İçeriğe Yönlendir

Ön Diskler + Balatalar Motorcraft Mı Yoksa Bosch Mu ?

Atilla Atun

Recommended Posts

Abdurrahman Balaban

Disk olarak üzerinde fo.mo.co damgası olandan almanızı öneririm, balata motocraft olursa uzun yıllar kullanılır

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Antalyanın yollarını bilmezden gelme kardeşim.Bi sağa bi sola kaçmak gerek yeri geldiğinde .Kaçamayıncada içine düşersin bu yüzden rot balansta istiyor anlayacağın.

Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Geç kaldım lafa tutmayın beni. :biggrin:

biliyorum bilmez miyim :) bende antalyalıyım ve çukurlardan kaçmaktan arabanın km sı arttı baya bı :) ne bileyim lastiklere ayrıca rot balans lazım desen bişi demezdik . ama frenlerle alakalı yazınca ondan dedim :) ayrıca rot balans o kadar çok çabuk bozulacak bir şey değil. Frenleri değiştirdikten sonra bir bak derim. sıkıntı yoksa devam varsa gidersin.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Motorcraft da taksanız fabrikasyon montaj olmadığı için orijinali gibi olmayacak. Orjinal disklerimi 85 bin km civarında değiştirmiştim, yine uzun ömürlü ve kaliteli olsun diye motorcraft aldım, 10 bin km olmadan titreme yapmaya başladı, şu an Valeo kullanıyorum motorcrafttan daha uzun gitti ama şu an o da özellikle yüksek süratta frene basınca bariz titreme yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Ben anlamış değilim zaten. Normal kullanıyorsun yamuluyor sert fren yapıyorsun yamuluyor sıcakken yıkamaya götürünce yamuluyor. O yüzden markası fark etmez :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Diskler iyidir de, otosan balata memnun eder mi meçhul

Abi benim disk+balata otosan ilk etapta kafamda soru işaretleri vardı ama kullanımda bir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
(düzenlendi)

Hocam motorcraft almazsan çıkacak sesten kafayı yersin :) Onun dışında ses yapmadan çalışan tek marka Kale.... Tecrübeyle sabittir...

tarihinde Cihat Küçükay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Otosan balatadan memnun olmayanları biliyorum memnun olanda var tabi, disk -balata uyumu diye bişey var belkide 

Hocam motorcraft almazsan çıkacak sesten kafayı yersin :) Onun dışında ses yapmadan çalışan tek marka Kale....

Benim arka balatalar kale marka, sabahları geri manevrada borozan gibi ötüyor malesef

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Arkadaşın fiestasına motorcraft bulamadık, Kale taktırdık. Sorun yok, gürültü yok :)

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Ford marka arabası olupta, orjinal diskleri değiştirdikten sonra titremiyor memnunum diyen var mı merak ediyorum. 2.000-3.000 bilemedin 5.000 km sonra biraz hızlıyken frene bas titriyor. valeo, trw, motocraft yada otosandı markayı tam hatırlamıyorum focus zamanında orjinali diye değiştirmiştim oda aynı. O kadarda dikkat ederim sıcakken su tutturmam ani fren yapmam.

Yani Ford markasına titretmeyen bir fren diski yapamadılar. Bir daha ki sefere Brembo alacam bakalım o nasıl olacak.

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

3013n1z.jpg

aldık artık

kaleyi sordum ford yedek bayiine kesinlikle bedava ama tercih edilmiyor alan memnun kalmıyor dedi

taktıramadım çünkü ustanın klasık dükkanda izi bile yok .Attaya gitmiş artık sonra ya kaldı

30t6mir.jpg

Buda çok ısındığı zamanlar yapıyor ara sıra ondan yamulmuştur :biggrin:

Ha bu arada önler kırmızı çakarlı arkalar beyaz oldu yakında önler de beyaz olacak

1zlztb9.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

hocam disklerin orjinalse tornacıya 30 tl ver 1 mm aldır ben gecenlerde tornacıya verdım su anda hiç bi sıkıntı yok 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tansel Yavuz

Benim mondiye kale balata taktırdım, fiyat 45 tl.

Şimdilik gayet sessiz çalışıyor, bakalım ilerleyen zamanlarda ne olacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...