İçeriğe Yönlendir

Ön Takım Sesi

Okan Yeşim

Recommended Posts

Okan Yeşim

selam herkese ön takımı yeni değiştirmeme rağmen kasislerden biraz hızlı geçersem eski yatak gacırdaması tarzında ses geliyor nerede bir sıkıntı var sizce ?

Yorum bağlantısı
Murat Çukur

selam herkese ön takımı yeni değiştirmeme rağmen kasislerden biraz hızlı geçersem eski yatak gacırdaması tarzında ses geliyor nerede bir sıkıntı var sizce ?

Degisen parcalar neler. Yan sanayi parca kullanildimi.

Yorum bağlantısı
Okan Yeşim

Degisen parcalar neler. Yan sanayi parca kullanildimi.

komple hepsi değişti amortisör direksiyon kutusu sancaklar burçlar takozlar hatırladığım bunlar

Yorum bağlantısı
Murat Çukur

montajla alakalı bir sorun olabilir yada belki bir alışma süresi vardır.  doluyum bu konuda aynı şekilde orjinal parçalar kullanarak ön takımı elden geçirdim ama sesler gıcırtılar tıkırtılar illallah dedirtti.  bende bir çok kişinin yöntemine başvurup teybin sesini açıyorum biraz. allahtan ses sistemi kaliteli.  geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

zaten teybin ses kalitesini sağlam yapmalarının amacı bu,ön düzen çürük,bari teyip sesini açsınlar gelen sesleri duymasınlar mantığı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Arkadaşlar ben de bu ses olayından bıktım ses duydukça arabadan soğumaya başlıyorum. Yapılan işlemleri size söyleyeyim ondan sonra bir tesbit yapmaya çalışalım.

Ön2 amortisör sachs marka takıldı.

Amortisör üst tabla orijinal

Z rot fomoco

rot başı orijinal.

Sıkıntı şu; bozuk,  parke yollarda giderken "lokurtu" tarzı ses var. İki tespit yaptım ya montaj hatalı yada kullanılan parça hatalı.

Bu sesi duyan ve çözüm bulan varsa deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar ben de bu ses olayından bıktım ses duydukça arabadan soğumaya başlıyorum. Yapılan işlemleri size söyleyeyim ondan sonra bir tesbit yapmaya çalışalım.

Z rot fomoco

rot başı orijinal.

Sıkıntı şu; bozuk,  parke yollarda giderken "lokurtu" tarzı ses var. İki tespit yaptım ya montaj hatalı yada kullanılan parça hatalı.

Bu kadar parke yolu nereden buluyorsunuz.. Ankara da arasan zor bulursun :) Siz şehir değiştirin bence parça değil :D  :crazy:

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Bu kadar parke yolu nereden buluyorsunuz.. Ankara da arasan zor bulursun :) Siz şehir değiştirin bence parça değil :D  :crazy:

Ayhan Bey sizde sanayi ustaları gibi ses geliyorsa teybin sesini biraz daha aç diyorlar sizin öneri de öyle bir şey olmuş.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Z rot fomoco

rot başı orijinal.

Akslardan geliyor..

Yorum bağlantısı
Murat Çukur

akslardan lokurtu tarzı sesten ziyade metal vuruntu tıkırtı tarzı ses yapar.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Aks sesini biliyorum. Olayı şöyle anlatayım araba kasis veya bozuk yolda giderken amortisör tepkiyi zamanında veremediğinden ses oluşuyor gibi?

Yorum bağlantısı

tıkırtı burcu nedir ön aksamda nerededir?

Direksiyon kutusunda yer alan, direksiyon rotunun direksiyon kutusu içinde sabitleyen bilezik gibi madeni 1 TL çapında bakalit veya plastik bir eleman..

Yorum bağlantısı
Murat Çukur

Direksiyon kutusunda yer alan, direksiyon rotunun direksiyon kutusu içinde sabitleyen bilezik gibi madeni 1 TL çapında bakalit veya plastik bir eleman..

o dediğiniz parça ayrıca satılan  parçacılarda bulunan bir yedek parça değil. rot koluyla kutu arasında ki boşluğa müdahele edilmesi  için kutu tamircilerinin uydurduğu bir parça. ama o ses lokurtu yapmaz diye tahmin ediyorum ustam.  çünkü ben direksiyon kutusundaki o kısma müdahele ettirdim. lokurtu aynen devam.

Yorum bağlantısı

o dediğiniz parça ayrıca satılan  parçacılarda bulunan bir yedek parça değil. rot koluyla kutu arasında ki boşluğa müdahele edilmesi  için kutu tamircilerinin uydurduğu bir parça. ama o ses lokurtu yapmaz diye tahmin ediyorum ustam.  çünkü ben direksiyon kutusundaki o kısma müdahele ettirdim. lokurtu aynen devam.

Renault ve Fiat ta orjinalde olan bir parçadır. Daha önce ki araçlarım olan 2 Stilo m da kronik problemdi. Babamın Clio dada yaşamıştık bu sorunu. Oradan biliyorum. Renault ve Fiat larda kroniktir. Ford daki durumundan emin değilim. Ancak çok basit ve maliyetsiz bir işlemdir. Aklınızın kenarında bulunsun.

Yorum bağlantısı
Hakan Tunalı

aynı ses benim daha önceki aracım 2011 focus ta da vardı ön takım parça parça garantiden değişti ancak ses gitmedi en son ford firmasına şikayette bulunup servis mühendisi talep ettim onlarda hakem servis olarak kaynarca/şahsuvaroğluna yönlendirdiler orada da bazı değişimler yapıldı ancak servis   mühendisi gelmediği gibi araç daha da berbat oldu baktım servisler ve ford firması konuya ilgi göstermedi bende aracımı satmak zorunda kaldım. aldığım bir bilgiye göre son serilerde üretilen focuslarda bu sorunun çok olduğu ancak üretimsel bir sıkıntı olduğu için parçalar değişsede bir zaman sonra aynı sesi tekrarladığı yönünde. zaten tanıdığım bildiğim ford kullananların çoğu araçlarını benzer sebeplerden çok duşuk km.lerde sattılar. size allah kolaylık versin.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Geçen arkadaşla sohbet ediyoruz onda da 2008 gha sedan var bende de 2007 trend. Arkadaşın aracını kullandım dedim hocam aynı kasa ama senin araç daha sessiz ve motor daha güçlü felan derken dei ki eğer Trend ile ghia arasında fark olmasaydı herkes trend alır ghia almazdı.

Ford mühendisleri sessiz araba isteseler bal gibi yaparlarda o zaman işlerine gelmiyor.

Ford sayesinde az buçuk bizde usta olduk artık her tarafından bişeyler çıkınca insan öğreniyormuş maalesef.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Donanımsal farklılıklar vardır yedek parça sorgulandığında motor ve model yılı sorulur, trend ghia olduğu değil

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Bugün sorunu çözdük gibi bekleyip göreceğiz. Amortisör garantiden değiştirdiler şimdilik ses yok bakalım daha ne sorunlarla karşılaşacağız . Ben bu ford sesiz olduğu zaman korkuyorum başıma bir şey gelecek diye diyorum var bu sessizliğin altında bir iş. :D

bunda da öyle şimdilik bir sessizlik var ama sonu Allah kerim

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Bu on takim sesi bende de var.artik illahlah dedirtti.ilk kalkislarda ve kasislerde gacur gucur sesler daha da artti.rot balanscilar normal birşey yok diyorlar.bu Ford güzel ama bu sesler arabadan sogutuyor insani.

tarihinde ersin özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...