir diyorlar ne kadar doğru?

tarihinde Semih Saner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yaşar Akbaş

Tsı ise araç 4.000 tl fsı ise 2.300 tl thp motorlara 2700 tl ye montaj yapılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

günümüzde yüksek ve düşük hacimli olmakla beraber lpgli çok araç var turbolularda dahil. bi sıkıntı olacağını sanmıyorum.

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih Saner

şimdi firmayı aradım 2400 TL ye takarız dediler..ancak daha önce motor kodunu istediler..yani hepsine takılmıyormuş..motor kodu uyarsa takılacak :((

Yorum bağlantısı

Sorunsuzca uygulanıyor. Aynen atmosferik araçlar gibi, düzgün işçilik olursa bence bir sorun olmaz. Uygulattıran arkadaşlarım var, memnunlar.

Lpg dönüşümü yaptırmak isteyenlerin, kendilerine sorması gereken en önemli soru, burada daha da önem kazanıyor.

Ben bu aracı daha kaç kilometre kullanacağım?

Hele turbolu motora sahip araç kullananlar bunu iyice düşünmeli. 4.000 tl tutarında dönüşüm masrafı var. Bunun amortizasyonu da en azından 30-40 bin km. Yani 2-3 yıl. Bu da amorti süresi. Eee hiç kar eder şekilde binmeyecek misiniz. 4.000 tl de kar ederim derseniz 60-80 bin km yani 4-6 yıl bu arabayı kullanım diyor musunuz?Uzun süreli kullanıcıların yapması gereken bir dönüşüm.

Ha yılda 30. bin km yapıyorum, bu arabaya da 5 sene binecem diyorsanız, yarın yaptırın.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

Direk enjeksiyonlu olmadığı sürece turboluda olsa lpg takılır ve binilir. 1998 model pasaatlar vardı 1,8 motor turbo. Onlara direk eski sistem takılıyor. Ancak fsi, tsi, gdi denen motorlar çıkınca iş bozuldu.

bizim volvo xc90 2.9 t6 idi mert. çift turbo. telefex lpg sistemi mevcuttu. şimdi lpgcilerde sistemi geliştirdiler nasıl önceden sıralı sistemi yoktu sadece karböratörlü araçlara uygulanıyordu sonra çıktı şimdide si ldi vs. onlarda sistemlerini yenilemişler.

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Işte o motor direk enjeksiyon mu yoksa normal mi ?

o kadarını araştırmadım ama içindeki 272 hp biri bile kaybolmamıştı :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motor kodunu , beyindeki farklı yazılım için de istemiş olabilirler bu arada tsi larda lpg bildiğimizşekilde çalışmaz bunu da sorgulayın alt devirde benzin çalışır yolda giderken lpy ye geçer, aşırı dur kalk da benzin tüketir

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Uygulansa bile bu tarz LPG sistemi uygulanan araçların 2. el değeri artar mı azalır mı bunu da düşünmek lazım. Ben emin olmadığım için sanırım uzak dururdum. Uzun süre binilecekse o başka tabi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lpg li tsi hazır monteli sorunsuzca da çalışıtığı görülürse değeri artacaktır

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Tsi de sanırım benzin deposuna lpg geri dönüşü oluyordu sayın bayur böyle birşeylerden bahsetmişti :)

illaki ileride tam olarak uygulanacak ve fiyatı da düşücektir zamanla.Bence erken uygulatmak açısından.Ben tsi motor alana kadar tam oturmuş fiyat da düşmüş olur zaten  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lpg fuarında firma yetkilis sistemi anlatınca, lpg tankına eser miktarda benzin kaçar mı diye bir tahminde bulunmuştum, detayı hatırlamıyorum sadece yetkili yanımızdan kaçtı onu unutmam

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...