İçeriğe Yönlendir

Akü Işığı :( Sorun Nerede

Kazım Korkmaz

Recommended Posts

Kazım Korkmaz

merhaba arkadaşlar akü ışığı ile video ekledim http://www.youtube.c...eature=youtu.be

BİRDE DİKKATİMİ ÇEKEN BUNU SABAHLARI BAZEN YAPIYOR BAZEN YAPMIYOR YAPTIĞI ZAMANLAR ARABA ISINCA STOP STAR YAPINCA SORUN YOK 

ÖZELLİKLE ŞUNA DEĞİNMEK İSTİYORUM HAVA ÇOK SOGUKKEN YAPIYOR 1 VEYA 3 DERECE İKEN HATA VERİYOR..

ELEKTRİKÇİ USTAYA GETİRDİM. şarj dinamosuna bakmak lazıım dedi şimdi bu hata için de sinoptan kalkıp samsuna gitmeyi gözüm ke smiyor 

ne yapıyım

açıkçası elektrikçiye de güvenemiyorum sad.png durumu size tane tane anlatacak olursam BU HATAYI HAVA ÇOK SOĞUKKEN YAPIYOR VİDEO DA DİKKAT  ederseniz soğuk işareti mevcut hava çok aşırı soğuk olmadı zaman sorun yok....

bir de hava çok soğukken yandı 2 km falan geziyorum stop edip çalıtıştırıyorum sorun gidiyor...

BİRDE DİKKAT ETTİĞİM ışık yandığın da klimayı Hİ (max ) alıyorum sanki ayarı 1 deymiş gibi veya hiç uflemiyor

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Akü uyarı ışığı yandığına göre akünüzde yada şarj sisteminde sorun var demektir. ışık yanınca havalandırmayı açmak hata zaten . Elektirksel sorunu olan bir araçta en çok elektrik çeken klimayı neden açıyorsunuz onuda anlayamadım zaten sistem kendini korumaya alıyor en aza indiriyormuş. Araç garantide sanırım B-max olduğuna göre ilk fırsatta servise gösterseniz iyi olur. Sinopta yokmu bir akücü yada elektrikçi ölçmesi çok basit eğer cihazı varsa.

Yorum bağlantısı

Şarj dinamonuz arızalı. O ışık akü bittiğinde değil, aracın şarj sisteminde problem olduğunda yanar. Siz o ışık yandığı andan itibaren aracınızın elektriğini dinamo ile değil, aracın aküsü ile sağlıyorsunuz anlamına gelir. Bu ışık yanarak araç kullanırsanız, akünüzün de gereksiz yere ömrünü kısaltırsınız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Oto Elektirikçisi Halleder, Güvenilir bir yere baktırmanızda fayda var, sıradan bi  yere aracınızı ellletmeyin..

Yorum bağlantısı
Kazım Korkmaz

tşk ederim arkadaşlar bir elektirikçiye getirdim. şarj dinamosuna bakmak lazım dedi kömüreri mi ne kontrol edecekmiş ?

Yorum bağlantısı
Kazım Korkmaz

b-max in kömürleri? neden garantiye başvur muyorsunuz?

sinoptan kalk samsuna gitmek :(

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Garantili aracı servisten başka elektrikçiye tamir ettirmek  çok yanlış olur.Şarj dinamosu arızalı ise servis tamir yapmıyor direk yenisini takar zaten.Ama şarj dinamosu aküyü şarj etmiyorsa o araç Samsunanasıl gider onu bilemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kazım Korkmaz

Garantili aracı servisten başka elektrikçiye tamir ettirmek  çok yanlış olur.Şarj dinamosu arızalı ise servis tamir yapmıyor direk yenisini takar zaten.Ama şarj dinamosu aküyü şarj etmiyorsa o araç Samsunanasıl gider onu bilemiyorum.

motor ısınınca şarj başlıyor yani 2 km sür düzeliyor 

Yorum bağlantısı
Alaattin Zeki

motor ısınınca şarj başlıyor yani 2 km sür düzeliyor 

Bence motor değil şarj Dinamosu ısınınca şarza başlıyor. sorun dinamo da. Tamirle uğraşmayın gidin servise garantiden değiştirsinler.

Yorum bağlantısı
Kazım Korkmaz

Bence motor değil şarj Dinamosu ısınınca şarza başlıyor. sorun dinamo da. Tamirle uğraşmayın gidin servise garantiden değiştirsinler.

evet olabilir ışınınca sorun gidiyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...