İçeriğe Yönlendir

Sw Araçlarda Bebek Koltuğunu Bagaja Bağlamak

Misafir

Recommended Posts

Değerli forumdaşlar,

(7 kişilik bir araç almamak için) sw araçlarda bebek koltuğunu bagaja bağlamak mümkün müdür? Bunun için bir aparat ya da koltuğun bağlanabileceği şekilde üretilmiş bir araç var mıdır? Böyle birşey mümkünse bu bebek güvenliği açısından daha riskli midir?

Sevgilerimle.

Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

Ben öyle bir şey hiç duymadım ancak mantıken olması da çok zor çünkü 1 yaşından sonra oto koltuğunda bebek yüzü gidilen yöne doğru oturur böyle bir durumda emniyet kemeri bağlantısı zaten olmaz,  isofixi ise bağlayacağınız bir yer yok yada varsa da bagaj kapağında olması lazım. Öyle bir model de ben hiç görmedim.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bu mümkün değil.

Allah korusun bir kaza esnasında sigorta ya da kasko koltuk adedine göre ödeme yapar.

Trafik açısından mümkün değil ve de çok tehlikeli.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Değerli forumdaşlar,

(7 kişilik bir araç almamak için) sw araçlarda bebek koltuğunu bagaja bağlamak mümkün müdür? Bunun için bir aparat ya da koltuğun bağlanabileceği şekilde üretilmiş bir araç var mıdır? Böyle birşey mümkünse bu bebek güvenliği açısından daha riskli midir?

Sevgilerimle.

Bilal bey, benim aracım 307 sw ve istenildiğinde 7 kişilik olabilecek şekilde tasarlandığı için bagajda koltukların takılabileceği yuvalar mevcut. Dolayısı ile 2. sıradaki isofix bağlantısına sahip koltuklardan birini seçerek 3. sıraya alabiliyorum. Ve bebek koltuğunun montajını gerçekleştirebiliyorum. Aracımın en beyendiğim özelliklerinden biri...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Değerli forumdaşlar,

Sevgilerimle.

Ufukta yeni 307 Sw mu geliyor yoksa ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
(düzenlendi)

Böyle bir niyet varsa hazır benımkisi satılık. Yabancıya da gitmemiş olur hem...   ;)  :)

tarihinde Fırat Şenol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ağabey sen niye cevap verdin ya, durduk yerde esnedim şimdi :p

Böyle bir niyet varsa hazır benımkisi satılık. Yabancıya da gitmemiş olur hem...   ;)  :)

307'yi ilk çıktığında çok beğenmiştim ancak şimdi Peugeot'a karşı soğuk duygular besliyorum. Bizim uzunca vaktimiz var almak için, almam-olmaz diyemem, hayırlısı.

Yorum bağlantısı

Bilal Bey var mıdır böyle bir aparat bilmiyorum ama olsa bile ben şahsen çocuğumun koltuğunu bagaja bağlamam. Ayrıca çocuk orada nasıl duracak sıkılmadan. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

307'yi ilk çıktığında çok beğenmiştim ancak şimdi Peugeot'a karşı soğuk duygular besliyorum. Bizim uzunca vaktimiz var almak için, almam-olmaz diyemem, hayırlısı.

Bilal senin gülen yüzünü görünce dayanamadım. :biggrin:

Biri esner biri güler naparsın :D

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Kısmet diyelim...   :)

Yorum bağlantısı

Bilal senin gülen yüzünü görünce dayanamadım. :biggrin:

Biri esner biri güler naparsın :D

İnsan esneyene esniyor da gülene gülüyor mu acaba? Saygılarımı sunuyorum, Antalya'da bulacağım seni abi :biggrin:

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bilal bey soruyu tam anlayamadım, bebek koltuğunu bagaja mı koymak istiyorsunuz yoksa arka koltuğa koyup bağlantısını bagaja yapmak mı istiyorsunuz?

Eğer koltuğu bagaja koymak ise amaç, allah korusun, bagaj can güvenliği için emniyetli değildir, arkadan çarpması muhtemel ağır tonajlı bir araç bagajı arka koltuğa yapıştırabilir. Ancak 307'de uygulanan çözüm mantıklı, normal koltuk 3.sıraya alınıp bebek koltuğu şöför arkasına olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

İnsan esneyene esniyor da gülene gülüyor mu acaba? Saygılarımı sunuyorum, Antalya'da bulacağım seni abi :biggrin:

Buyur gel

Bizim kapılarımızda dostlar için kilit olmaz.Ne zaman dilersen.

Ocak ayında Polatlıdayım inşallah ordan'da Ankaraya araç almaya nasipse temiz bi tdcı yeni mondeo bakıcam.

Yorum bağlantısı

Bilal bey, benim aracım 307 sw ve istenildiğinde 7 kişilik olabilecek şekilde tasarlandığı için bagajda koltukların takılabileceği yuvalar mevcut. Dolayısı ile 2. sıradaki isofix bağlantısına sahip koltuklardan birini seçerek 3. sıraya alabiliyorum. Ve bebek koltuğunun montajını gerçekleştirebiliyorum. Aracımın en beyendiğim özelliklerinden biri...

Peki abi 3.sıraya alınan koltukta ufak tefek bir yetişkin seyahat edebilir mi? 3. sıraya alınan koltukda isofix olduğunu neden vurguladınız?
Yorum bağlantısı

Bilal bey soruyu tam anlayamadım, bebek koltuğunu bagaja mı koymak istiyorsunuz yoksa arka koltuğa koyup bağlantısını bagaja yapmak mı istiyorsunuz?

Eğer koltuğu bagaja koymak ise amaç, allah korusun, bagaj can güvenliği için emniyetli değildir, arkadan çarpması muhtemel ağır tonajlı bir araç bagajı arka koltuğa yapıştırabilir. Ancak 307'de uygulanan çözüm mantıklı, normal koltuk 3.sıraya alınıp bebek koltuğu şöför arkasına olabilir.

Dediğiniz gibi sormak istediğim bagaja koltuğu koymaktı.

Arkadan çarpmalarda, 7 kişilik araçların en arka sırası için de bahsettiğiniz risk söz konusu. Piyasadaki 7 kişilik araçların çoğunda arka sıra sadece bebeklere ferah bir yaşam alanı sunabildiği için nasıl çözüm bulabiliriz bu sorunsala?

Ayrıca 307'deki çözüm mantıklı gibi görünüyor ama sökülüp arkaya bağlanan koltukta 1.60'lık bir yetişkinin bile seyahat edemeyeceğini zannediyorum.

Okurken esnedim. :D

Düzeltme: Yazarken bir daha esnedim. :)

Forum kuralları arasına eklenebilir: "Avatar; insanları durduk yere esneten, rehavete sürükleyen şekilde çekilmiş pozlar içermemelidir." : P
Yorum bağlantısı

Buyur gel

Bizim kapılarımızda dostlar için kilit olmaz.Ne zaman dilersen.

Ocak ayında Polatlıdayım inşallah ordan'da Ankaraya araç almaya nasipse temiz bi tdcı yeni mondeo bakıcam.

Teşekkürler abi. İnşallah tanışırız.

Abi verso al alıcaksan taş gibi araba kullanımı çok rahat sw de bagaj işlevsellik için yolcu taşınmaz.

Abim, sevemedim ben versoyu, tekniğini bilmem de tipini sevemedim. Birde o göstergeler ortada. Toyotanın hatrına alırım ama.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...