İçeriğe Yönlendir

Trafik Canavarları

Murat Yalçın

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Tabii ki biliyorum sayın moderatöriçe ama yakalamışken dalgamı geçeyim dedimdi. :tongue2::flowers:

Elinize , dilinize sağlık ne diyeyim :D

Mod sohbete bir sorayım bakayım : Moderatöriçe'yle halk karşısında dalga geçmenin cezası neymiş?

Sizin sopalar nerede, göremedim.. Birbirinizi görünce saklıyor musunuz.. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Sizin sopalar nerede, göremedim.. Birbirinizi görünce saklıyor musunuz.. ?

He, sahlıyoh... Yönetim bıze bahmir. :crazy:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

He, sahlıyoh... Yönetim bıze bahmir. :crazy:

Bakmamaya devam edeyim o zaman.. böyle iyisiniz :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Cezadan çok medeniyetle alakalı olduğunu düşünüyorum kurallara uyup uymamayı. Örfi adetlerin cezası mı var da uyuyoruz hayır. Böyle yetiştirildiğimiz için uyuyoruz. Demekki uymamakta ısrar edenler gerek büyürken gerek olgunluğa erişince kendilerine bu yönde bir şey katamamış ve fabrika ayarlarında kalmışlar.

Bir insan kırmızıda geçerken, normal havada sis farı yakarken, 2 sokak öteden duyulacak kadar müzik dinlerken utanmıyorsa ceza ile neyi başarabilir devlet. İlk boşlukta hemen ihlal eder yine. Herşeyi ceza ile engellemeye kalkmak insan eğitmekten pahalıya gelir. her yere trafik polisi mi dikecekler?

Benim düşüncem.

İlkay bey dedikleriniz adeta beni teyit eder cinsten. Siz de aslında farkında olmadan, çözümün yalnız ve yalnızca yüksek cezalar olduğunu savunmuşsunuz. Kırmızıda geçerken, normal havada sis farı yakarken, 2 sokak öteden duyulacak kadar müzik dinlerken ceza yemediği için bu hareketleri sürekli yapabiliyor. Medeniyet "sopayla" olur. Eğer eğitimle olsa idi "Almancı" kardeşlerimiz Türkiye'de kural ihlalini bu kadar dalga geçer gibi yapmazdı. Yahu benim kuzenim "cezam Kapıkule'ye varana kadar ben Hollanda'da olurum" diyor. Ben oraya gidince, yayalara bir saygılı, kurallara bir sadık ki sormayın. Niye? Cezadan. Bu kadar basit. Buyrun! Eğitim aynı eğitim. Adam aynı adam, araba aynı araba ve kurallar da aynı kurallar. Eee hani sonuç? Uyuyor mu Türkiye'de kurallara? Yok. Hollanda'da? "Ooo sonuna kadar. Orda bu hareketleri yap, gör bak bakalım ne yapıyorlar." Bunları sıklıkla duymuşsunuzdur....

Herkese ve her zaman, kırmızıda geçiş 800 tl, emniyet şeridi ihlali 1.000 tl ve 6 ay ehliyet alımı, hız ihlali 900 tl, ağır vasıtalar için bunlara bir de 3. seferde ömür boyu ticari araç kullanamama cezaları gelirse, yollarımızda bir medeni oluruz, bir medeni oluruz ki yüzümüzden gülümseme eksik olmaz.

Ve insanımız cezayı yediğinde trafikte öyle bir eğitilir ki, yeni doğan çocukların kulağına ezandan sonra trafik cezaları okunur...

tarihinde özgür özuysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

İlkay bey dedikleriniz adeta beni teyit eder cinsten. Siz de aslında farkında olmadan, çözümün yalnız ve yalnızca yüksek cezalar olduğunu savunmuşsunuz. Kırmızıda geçerken, normal havada sis farı yakarken, 2 sokak öteden duyulacak kadar müzik dinlerken ceza yemediği için bu hareketleri sürekli yapabiliyor. Medeniyet "sopayla" olur. Eğer eğitimle olsa idi "Almancı" kardeşlerimiz Türkiye'de kural ihlalini bu kadar dalga geçer gibi yapmazdı. Yahu benim kuzenim "cezam Kapıkule'ye varana kadar ben Hollanda'da olurum" diyor. Ben oraya gidince, yayalara bir saygılı, kurallara bir sadık ki sormayın. Niye? Cezadan. Bu kadar basit. Buyrun! Eğitim aynı eğitim. Adam aynı adam, araba aynı araba ve kurallar da aynı kurallar. Eee hani sonuç? Uyuyor mu Türkiye'de kurallara? Yok. Hollanda'da? "Ooo sonuna kadar. Orda bu hareketleri yap, gör bak bakalım ne yapıyorlar." Bunları sıklıkla duymuşsunuzdur....

Herkese ve her zaman, kırmızıda geçiş 800 tl, emniyet şeridi ihlali 1.000 tl ve 6 ay ehliyet alımı, hız ihlali 900 tl, ağır vasıtalar için bunlara bir de 3. seferde ömür boyu ticari araç kullanamama cezaları gelirse, yollarımızda bir medeni oluruz, bir medeni oluruz ki yüzümüzden gülümseme eksik olmaz.

Ve insanımız cezayı yediğinde trafikte öyle bir eğitilir ki, yeni doğan çocukların kulağına ezandan sonra trafik cezaları okunur...

Özgür bey ben aslında teyit unsuru göremedim ama gerçekte sizin yazdıklarınız oluyor evet. :) Çözümün sadece cezada gelmesi okul anlamındaki eğitimden değil kişiliktekinden geliyor. Hani demişler ya okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır diye. O adam bırakın avrupada yaşamayı başka gezegende yaşasa yine aynısı olur. Çünkü kendisine saygısı yok. Kendisine saygısı olmayanın etrafına hiç olmaz. 

Ben gecenin ikisinde de sokak aralarında 50 yi geçmem. Kim görecek beni o saatte?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...