İçeriğe Yönlendir

Kazalı Ferrari, Sıfırından Daha Pahalı...

Misafir

Recommended Posts

Bertrand Lavier, Ferrari Dino’sunu parçalayıp sıfırından birkaç kat daha pahalıya sattı.

Evet. Yanlış duymadınız. Tamamen parçalayıp tamir edilemeyen, sürülemeyen bu Ferrari Dino 308 GT4‘ü 250.000 Dolara sattı. Tabii “hazır yapıt” sanat hareketinin bir parçası olarak. Bertrand Lavier’in, aracı kazara çarpıp sonra “sanat eserine” mi dönüştürdüğü yoksa kasıtlı olarak mı bu hale getirdiği bilinmiyor.

Bilinen tek şey var, aracı bir Türk iş adamının satın aldığı. Tabii onun da adı açıklanmıyor.

kazali-ferrari-dino-308-ana-resim-01-620

kazali-ferrari-dino-308-01.jpg

kazali-ferrari-dino-308-02.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

İş adamlarımızın ilginç zevkleri var. Maslak'a gitselerdi, aynı paraya koleksiyon alabilirlerdi :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Herşeye sahiptir parasını harcayacak farkı yerler arıyorken bu denk gelmiştir.

Yorum bağlantısı

Herşeye sahiptir parasını harcayacak farkı yerler arıyorken bu denk gelmiştir.

+1

İnsan hem maddi hem manevi doyum noktasına ulaştığında ne yapacağını şaşırıyor.. Bir abimiz vardı, "tüm dünya zevklerini tattım şimdide ben tattırmaya başladım" diyordu. Hemen yanından uzaklaştım, birdaha da görüşmedim  :biggrin:

Yorum bağlantısı

İnsanlar Halkalı çöplüğü üzerine kurulu Bosphorus City'de 600-700 bin tl ye, halen daha aktif olarak leş gibi pis bataklık kokan Ataköy bataklığının yanındaki Ataköy Konakları'ndan 1 milyon liraya, Fenerbahçe'de bildiğiniz pis kokulu Kurbağalı Dere civarlarında yine 1 milyon liraya daire alıp oturacak kadar akılsızlar. Buna da, bu hasarlı araca da sıfırından daha fazla parayı vermiş olabilirler. Zaten anladığınız üzere, pis,çöp,leş ortamlar İstanbul'da güzel fiyatlara satılırken, kazalı araçların da fahiş fiyata alıcı bulması bence normal.

İstanbul'un merkezinde yatak odamdan kayısı, oturma odamdan elimi uzatarak incir toplayıp yiyebiliyorum. Senin evinin yeri iyi değil diyorlar gülüyorum. 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Geçen discovery de seyrettim adamlar pert f40 400 bin dolar verdiler :D 350 bin dolara toparladılar toparlanamayacak diye birşey yok onu görünce :D :D 

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş
(düzenlendi)

Bertrand Lavier, Ferrari Dino’sunu parçalayıp sıfırından birkaç kat daha pahalıya sattı.

Evet. Yanlış duymadınız. Tamamen parçalayıp tamir edilemeyen, sürülemeyen bu Ferrari Dino 308 GT4‘ü 250.000 Dolara sattı. Tabii “hazır yapıt” sanat hareketinin bir parçası olarak. Bertrand Lavier’in, aracı kazara çarpıp sonra “sanat eserine” mi dönüştürdüğü yoksa kasıtlı olarak mı bu hale getirdiği bilinmiyor.

Bilinen tek şey var, aracı bir Türk iş adamının satın aldığı. Tabii onun da adı açıklanmıyor.

<

Resime yorum yapınca:

takla atacak , alt takım çok sağlam duracak, hemde sağ kapı ortadan ikiye katlanacak! dediğiniz gibi acaba?

tarihinde Hikmet Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erol Güven
(düzenlendi)

Para var huzur var adamlarda.

tarihinde Erol Güven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Türk olamaz onu alan, 15 yaşında arabayı çamurlukta boya var diye almayan bunu mümkün değil almaz.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Emmiiiiiiiiiiiiiiiiiii     bunun pert kaydı çıkarmı kine.... :D  :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dino deniyor.... Enzo nun oğlu adına yaptığı özel seri, mis gibi toplanır bu sanayide, Türk işi biliyormuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Para çok olunca harcayacak yer bulamamış karısı ya da sevgilisine en ilginç sanat eserini hediye etmek istemiştir. :D

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Alan adam biliyordur tabi kendisine söylenecekleri, neden açıklasın ki adını :D

Ne diyelim Allah hata kaza vermesin, hayırlı olsun :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...