İçeriğe Yönlendir

Hangi Kredi Ne Zaman Hangi Bankadan Çekilmeli?

Emre İnci

Recommended Posts

Emre İnci

Başlığı yanlış yere açtıysam kusura bakmayın...

Daha öncede araç kıyaslamak için başlık açmıştım. Focus 2 de karar kılmıştım.

Fakat aldığım arabayı satmaktan ziyade 5 yıl kadar binmeye karar verdim. Bu yüzden almışken focus 2,5 (titanium) olsun istedim. Elimde ki net para 18,000 tl. Durumum buna el vermesede binici olduğum için kredi çekmeye karar verdim. 20,000 tl civarı kredi çekmek istiyorum. En uygun kredi ne zaman (yıl başı, bahar, bayram indirimleri v.s) hangi bankadan çekmeliyim. 36 ay vade yapmayı düşünüyorum. Vade yi kısaltmayı düşünmüyorum. Bir kaç yıl içinde düğün masrafımda olursa beni zora sokmasın, bindiğim arabadan zevk alayım. :) Bilgilendirirseniz sevinirim.

0 araba önerecek olanlar vardır muhtemelen ama 38,000 tl ye c sınıfı otomatik vites bulamadığım için 2.el focus 2,5 ta karar kıldım. Saygılar...

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Şu aralar kredi faizleri baya yüksek. Geçen sene ziraat'ten 0.87 ile almıştım şuan 1.05 civarı. Tahminimce Aralık ya da Ocak aylarında düşebilir. Araç fiyatları da zaten en dipte olduğu zamanlar kış aylarıdır. ( Bu arada ilanı yanlış yere açmışsınız : )

ben de kredi çekeceğim yeni araç almak için ama beklemedeyim aralık ve ya ocak ayında güzel bir faiz oranı veren olursa ondan çekeceğim.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

www.enuygun.com sitesinden tüm bankaların faiz oranlarını, dosya masraflarını, toplam geri ödeme tutarlarını karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. Ben kredi çekmeden önce tüm bankaları karşılaştırıyorum ona göre çekiyorum krediyi.

Yorum bağlantısı
Emre İnci

Şu aralar kredi faizleri baya yüksek. Geçen sene ziraat'ten 0.87 ile almıştım şuan 1.05 civarı. Tahminimce Aralık ya da Ocak aylarında düşebilir. Araç fiyatları da zaten en dipte olduğu zamanlar kış aylarıdır. ( Bu arada ilanı yanlış yere açmışsınız : )

ben de kredi çekeceğim yeni araç almak için ama beklemedeyim aralık ve ya ocak ayında güzel bir faiz oranı veren olursa ondan çekeceğim.

muhtemelen bende ocak ayını bekleyeceğim. hangi krediye başvurmalıyım. teşekkürler.

www.enuygun.com sitesinden tüm bankaların faiz oranlarını, dosya masraflarını, toplam geri ödeme tutarlarını karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. Ben kredi çekmeden önce tüm bankaları karşılaştırıyorum ona göre çekiyorum krediyi.

peki bu sitede ki faiz oranları sürekli güncelleniyor mu? ayrıca hangi kredi daha mantıklı?

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Ya bir de internet sitelerinde faiz oranları aldatıcı olabiliyor şubeye gidince yardımcı oluyorlar. En son müşteri temsilcimle görüştüğümde bu aralar yüksek biraz daha bekle dedi. Şuan halkbankta öğretmenler günü kredisi var 0.97 sanırım en uygun olan benim için bu fakat ben biraz daha bekleyeceğim aralık ve ocak ayında kampanyalar olacaktır. Sana tavsiyem bankaları tek tek dolaş teklif al.En uygun teklifi maaşını aldığın bankadan alırsın diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

www.finzoom.com.tr

Ben yeni çektim kredi, akbanktan 1.03 ile. Önemli olan sadece faiz oranı değil, maliyet oranı esas önemli olan.

