İçeriğe Yönlendir

1997 Mondeo Glx Yakıt Durumu Normalmi

Agah Hasan Osayer

Recommended Posts

Agah Hasan Osayer

shell den 20 tl lpg aldın lt si 2.99 47 km yol gittim normalml sizce

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Az yakıtla ölcüm sağlıklı olmaz. Sağlıklı ölçüm için

1-Depo tamamen doldurulur

2-Boşalana kadar kullanıldıktan sonra aynı pompadan tekrar doldurulur.

3-Tekrar benzer şekilde ve güzergahta kullanılır.

4-Depo bittikten sonra aynı pompadan tekrar doldurularak ölçüm yapılır.

Çünkü benim araçla şehir içinde 31 litre LPG ile bazen 220 km giderken bazen 31 litre ile 180 km gidiyorum. Kullanım şeklim değiştiği zaman değerlerde değişiyor. Aynı güzergah ve aynı şekilde kullanım ve 2-3 depo ortalaması net yakıt ortalamanızı verir.

Bir defa 4-5 kez 30 tl lik 12 litre LPG ile test yaptım hiç birinde de birbirinie tutmadı.

shell den 20 tl lpg aldın lt si 2.99 47 km yol gittim normalml sizce

Aracınız otomatik mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Mehmet bey'in söylediği doğru. ama bu haliyle 47 km de 6,69 lt yakmışsınız,ortalama 100 kmde 14 litre gibi bir yakış demektir. biraz fazlası var 1 litre kadar

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

bu kadar yakıt yakanları duyunca her seferinde lpg taktırmaktan vaz geçiyorum sadece şehir içi 40 ila 45 krş yakıyor lpg taktırıpta moralimi bozmayayım bari

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

bu kadar yakıt yakanları duyunca her seferinde lpg taktırmaktan vaz geçiyorum sadece şehir içi 40 ila 45 krş yakıyor lpg taktırıpta moralimi bozmayayım bari

Benzinle de 70-75 kuruş yakacak :)
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Hesaplamanizi full depoya gore yapmanizda fayda var..

Ayrica kullanilan trafigi de belirtmemissiniz.

cok dur kalk yapilan bir trafikte bile olsaniz 50 krs a yakin bir tuketim fazla gibi geldi bana

Ki ben benzin ile yaklasik o degerlere sahibim...

Yorum bağlantısı

mrb.ben yeni üye oldum.mondeodan çok memnunum.3 aydir kullaniyorum.ilk aldigim ay yakittan dolayi hemen satmayi düsünmüstüm(50 kurus yaktigi icin),ama simdi yakit 100 km ye sehir içi lpg de 11litre,benzinde 10litre.

seyir halinde 2200/2500 devir,vites degisirken 2700 devir.kullaniyorum.ve de bujilerini platinli taktirdim.önceki sahibi normal buji kullanmis.2000 motor mondeo için bu veriler normalmis arastirdim.100km ye sehir disi lpg 8.5 litre,benzin 9 litre.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

benzinde 1 yaakrsa, lpg de 1.25 in hatta 1.33ün  üstünde yakması lazım, ölçümlerde hata var, fabrikasyon lpg için ford %33 fazla der broşüründe almanya da

Yorum bağlantısı
ali ihsan kayaci

Arkadaslar ben gecen hafda antalya mersin cevre yolunda arabanin yakiyini olcdum yol molum cok dik ve virajli surekli vites kuculterek ve 2 de 3 de hatta onunuze tir kamyom gelince 1 e kadar dusdu 100 km de 10 lt tuketim oldu yani su anki fiyatla kmde 30 kr yakdi 99 otomatik mondeo

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...