İçeriğe Yönlendir

Yol Bilgisayarı Ve Kumanda

Ahmet Tagu

Recommended Posts

Ahmet Tagu

Öncelikle herkese merhaba. Aranızda çok yeniyim :) Bugün aracımı teslim aldım ama galeriden çıktıktan 25 dakika sonra biraz kurcalayayım dedim yol bilgisayarını. Sol koldaki trip tuşuna bastım hiçbirşey olmadı  :unknw: çok denedim ama tık yok. Bir de aracın kumandası çalışmıyor kontağı 2 durumuna getirdim hızlıca bikaçkere (yine forumda okumuştum) bip sesi gelmesi gerekiyormuş gelmedi :cray:  üstündeki hiçbir düğme çalışmıyor. Cevaplarınız için teşekkür ederim. :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet Tagu

Hayır malesef anahtar hiçbir işe yaramıyor şuan ve yol bilgisayarı da 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yol biligsaayrı olayı garip, diğerleri bitmiş akü sonrası eksik kontrol sonuçlu, yarıun hemen derhal götürün

Yorum bağlantısı
Ahmet Tagu

yol biligsaayrı olayı garip, diğerleri bitmiş akü sonrası eksik kontrol sonuçlu, yarıun hemen derhal götürün

Peki ya paused yazısı neden sürekli çıkıyor o göstergelerin orada? Bu araç neyi durduruyor da o çıkıyor?

Yorum bağlantısı
Ahmet Tagu

Araç fabrika çıkış halinde kalmış telefon açtım aldığım bayiye bana kontağı çevirip 3 kere freni pompalamamı ve 2 kere dörtlüleri serice açıp kapamamı söylediler. Tabi ilk başta ne diyorlar bunlar dedim ama sonra yaptım herşey normale döndü ama yol bilgisayarı açılıp ortalama yakıt tüketimimi görünce keşke açılmasaydı da görmeseydim dedim 12.8 litre nedir abilerim daha 150 km olmadı bu ne kadar düşer yahu  :( :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

Ahmet bey, 

aracınız fabrika çıkış durumunda iken km sayacı çalışıyor muydu acaba?

Yorum bağlantısı
Ahmet Tagu

araç yarı kontakta mı yoksa çalışırken mi yaptınız bu işlemi? Ayrıca araçlar ilk 10-15.000 kilometreye kadar biraz yüksek yakar. özellikle havaların soğuk olduğu bu dönemde fazla yakması normaldir. daha sonra düşer ve normale döner.

Araç yarı kontayken yaptım evet. 

Ahmet bey, 

aracınız fabrika çıkış durumunda iken km sayacı çalışıyor muydu acaba?

Km sayacı çalışıyordu ve şimdi farkettiğim kadarıyla çalışmayan özellikleri sayayım tabi şuan hepsi çalışıyor ;

- Hız sabitleyici

- Teyp motor çalışmadan çalışmıyordu

- Merkezi kilit

- Kumanda

- Yol bilgisayarı

- My Key

- Ve anahtarla kilitlediğim zaman sadece sürücü kapısı kilitlenmiş araç 2 gece atlattı sokakta.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...