İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 Motor Sesi

Ali Kabasakal

Recommended Posts

Ali Kabasakal

Merhaba Arkadaşlar Forumu uzun zamandır takıp edıyorum cok deneyımlı buyuklerımız mevcut  Bu yüzden Siz tecrubeli forumdaşlarıma birşey danışmak istedim

Aracım 2010 Focus Tit X +LPG li

Fakir karışım muhabbeti başıma geldiğinde bu sorunu yada tuhaflığı anladım

"aracım yürüken yada sabit iken Gaza bastıgımda SADECE  2900-3000 devir aralığında MOTOR SESİ tizleşiyor"

.. Focus un motor sesi Bi nebze Abartı Egzoza benzetıyorum ben ama bu ses bildiğiniz 96model toyota 2000 model honda civic  motor seslerine benziyor bariz şekilde ses tizleşiyor ve sadece bu aralıkta oluyor kısa sürse yine anlayacagım ama bu aralıkta iken arac sesi sabit

Bu tüm focuslarda olan birşey mi oluyorsa neden oluyor? yok benım aracımda bir tuhaflık varsa sebebi ne olabilir Bunu merak edıyorum..Cihaza ford başerde 1 ay önce bağlandı fakir karışımdan başka birşey bulamadılar Bunun sebebide Ayaş taraflarında AY..Z dan almış olduğum gazdı alır almaz motor arıza lambasını yaktı ben 3 -5 km sonra fark ettim başere götürdüm hata kodları silindi sorunumun bu olduğu söylendi motor sesini pek önemsemediler yada vaktım olmadıgı ıcın ben göz ardı ettim ama aklıma takıldı cihazlada birşey çıkmıyor LPG bağlantısından yapıyor diyeceğim neden bu devir aralığında yapıyor onu çözemiyorum...

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Sesin motordan geldiğinden eminmisiniz,motor bölümünde o devirlerde titreşip ses üreten gevşek bir civata ,vida vs olabilir özellikle katalitik civarındaki vida-somuna  bakmakta fayda var..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zengin-fakir veya arıza test cihazı ile ilgisi olmayan bir emme sesi tarif ettiğiniz

Yorum bağlantısı
Ali Kabasakal

Evet eminim cnku bu aralikta ses degisiyor..benzindede aynisi.. cihazda cikmiyor moderator ki o cihaz olayini sordm defalarca gata sinyali verdikten sonra ariza belli olur dediler bugune kadar daha dogrusu son uc ayda uckere cihaza girdi farkli sebeplerden oturu ( akü,rutin kontrol ve lpg ) ama bu konuyla ilgili.birsey soylenmedi.. ses hirilti seklinde ama sadece bu aralikta yapiyor

Yorum bağlantısı
Ali Kabasakal

Motor harici bi ses olsa baska devir araliklarinda ikende gelmez mi

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Aracı lifte alıp katalitik ve devamında egsoz hattında ses üreten birşey var mı baktırın boşta olan birçok şey ses üretebilir..Ses konusunda profesörüm diyen birisi bile görmeden dokunmadan teşhis koyamaz..Biz burada tecrübe ettiğimiz bir durum üzerinden fikir veriyoruz sadece

Yorum bağlantısı
Ali Kabasakal

Üstad ses konusunda haklısınız bende neden olabılır yada normal mıdır dıye sordum ama sadece belırttıgım devır aralıgında tızlesıp

hırıltı gıbı ses gelmesı tuhaf geldi.. En kısa zamanda göstereceğim aracımı fakat önce bı yorum alayıp usta efsanelerıyle karsılasmayayım dıye bılgı almak ıstedım..özellıkle rıcam benzınlı hatta lpg li aynı kasa focus kullanıcılarının kendı araclarında bu durumun olup olmadıgı..

Yetkılı servıse mı göturmelıyım yoksa özel işin ehlı ustaya mı ne tavsıye edersınız?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Kabasakal

Merhaba arkadaşlar dün ustaya aracımı götürdüm işin acıgı savusturmak ıstedı devır sesıdır falan dıye dinledi kaput ustunden anlamadı 
daha ısrarcı davranınca lıfte kaldırdı egzoz baglantısına baktı ben araca gectım gaz vermeye  basladım devır aralıgı 3000 ı gectı 3200lere cıktı ses bu aralıkta gelmeye basladı artık nerelerı kurcaladı ıse tamamdr motor sogusun dedı sorunu sordum egzoz baglantı noktası denge yerı varmıs oradakı conta vıda neyse o gevsemıs 

motor sogudu  cıvatayı sıktı işlem tamamdr ses gelmıyor artık

RİCAM ŞUDUR Kİ LPG li aracların tum sorunlarına LPGden kaynaklıdır muamelesı yapmayınız lutfen :) LPG ile ilgili tek sorunum ANK ayas tarfalarından almıs oldugum marka bı gaz yuzunden ışık yandı Adi fakir karışım yüzünden hepsi bu :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...