İçeriğe Yönlendir

Plastidip Uygulama

Okan Tansel
Çözüme git Akan Belen tarafından,

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Benimde istediğim birşey aslında bu. Bizim kapı kolları hepten berbat beyaz oldular neredeyse.

Bu tarz kısımlara folyo uygulaması yapayım isriyorum parlak beyaz yada aynı renk mat siyah. Kapı çıtalarınada hatta olursa tamponada. Ancak ısıtıcı yok. Aracın bulunduğu yere ısıtıcı çekmekte şansım yok napmak gerek bu durumda başka bir yolu var mıdır?

Birde folyo olarak ne kullanılmalı bu kısımlara, alt astara birşey yapılmalı mıdır acaba? :)

Folyo yapacağınız kısım boyalımıdır?

Boyalı ise astara gerek yok, boyasız ise, ABS gibi sert plastikse yine yok ğer yüzey uygun değilse, Primer kullanmak gerekir.

Folyo için 3M scotprint vehicle folyoları çok kaliteli ve uzun ömürlü kesinlikle kolay yırtılmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Folyo yapacağınız kısım boyalımıdır?

Boyalı ise astara gerek yok, boyasız ise, ABS gibi sert plastikse yine yok ğer yüzey uygun değilse, Primer kullanmak gerekir.

Folyo için 3M scotprint vehicle folyoları çok kaliteli ve uzun ömürlü kesinlikle kolay yırtılmıyor.

Saol abi tavsiyeler için kapı koluna yapıcam boyalı değil konu sahibi abininki gibi benimkide.

Isıl işlem gerekiyor mu peki ısıtmak esnetmek falan? Çünkü araca yakın bir elektrik çekme şansım yok. Plasti dip bende düşündüm ama soyulup çıkacağından istemedim.

Yorum bağlantısı

Üstüne bildiğiniz sprey vernik atarsanız kolay kolay çıkmaz.Denendi test edildi :D

akan, bu sprey vernik jant boyadıkdan sonrada olurmu? bir bilgin varmı?en iyileri hangisidir? al sana bir ton soru, :biggrin: sen bu işlerden anlarsın diye sordum kardeş.

bu arada çok güzel olmuş, güle güle kullanın :nazar:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

akan, bu sprey vernik jant boyadıkdan sonrada olurmu? bir bilgin varmı?en iyileri hangisidir? al sana bir ton soru, :biggrin: sen bu işlerden anlarsın diye sordum kardeş.

bu arada çok güzel olmuş, güle güle kullanın :nazar:

Plasti dip üstüne mi sordun abi.Yoksa normal boya üstüne mi pek anlayamadım.Kalitesi olayına gelince.Bence sprey olarak satılanlar aşağı yukarı aynıdır bana kalırsa.

Yorum bağlantısı

Plasti dip üstüne mi sordun abi.Yoksa normal boya üstüne mi pek anlayamadım.Kalitesi olayına gelince.Bence sprey olarak satılanlar aşağı yukarı aynıdır bana kalırsa.

ben jant ları boyadım, onun üstüne hangisinden sıkılıyor, ögreneyimde birdakine kullanayım, eniştemin aracınada bu pilastik kısımları boya yapıcaz birde onun hakkında bilgi alabilirsem,pilastik için vernik.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

ben jant ları boyadım, onun üstüne hangisinden sıkılıyor, ögreneyimde birdakine kullanayım, eniştemin aracınada bu pilastik kısımları boya yapıcaz birde onun hakkında bilgi alabilirsem,pilastik için vernik.

Abi benim bildiğim standart vernik atacaksın herhangi bir yapı marketten alabilirsin.Ben hiç jantlarda kullanmadım ama plastik aksamlarda kullandım.FArklı değiller kafana göre alıp kullanabilirsin.Sadece parlak yada mart vernik olarak satılıyor :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Saol abi tavsiyeler için kapı koluna yapıcam boyalı değil konu sahibi abininki gibi benimkide.