Karşılaştırırken cebinizden çıkacak toplam paraya ve ne zaman çıkacağına bakın derim.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Benim bildiğim kadarıyla enuygun.com sürekli güncelliyor. Ben ön araştırma yapıp gittiğimde bankalarla tamamen aynı çıkıyordu. ben yıllık maliyetlerine ve toplam geri ödemesine bakıyorum.

Yorum bağlantısı
Emre İnci

Araba için değmez bence, yine de sen bilirsin.

temiz focus1 bulursam dediğiniz gibi hiç uğraşmam krediyle ...

Ya bir de internet sitelerinde faiz oranları aldatıcı olabiliyor şubeye gidince yardımcı oluyorlar. En son müşteri temsilcimle görüştüğümde bu aralar yüksek biraz daha bekle dedi. Şuan halkbankta öğretmenler günü kredisi var 0.97 sanırım en uygun olan benim için bu fakat ben biraz daha bekleyeceğim aralık ve ocak ayında kampanyalar olacaktır. Sana tavsiyem bankaları tek tek dolaş teklif al.En uygun teklifi maaşını aldığın bankadan alırsın diye düşünüyorum.

bende yılbaşı kampanyalarına güveniyorum. eğer çok aşırı bi külfet olursam focus 1 alıp yoluma devam edicem  :)

www.finzoom.com.tr

Ben yeni çektim kredi, akbanktan 1.03 ile. Önemli olan sadece faiz oranı değil, maliyet oranı esas önemli olan.

Karşılaştırırken cebinizden çıkacak toplam paraya ve ne zaman çıkacağına bakın derim.

hemen hemen hepsi aynı fakat bazı bankalar 3-4 ay ertelemeli seçenekler sunuyolar. olursa çok güzel olur..

araba için değmez bence de.

kredi olmazsa focus  1 düşünüyorum.. hayırlısı diyelim..

Benim bildiğim kadarıyla enuygun.com sürekli güncelliyor. Ben ön araştırma yapıp gittiğimde bankalarla tamamen aynı çıkıyordu. ben yıllık maliyetlerine ve toplam geri ödemesine bakıyorum.

inceliyorum hemen. teşekkürler  :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Ev için kredi çekilebilir ama araba için gerek yok diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre İnci

Yok artık!!! Samsun da focuslar altın olmuş. 99-00-01 focuslar 22,000 den aşağı bulmak çok zor. Pazarda bile durum böyle iken galerileri düşünmek bile istemiyorum. Gerçekten bu  aracın fiyatı böylemidir. Yoksa burada mı çok istiyorlar. Makyajlı collection yerine makyajsız ghia baktım durum bundan ibaret...  :angry:

Yorum bağlantısı
Emre İnci

30bine sıfır km küçük araç alın o zaman.

kredi den vazgeçtiğim için focus 1 bakıyorum.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Çok yakında hatasız 2004 model hb ghıa  focus satacağım...araç 135 binde brc kitli...yaklaşık 105 binde takılmıştı...o zaman görüşelim...

Yorum bağlantısı
Emre İnci

Çok yakında hatasız 2004 model hb ghıa  focus satacağım...araç 135 binde brc kitli...yaklaşık 105 binde takılmıştı...o zaman görüşelim...

ilk tercihim sedan ama begenirsem hb neden olmasın...  :) görüşmek dileğiyle...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

ilk tercihim sedan ama begenirsem hb neden olmasın...  :) görüşmek dileğiyle...

2004 comfort ta var 140 binde sedan ama şu an satılık değil...

Yorum bağlantısı
Emre İnci

2004 comfort ta var 140 binde sedan ama şu an satılık değil...

Saydığınız araçlar otomatik değil mi? Bu arada comfortun ambiante den farkı nedir? abs var mı comfortta?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Saydığınız araçlar otomatik değil mi? Bu arada comfortun ambiante den farkı nedir? abs var mı comfortta?

Her ikisi de manuel...abs tabi ki var...farkı anlatmak için biraz araştırmam lazım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...