İçeriğe Yönlendir

Trafik Canavarları

Murat Yalçın

Recommended Posts

Murat Yalçın
(düzenlendi)

Az önce  ev'e doğru yol alırken  tek yön olan  ara sokağa  girdim , sokağın sonuna  yakşaltığımda  önce caddeye sonrada  sokağa tersten  giren citroen ticari araç hızla burnunu soktu , önce  karşıya geçen yaya ya çarpıyordu sonrada  sokağın çıkışında olan bana ...

Durdum yan yana yanında  karısı falan vardı muhtemelen yaya ya çarpıyordu  onun tartışmasını  yapıyordu ... senin gibi  sürücüye lanet olsun dedim içimden yürüdüm gittim.

Bu gibi durumlarda  tek düşündüğüm şey altımda  bir  Ford  Ranger  olsaydıda ona  kafadan bir dalsaydım ben ...  sonrada usulca inip hiç muhattap olmadan polis  çağırırdım.

tarihinde Murat Yalçın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

geçmiş olsun.İstanbul şirinevlerde bunları yapanlar çok vardı.İstanbul sonuçta iyisi de var kötüsü de.

Yorum bağlantısı
Murat Yalçın
(düzenlendi)

geçmiş olsun,en doğrusunu yapmışsınız

Hocam artık bu istanbulda ki   trafik kurallarına uymayan  insanların arasında araç kullanabilmek için  karşı  resmen  sinirilerimizi aldırmış  olmak lazım yoksa  ne gidecegimiz yere gidebiliriz ne de bunlar biter.

tarihinde Murat Yalçın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Yalçın

geçmiş olsun.İstanbul şirinevlerde bunları yapanlar çok vardı.İstanbul sonuçta iyisi de var kötüsü de.

Teşekkürler hocam ,  ya hadi tersten  geliosun oldu girdin , bir yavaş gel temkinli  gel değil mi ?  Bir  pardon  de  gecerken   hadi  trafik  kurallarına  uymuyosun eyvallah  ,  bari  insanlık kurallarına uy.

Yorum bağlantısı

Çok geçmiş olsun. Sadece İstanbul da değil heryerde geçerli. Edirne Ciğeri gibi sinirisiz, yumuşacık olmak lazım trafikte maalesef..

Yorum bağlantısı
Murat Yalçın

geçmiş olsun abi.. ama bunlar bitmiyor ne dövmekle nede afedersiniz sövmekle.. bende çok düşündüm eski kasa bi taunus alıyım ölmeye yakın, gireyim bulduğuma kafadan.. ama akıllanmazlar yinede huyları bozuk çünkü..

Teşekkürler  hocam , aynen   1 değil  3  değil 5  değil :)   sayılı olsa  toplanalım temizleyelim  herkes kurtulsun diycemde  :rolleyes:   bitemezz ki  :i-ih:

Yorum bağlantısı

geçmiş olsun abi.. ama bunlar bitmiyor ne dövmekle nede afedersiniz sövmekle.. bende çok düşündüm eski kasa bi taunus alıyım ölmeye yakın, gireyim bulduğuma kafadan.. ama akıllanmazlar yinede huyları bozuk çünkü..

Kimse nezaman öleceğini bilemez.. :biggrin:

Yorum bağlantısı

kuzenim böyle birisi yüzünden park halindeki araca takmak zorunda kaldı.kafadan girmekten korkup sağda park halindeki araca takmış.ben de keşke kafadan girseydin dedim :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Geçmiş olsun, doğru olanı yapmışsınız. Tüketemiyorsunuz bunları, önemli olan bizim yapmamamız...

Yorum bağlantısı
Recai Fırfırası

geçmiş olsun. maalesef ülkemizde yol hakkı diye bişey yok. yol hakkı benim deyip kavşaklara girmeyin. dikkatli olun geçiş üstünlğü her zaman kendisinde olan biri size çarpabilir. bir kavşakta körüklü otobüs beni sıkıştırdı ve tamponu yerinden söktü o günden sonra kimi görürsem yavaşlıyorum. haklı da olsan kaza yaptıktan sonra bi anlamı kalmıyor 

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Aracın biri ters yoldan bana doğru geliyorsa genelde durur onun geri geri gitmesini seyrederim. Hele arkamdan da bir-iki araç gelmişse, ooh dadından yinmez. Yolda boş yer varsa kıza söylene oraya doğru çekmesini isterim işaretlerle. Zaten yanından geçerken de niye ters yöne girdiğini sorarım. Buradaki arkadaşları tenzih ederek söylüyorum; burada genelde 34-35 plakalı araçlar yapar bunu. Burası güya taşra ya, onlar İzmir, İstanbul'da araç kullanıyor ya, burada trafik kurallarına uyma zorunluluğu yok sanırım. Hep "yabancıyım" ayağı. Bir ters yola girenler, bir de sinyal vermeyenler. Bu iki tipe uyuz olurum. Ha bir de kırmızıda geçenler var tabii... 3 etti.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Aracın biri ters yoldan bana doğru geliyorsa genelde durur onun geri geri gitmesini seyrederim. Hele arkamdan da bir-iki araç gelmişse, ooh dadından yinmez. Yolda boş yer varsa kıza söylene oraya doğru çekmesini isterim işaretlerle. Zaten yanından geçerken de niye ters yöne girdiğini sorarım. Buradaki arkadaşları tenzih ederek söylüyorum; burada genelde 34-35 plakalı araçlar yapar bunu. Burası güya taşra ya, onlar İzmir, İstanbul'da araç kullanıyor ya, burada trafik kurallarına uyma zorunluluğu yok sanırım. Hep "yabancıyım" ayağı. Bir ters yola girenler, bir de sinyal vermeyenler. Bu iki tipe uyuz olurum. Ha bir de kırmızıda geçenler var tabii... 3 etti.