Isıl işlem gerekiyor mu peki ısıtmak esnetmek falan? Çünkü araca yakın bir elektrik çekme şansım yok. Plasti dip bende düşündüm ama soyulup çıkacağından istemedim.

Isitmadan yapmak cok zor hele ki bu mevsimde.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kolu kasa renginde boyatsan?

Olur tabii, söküpte boyaya verip beklemek zor geliyor, o yüzden, yalnız en güzelide bu olacak sanırım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

özel verniği var o atılaibliyor daha dayanıklı oluyor ama soyulma kaçınılmaz. plastik aksam için vinyl recover isimli meguiars ürünü vardır, parlatma, plastiği ilk günkü hale getirir, süngere sürülüp silinr o kadar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
Bayram Aktaş

Merhaba arkadaşlar youtubede birkaç gün önce gezerken araç kaplama videolarına bakıyordum.

Plastidip adı altında bir kaplama gördüm birkaçgündür araştırıyorum gayet güzel sonuçlar elde ediyorlar.

Kendiniz bile uygulayabiliyormuşunuz mükemmel birşey.El ile uygulamak için spreyleri vs mevcut.

Daha önce kullanan oldu mu eger kullanan olduysa paylaşırsa sevinirim.Kendim arabanın jantlarına ön konsola uygulamayı düşünüyorum.

Örnek video :

Burda da satışları mevcut arkadaşlar.

http://store.plasti-dip.com/index.php?route=common/home

Mükemmel birşey hem zevkli hemde hobi olarak ilgilenenler için biçilmiş kaftan en kısa zamanda alıp kullanıcam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar youtubede birkaç gün önce gezerken araç kaplama videolarına bakıyordum.

Plastidip adı altında bir kaplama gördüm birkaçgündür araştırıyorum gayet güzel sonuçlar elde ediyorlar.

Kendiniz bile uygulayabiliyormuşunuz mükemmel birşey.El ile uygulamak için spreyleri vs mevcut.

Daha önce kullanan oldu mu eger kullanan olduysa paylaşırsa sevinirim.Kendim arabanın jantlarına ön konsola uygulamayı düşünüyorum.

Örnek video :

Burda da satışları mevcut arkadaşlar.

http://store.plasti-dip.com/index.php?route=common/home

Mükemmel birşey hem zevkli hemde hobi olarak ilgilenenler için biçilmiş kaftan en kısa zamanda alıp kullanıcam.

Aşağıdaki linkte PEPE nin jantlarına plastidip uygulanmış. Ben kendim gördüm ve harika duruyor. Hasarlanırsa spreyle tekrar boyanabilir. Konsol için fikrim yok..

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/248000-fiesta-s-16-tdci-nam-i-diğer-pepeee/?p=2190618

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Teşekkürler hocam forumda aradım ama ilgili konuyu göremedim kusura bakmayın.

Burda daha detaylı bilgi alırım uygulayan arkadaşlardan.

Aşağıdaki linkte PEPE nin jantlarına plastidip uygulanmış. Ben kendim gördüm ve harika duruyor. Hasarlanırsa spreyle tekrar boyanabilir. Konsol için fikrim yok..

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/248000-fiesta-s-16-tdci-nam-i-diğer-pepeee/?p=2190618

Valla gayet güzel durmuş hocam benim jantlarda krom aracın rengide lacivert gold olarak alsam bu ürünü benim araçta da güzel durur diye düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
Okan Tansel

merhaba burda öncelikle gelişmeleri söyleyeyim kapı kollarına yapılanlar mefta çıktı ama marşbellere yapılanlar tam tesisat

Yorum bağlantısı
Misafir

merhaba burda öncelikle gelişmeleri söyleyeyim kapı kollarına yapılanlar mefta çıktı ama marşbellere yapılanlar tam tesisat

Sürekli kullanıldığından, ellendiğinden sanırım kapılar bozuldu. Foto var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...