İçeriğe Yönlendir

Plastidip Uygulama

Okan Tansel
Çözüme git Akan Belen tarafından,

Recommended Posts

Okan Tansel

Merhaba arkadaşlar bildiniz gibi bu kapı kolları ve yan marşberler beyazlaşarak renk degiştiriyor ne kadar torpito sütü ve cila kullandıysam yıkamadan sonra aynı oluyor bu nedenle plastidip uyguladım yorumlarınızı bekliyorum.Ürün hakkında şunları söyleye bilirim kullanışlı bir ürün lakin ömrü ne kadar olur bilmiyorum yaşayıp görecegim kullanmayı düşünen arkadaşlara tavsiyem ben ürünü online sitelerinden aldım firma izmir de olmasına nazaran kargo 2 günde zor geldi vee eksik geldi uygulama cam kabı yoktu bir gün sonra onu yolladılar ilanda cam şişe demelerine nazaran plastik bir kap yolladılar arayıp sorguladımda plastik yolluyoruz dedilerki ilanınızda neden cam şişe resmi ve cam kap yazıyor dediğimde tık yok ve birde bu uygulama spreyleri verimli değil sizi hemen yarı yolda bırakıyor kullanırken başka bir altarnetifle kullanmanızı önerim.

uygulama yapılmadan önceki hali 

YyjnmQb.jpg

kGKiSi3.jpg

UYGULAMA SAFFASI

jaTMNoj.jpg

hHylmpw.jpg

KURDUKTAN SONRASI :))

Q3Jtk9h.jpg

BURDA ALT MARŞBELLERİN YAPILMAMIŞ HALİ VE KAPI KOLLARINI BİTMİŞ HALİVAR

m4OCU1E.jpg

MARŞBELLERİN BİTMİŞ HALİ

slCBybn.jpg

QgIVUqL.jpg

q8NAIGh.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Elinize sağlık. Gayet güzel görünüyor. Kalıcılığı uzun olur inşallah.

Lastik yanaklarına uygulasak :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kapı kollarında çok dayanmayacaktır. Yine de başarılı bir çalışma olmuş.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

teşekkür ederim evet Sani bey benim tedirginliğimde o yönde ve bilal bey yaparken aklımdan geçmedi değil aslındada başta yazdım gibi o spreyler yarı yolda bıraktı beni ;)

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Akan Belen

Üstüne bildiğiniz sprey vernik atarsanız kolay kolay çıkmaz.Denendi test edildi :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Güzel calişma olmuş ellerinize sağlık, Bu kadar cok kapı koruyucusu niye var onu çözemedim 3 adet  :unsure2:

Yorum bağlantısı

Çok güzel olmuş, yeni gibi duruyor. İnşallah kolay çıkmaz. gerçi ucuz ve çok zorlu olmayan bir işlem. Çıkarsa yeniden yapılabilir sanırım...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

hımm bakın bu iyi fikir deneyecem

Tercihe göre mat vernik de atabilirsiniz.Parlak atarsanız pianoblac gibi oluyor.Zevkinize göre 

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Elinize sağlık, titiz bir uygulama olmuş.

Bildiğim kadarıyla uygulamanın farklı renkleride mevcut. Gövde renginde uygulansa daha şık durmazmıydı acaca.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Abi ürünü nerden aldin ? Fiyati nedir ? Bende İzmirdeyim kapi kollarina uygulucam sizin gibi tampona olurmu acaba bu islemler :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Elinize sağlık, titiz bir uygulama olmuş.