Ufak çaplı bir köşe yazısı olmuş. Severek okudum  :D  :D

Yorum bağlantısı

Abi dert ortağınım :) Malum Ayvalık'ta çok yerli turist alıyor. Taşra ya büyük yerlerden gelenlerde öyle park şekilleri var ki inanamıyorum.

Adam kaldırım kenarına 1 metre mesafe ile park etti yani araba ile kaldırım arası 1 metre Bende

-Merhaba arabayı biraz daha açında araya başkası park eder belki

demiştim. Bana cevabı

-İstediğim gibi park ederim kamu alanı burası. oldu. Tabi seviyesine inmedim sadece ağzını açık şekilde kaldırımın köşesine dayayıp ekse köküne tekme atmıştım. :crazy:

Yorum bağlantısı

Ceza uygulansa hiçbir şekilde kimse ters yöne girmez. Kişinin kendini bilmesiyle ilgisi yok bunların. Ceza varsa kurallara uyulur. Ceza yoksa kurallara uyullmaz. Devletimiz otorite olabilmekte, kural dışı davrananları tespit edip, bir daha bu kuralsızlığa uymalarını engelleyecek ceza vermekte yetersiz kaldığı için insanlar da eski araba alıp üzerine sürme, dövme, sövme gibi kendi adaletlerini uyguluyorlar. Haklılar.

Yine hep söylediğime geliyor konu.

Yollarımızda devlet yok. Tek başımızayız.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Abi dert ortağınım :) Malum Ayvalık'ta çok yerli turist alıyor. Taşra ya büyük yerlerden gelenlerde öyle park şekilleri var ki inanamıyorum.

Adam kaldırım kenarına 1 metre mesafe ile park etti yani araba ile kaldırım arası 1 metre Bende

-Merhaba arabayı biraz daha açında araya başkası park eder belki

demiştim. Bana cevabı

-İstediğim gibi park ederim kamu alanı burası. oldu. Tabi seviyesine inmedim sadece ağzını açık şekilde kaldırımın köşesine dayayıp ekse köküne tekme atmıştım. :crazy:

Sinyal vermeyenlerin sinyal kollarını onlara yedirmek gibi bir fantazim var ama du bakalım... ;)

Ceza uygulansa hiçbir şekilde kimse ters yöne girmez. Kişinin kendini bilmesiyle ilgisi yok bunların. Ceza varsa kurallara uyulur. Ceza yoksa kurallara uyullmaz. Devletimiz otorite olabilmekte, kural dışı davrananları tespit edip, bir daha bu kuralsızlığa uymalarını engelleyecek ceza vermekte yetersiz kaldığı için insanlar da eski araba alıp üzerine sürme, dövme, sövme gibi kendi adaletlerini uyguluyorlar. Haklılar.

Yine hep söylediğime geliyor konu.

Yollarımızda devlet yok. Tek başımızayız.

Devletin şu anda kime otoritelik tasladığı hepimizin malumu... Kırmızıda geçene yol veren trafik ekiplerinin olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Dönüş ışığı yakmamaktan veya (park etmemişse) ters yöne girmekten kaç kişiye ceza yazıldığını gördünüz ki? Uyarıp bırakırlar, ters yöne girince sadece uyarılacaksam ben de girerim; benim başım kel mi? Ters yönde kaldırıma park etmiş araca bile ceza yazılmıyor, peheey! :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Trafik canavarı deyince sıralamam şu şekilde:

1-Kırmızı ışıkta geçenler

2-Yaya geçinde bırakın durmayı, üstüne bir de hızlananlar.

3-Ters yöne girenler

Alkollü araç kullananlara canavar bile diyemiyorum, kendilerine olan hislerim o derece büyük ;)

"Alkollü araç" kavramını tanımlar mısınız sayın moderatöriçem? :crazy: Bunların alkolsüzü, nebliim laytı falan da var mıdır ki? Kikkikiiiikiii... :spiteful:

Yorum bağlantısı

Cezadan çok medeniyetle alakalı olduğunu düşünüyorum kurallara uyup uymamayı. Örfi adetlerin cezası mı var da uyuyoruz hayır. Böyle yetiştirildiğimiz için uyuyoruz. Demekki uymamakta ısrar edenler gerek büyürken gerek olgunluğa erişince kendilerine bu yönde bir şey katamamış ve fabrika ayarlarında kalmışlar.

Bir insan kırmızıda geçerken, normal havada sis farı yakarken, 2 sokak öteden duyulacak kadar müzik dinlerken utanmıyorsa ceza ile neyi başarabilir devlet. İlk boşlukta hemen ihlal eder yine. Herşeyi ceza ile engellemeye kalkmak insan eğitmekten pahalıya gelir. her yere trafik polisi mi dikecekler?

Benim düşüncem.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Aracı alkollü kullananlar olarak devrilen cümleyi düzelteyim mi sevgili öğretmenim?

Alkollü sürücüler demek daha kolay olurdu tabi ama, neyse artık :D

Tabii ki biliyorum sayın moderatöriçe ama yakalamışken dalgamı geçeyim dedimdi. :tongue2::flowers:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Elinize , dilinize sağlık ne diyeyim :D

Mod sohbete bir sorayım bakayım : Moderatöriçe'yle halk karşısında dalga geçmenin cezası neymiş?

Cezası yok, cezası yook... Yani delilere selbes diye biliyom ban. :crazy:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...