İçeriğe Yönlendir

Nikah Işlemleri Hakkında.

Ali Ozan Yurtsever

Recommended Posts

Ali Ozan Yurtsever

Bir kaç ay sonra eş durumu tayinim olsun diye nikahı düğünden önce yapmayı planlıyoruz. Evraklarda taraflardan birinin ikamet ettiği yer diyor. şimdi aile arası olacağı için bizim çalıştığımız yerlerle ailelerin ikamet ettiği yer farklı. Bunun bir yolu yok mu?

Şöyle ki ben Bursadayım nişanlım İzmir, benim ailem Mersinde onun ki Ankara :D Mersinde nikah yapmak istiyoruz ailem orada olduğu için onlar üzerinden ikamet alma durumu falan olamaz mı acep ? 

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
(düzenlendi)

tarihinde Serdal Soysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Bu yaz nikah yaptım bende  ikinizden birisinin yada ikinizinde bulunduğunuz yerin belediyesinden izin almanız gerekiyor.Yada kısa yoldan birinizin ikametini mersine alması yeterli :) yazın ben öyle yapmıştım.Eşim İstanbulda çalışıyor kendim Bursada çalışıyorum nikahımız Balıkesirde oldu ve Ben ikametimi Balıkesire almıştım Belediyelerle uğraşmamak için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Bursa yada izmirde evrak işini halledip mersine yollatırsınız.

Bende evrak işini düzcede halledip nikahı ankarada yaptım:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Hmmm anladım. O zaman sadece ben bulunduğum ilçedeki belediyeden nikahımı mersinde yapmak istiyorum demem yeterli mi eşimin bir şey yapmasına gerek var mı ?yoksa ikimiz de aynı işlemi bağlı olduğumuz belediyeden yapmalımıyız ?

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

sadece prosedür nikah yapacağınız yerde bir adres vermeniz yeterli diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Prosedür olarak siz yaparsınız adres belirtirsiniz hallolur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Evlenmek , nikah bile zormuş arkadaş.. :D

Rabbim kolaylık versin inşallah..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sözle adres vermiştik abi. İkamet falan isteyen olmamıştı  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Ali hocam, senin işin çok karışık. Şu numarayı ara bilgi al. 0324. 3273300 Yenisehir belediyesi santral. nikah müdürlüğünü iste. Bilgi verirler. Şimdiden hayırlı olsun.

Abi çok sağol aradım dediler ki gelmenize gerek yok siz nişanlınızla bursadan izin belgesini alın yollayın buraya biz yardımcı oluruz size dediler sağolsunlar da bizim bura kıl, nişanlının ikamet ettiği belediyeden alsın izin belgesi ben buradan veremem diyor. o da İzmir'de ama ikamet aile yanı hala Ankara yani  :unsure2:  Yaradan uyarıyor mu beni napıyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...