İçeriğe Yönlendir

Doğu Anadolu Için En Uygun Kış Lastiği

Turgut Ünal

Recommended Posts

Turgut Ünal

Selamlar herkese.Bir arkadaşım Golf 7'si için 225,45,17 ebatlarında kış lastiği alacak.Muş'ta kullanılacak.Buranın kışı malum yaklaşık 6 ay kış var ve kış sıcaklığı -20 derecelerde.Yollarımızda malesef çokta iyi değil.Acaba kış lastiği alırken nelere dikkat etmeli?Kafamızda Michelin,Bridgestone ve Lassa var.Fiyat olarak 300-500 TL arası fiyat veriyorlar.Hangi markayı tercih etmeliyiz?

Önerileriniz ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Bence 17" ebattan düşüp 15 janta geçip kışlık değil de kar tipi lastik alsın. Eğer yerde kar sürekli kalıyorsa en doğrusu kar lastiği almak. Ben Conti kullandım karda yok artık diyordum buradan nasıl çıktı diye. Çok memnundum. Genel olarak Conti T850P, Goodyer UG9 ve Goodyear Blizzak iyidir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Selamlar herkese.Bir arkadaşım Golf 7'si için 225,45,17 ebatlarında kış lastiği alacak.Muş'ta kullanılacak.Buranın kışı malum yaklaşık 6 ay kış var ve kış sıcaklığı -20 derecelerde.Yollarımızda malesef çokta iyi değil.Acaba kış lastiği alırken nelere dikkat etmeli?Kafamızda Michelin,Bridgestone ve Lassa var.Fiyat olarak 300-500 TL arası fiyat veriyorlar.Hangi markayı tercih etmeliyiz?

Önerileriniz ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

45 yanak kar lastiği için biraz ince değil mi?

Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

45 yanak kar lastiği için biraz ince değil mi?

Aracın üzerindeki fabrikadan gelen lastik ebatları bu,kış lastiğinde ebat değişir mi?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Bence 17" ebattan düşüp 15 janta geçip kışlık değil de kar tipi lastik alsın. Eğer yerde kar sürekli kalıyorsa en doğrusu kar lastiği almak. Ben Conti kullandım karda yok artık diyordum buradan nasıl çıktı diye. Çok memnundum. Genel olarak Conti T850P, Goodyer UG9 ve Goodyear Blizzak iyidir.

ug9 çıktımı ? en son ug 8 performance serisi çıkardı. Ayrıca Good Year Blizzzak diye birşey yok.. O bridgestone Blizzak..

vesile ile fiyat performans olarak gene en iyisini Petlas Snowmaster sunuyor..

UG8'de kışlık lastiğe göre, sessiz bir sürüş sergilemesi ile dikkat çekiyor..

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

8 sene doğuda kalmış biri olarak öncelikle ebatını küçültmeli !! 16 inç uygun ve lassa öneririm ben 8 sene her kış kullandım hiç sıkıntı çekmedim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Aracın üzerindeki fabrikadan gelen lastik ebatları bu,kış lastiğinde ebat değişir mi?

Yaz aylarında ince yanak kullanmak ok , ama kışın , karda , çukur vb. üzerini örten kar nedeniyle sorun yaşayabilirsiniz diye söyledim.Sadece bir fikir 

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
15 saç jant alsın çivili lastik tercih etsin bence 17 ile çok sıkıntı yaşar kumho kw 22 başarılı goodyear ug extrme hala üretiliyorsa adı üstünde tam extreme lastiği çok memnun kalmıştım.[/quote

Goodyear Ultragrip Extreme zor kosullarin lastigi. Mus gibi sert iklimlerin lastigi. 2 yil kullandim yol tutusu ve kar performansi cok iyi. İstenirse civi monte edilebiliyor. Tavsiye olunur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Lassa snoways. Çok gidiyorum doğuya. Lassa, michelin ve goodyear kış lastikleri kullandım. Ve hepside birebir aynı güzergah, yaklaşık aynı ay ve aynı kar yoğunluğu. Snoways açık ara önde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yar

2 kış Ağrı'da Goodyear'ın yan ürünü diye anlatılan 16 jant Sava marka lastik kullandım. Benimle birlikte 3 kişiydik bu markadan alan. 2 kış bittiğindeki izlenimim ise tamamen olumlu. Fiat uygun ve performans çok iyi. Kış sonunda da sattım lastikleri. Tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alirıza Yaman

Belki yeri değil ama Muş'tan başka Ford'çu var mı? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Arkadaşla bugün Michelin Alpin A4 lastiği taktırdık.1 yıl yol yardım ve Petrol Ofisinden 100 TL akaryakıt çeki verdiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Soner Gültekin

benim mantığım mı ters çalışıyor.  büyük lastik daha iyi değil mi kış için. tecrübem yok sadece tahmin. ben de doğudayım. aydınlatırsanız sevinirim ki ben de c max var ve 205-50-17 yerine 205-55-16 takayım o zaman. zaten değiştirmeyi de düşünüyordum. yanakları ince jantlar çok çabuk eğiliyor diye.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İnce tabanlı lastik, yüzeyde kayık etkisi yapmaz. Geniş taban kullanılacaksa diş derinliği çok fazla olmalı, diş araları açık olmalı

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Muş'ta 7 yıl kaldım.İyi bilirim oraların kışını. Fiestam varken lassa snoways era kullanmıştım. Gayet memnundum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...