İçeriğe Yönlendir

2013 Ford Fiesta 1.25I Myfiesta Lpg Sorunu

Mücahit Fatih Uçar

Recommended Posts

Mücahit Fatih Uçar

Arkadaşlar 2013 1.25i ford fiesta aldım aracım şuan 6 binde aracımda yakıt tasarrufu için lpg taktirmak istiyorum anca çok para harcamamak için atiker taktırcaktım. Taktiracağım usta atikerler bu modellerde enjentörler magnezyum alaşım oldugu için enjektörlerini 10 bin 15bin 20bin her neyse belli bir km den sonra yakar bu yüzden atiker değilde başka bir lpg taktirin diyor onunda en ucuzuna 2000bin lira istedi. 2013 1.25i fiestası olan arkadaşlarımda atiker taktiran varsa bana yardımcı olabılırler mı ? şimdiden teşkur ederim....

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
(düzenlendi)

1.25 araca LPG gerekir mi?hem garantisi devam eden araba .?araba  ağırlaşacak ayriyeten.

yılda kaç km yapıyorsunuz-yapacaksınız bunları hesaplamak lazım diye düşünüyorum

tarihinde İsmail Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mücahit Fatih Uçar

15 günde 2500 km yaptım ayda ortalama 4 bin km yapar yıla vurursakta 35bin km yapar . buda baya masraf demek benim için o yuzden aracın 30-35 kuruş yakıyorbu 1.25 motor olmasına rağmen.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bu kadar yol yapacağınızı bilerek benzinli araç almanız kötü bi tercih olmuş :)  Fiestanın dizeli işinizi görecekti muhtemelen..

Kesin 35bin km yaparım diyorsanız yılda,aracnızı satıp dizel almakta fayda var.. 

Ben şahsen tüp taktırıp sürekli ustalarla uğraşmak istemem sonucta iyi bi sistem iyi para . Kötüsüde en az ayda iki defa usta kapısı demek(yeni teknoloji araçlarda). Yada böyle biniceksiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

2013 fiestada garanti nasıl olmuyor ?

Siz en iyisi dizele dönün. Polo, fiesta vs bakın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mücahit bey; Benim mondeonun bir önceki lpg sistemi Atikerdi. 30 bin km kullandım. Bir usta ayar yaparken sistemi bozdu. Ben komple dğeiştirdim. Ama atikerden memnundum. Taktırabilirsiniz. Ancak aracınızı uzun süre kullanacaksanız BRC-Landirenzo-Prins Silvirline taktırmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mücahit bey; Benim mondeonun bir önceki lpg sistemi Atikerdi. 30 bin km kullandım. Bir usta ayar yaparken sistemi bozdu. Ben komple dğeiştirdim. Ama atikerden memnundum. Taktırabilirsiniz. Ancak aracınızı uzun süre kullanacaksanız BRC-Landirenzo-Prins Silvirline taktırmanızı öneririm.

Sen niye cevap verdin ki.. Senin 1.25 fiestan mı var Hocam... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sen niye cevap verdin ki.. Senin 1.25 fiestan mı var Hocam... 

Belki tanıdığımda var :)

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Bu araç için Brc My11-Pipo Sıralı Sistem kit takılması önerilmiş ve taktıranlarda sorun yaşamamış. Bu modeli araştırmanızda fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mücahit Fatih Uçar

Saolun önerileriniz için teşkur ederim yöneticimizdende moderatörlerden allah razı olsun siteye sahip çıktıkları için , ama genede işimi garantiye alıp 2013 1.25i ye tüp taktıran birilerinden yardım alırsam daha iyi olur :)

Yorum bağlantısı
Hakan Bekar
(düzenlendi)

Saolun önerileriniz için teşkur ederim yöneticimizdende moderatörlerden allah razı olsun siteye sahip çıktıkları için , ama genede işimi garantiye alıp 2013 1.25i ye tüp taktıran birilerinden yardım alırsam daha iyi olur :)

tarihinde Hakan Bekar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Haldun Kaplan

2012 1.25 fiesta var . Euro 5 motorlarda sübap sorun oluyormuş dedi servis taktırmaktan vazgeçtim . Zaten zamlarla pek avantajı kalmadı

Yorum bağlantısı
Ömer Erbay

2011 1.4 fiestaya atiker taktırdım 10 bin kilometreyi geçti taktıralı bir sorun yaşamadım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Haldun Kaplan

2011 1.4 fiestaya atiker taktırdım 10 bin kilometreyi geçti taktıralı bir sorun yaşamadım.

motor Euro 4 mü Euro 5 mi?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...