Bildiğim kadarıyla uygulamanın farklı renkleride mevcut. Gövde renginde uygulansa daha şık durmazmıydı acaca.

ola bilir denemek lazım ;)

Abi ürünü nerden aldin ? Fiyati nedir ? Bende İzmirdeyim kapi kollarina uygulucam sizin gibi tampona olurmu acaba bu islemler :)

ürün online sitesinden aldım lakin izmirde gıda çarşısındaymış firmanın yeri ben 4 jant kampanyası diye satılan 100 TL lik paketi aldım bu pakette 750 gr uygulamaya hazırlanmış boya 3 adet uygulama spreyli ve bir adet uygulama sipreylerini bağlandı kap ve bu ürün aklına gelecek her yere uygulanıyor .zamanın varsa bence git direk firmadan yerinden al derim 

vernik olayı dediniz gibi sizlerle aynı fikirdeyim atacam uygun bir zamanda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Çok titizlikle yapıldığı temizliğinden belli..Çok güzel olmuş elinize sağlık.. :nazar: Geliştirilip daha kalıcı bir uygulama yapılabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

teşekkür ederim biraz pinpirim madi gücüm yettince bişeler yapmaya çalışyorum

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Üstüne bildiğiniz sprey vernik atarsanız kolay kolay çıkmaz.Denendi test edildi :D

Vernik te işe yaramıyor, zira biri sert biri yumuşak malzeme ısıya verdiği tepki farlklı mutlaka çıkacaktır.

Yorum bağlantısı

Vernik te işe yaramıyor, zira biri sert biri yumuşak malzeme ısıya verdiği tepki farlklı mutlaka çıkacaktır.

Folyo olaydı daha iyi olurdu değil mi?  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben pejo varken ön panjur kısmını yapmıştım.Üstünede vernik attım.Hem sıcak hemde kışın kullandım o kadar zorluk gördü ama çıkmadı.Sonradan sıkılıp kendim sökmek istedim 2 gün uğraştım panjurdan sökebilmek için :D

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Plasti dip üzerine vernik falan atılmaz ben antalyadaki firmasına sormuştum.

Envai çeşit renkler var mat ve parlak ama 1 yaz geçtikten sonra renk olduğu gibi solmuş ve pembe şekeri aracın üstü tavan bagaj ve kaput olduğu gibi beyaz geriside açık pembe mat olarak geziyor.

Reklamın yapıyor ama çok kötü bir adet ford fiesta mat haki renge boyama 1.800 tl istediler .

Kendim boyarım 3 galonla plasti diple daha  ucuza gelir.

Kısacası ben hastasıyım plasti dipin ama gereksiz çünkü renk atma oluyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ben pejo varken ön panjur kısmını yapmıştım.Üstünede vernik attım.Hem sıcak hemde kışın kullandım o kadar zorluk gördü ama çıkmadı.Sonradan sıkılıp kendim sökmek istedim 2 gün uğraştım panjurdan sökebilmek için :D

Akan Sıkıntı yaşamaış olabilirsin ama mesleki olarak az çok bildiğim kadarı ile ısıya farklı tepkiler veren mazlemelerin bir arada uzun süre durması teknik olarak imkansız, plastik tamponu boyamak ne kadar zorsa sacı boyamak o kadar kolay oluyor çünkü boya ile metal aynı genleşme tepkisi veriyor.

Yada çok elastik bir vermnik atmak gerekir. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Benimde istediğim birşey aslında bu. Bizim kapı kolları hepten berbat beyaz oldular neredeyse.

Bu tarz kısımlara folyo uygulaması yapayım isriyorum parlak beyaz yada aynı renk mat siyah. Kapı çıtalarınada hatta olursa tamponada. Ancak ısıtıcı yok. Aracın bulunduğu yere ısıtıcı çekmekte şansım yok napmak gerek bu durumda başka bir yolu var mıdır?

Birde folyo olarak ne kullanılmalı bu kısımlara, alt astara birşey yapılmalı mıdır acaba? :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ne yaparsan yap, bayağı oto boyasıyla adam gibi boyanmadıktan sonra hikaye, benim kendi boyadığım ve alta astar attığım kollar bile boya atıyor, alttan beyazlaşmış kol çıkıyor, iyice dökülsün gidip sıfır kol alacağım artık. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ne yaparsan yap, bayağı oto boyasıyla adam gibi boyanmadıktan sonra hikaye, benim kendi boyadığım ve alta astar attığım kollar bile boya atıyor, alttan beyazlaşmış kol çıkıyor, iyice dökülsün gidip sıfır kol alacağım artık. 

Kolu kasa renginde boyatsan?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...