İçeriğe Yönlendir

Sebebi Bulunamayan(Depo Kapağı Açılınca Düzelen) Sorun !

Aydın Bengü

Recommended Posts

Aydın Bengü

herkese selam,

bu forumu yıllarca takip edip, bilgisine ve samimiyetine güvendiğimden sorunu burda paylaşmak istedim.

Araç Kia dizel, km si 40 binlerde, uzun yolda 30 - 40 km gittikten çekiş birden 60 km/h e kadar düşüyor, depo kapağını açıp kapayınca düzeliyor.

bir müddet gittikten sonra yine tekrarlıyor, servise durumu anlattığımda , depo kapağının tesadüf olduğunu söyledi,

PC ye bağlandığında ha bire bir sensör ( egr ve hava akış metre sensörlerini ) arızası gösteriyor ama, bana doğru gelmiyor,

çünkü başka bir serviste yakıt basınç sensörü dedi, değiştirdi, 750 tl aldı ve sonuç aynı, o ile tekrar gidemediğim için aynı servise de gidemiyorum.

SONUÇ; deponun kapağının açılınca düzelmesi,  acaba bir şekilde, deponun normalde hava alması gereken bir yer var da o mu tıkalı sorusunu getiriyor aklıma?

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Depoya baglidir diye dusunuyorum, arac lifte kaldirilirsa daha rahat gorulebilir.

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

ilk gidilen servis tüm depoyu söküp, yarım depo mazotu döküp, temizleyip geri monte etti.

sorun devam ediyor. bu depo nerden hava alır çok merak ediyorum?

şehir içinde sorun olmuyor

fakat,  uzun yolda iç depo kapağını gevşek birakarak yolculuk yapsak sorun olur mu ? :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Sonata

ilginç bir arıza depo kapağı ile alakası tesadüfte olabilir .

deponun kapağı kapalı iken depo üzerindeki mazot hortumuna azar azar kompresörle basınçlı hava vererek sistemin sağlıklı olup tıkanıklık olup olmadığına baktırabilirsiniz. dikkat etmek gerekir çok basınçlı verilen hava size yeni bir depo maliyeti çıkarabilir.

mazot kalitesi de önemli havalar soğuk opetin mazotu bile -18 derecelerde yoğurt kıvamında oluyor kötü ve sulu mazotun donması ilede araç kendini korumaya alıp motora tam güç vermeyebilir ama kesin arıza lambası yakar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ilk gidilen servis tüm depoyu söküp, yarım depo mazotu döküp, temizleyip geri monte etti.

sorun devam ediyor. bu depo nerden hava alır çok merak ediyorum?

şehir içinde sorun olmuyor

fakat,  uzun yolda iç depo kapağını gevşek birakarak yolculuk yapsak sorun olur mu ? :)

Test amaçlı yapılabilir ..bir sorun olmaz.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

her depoda havakandırma vardır ve genelde depo kapağındadır.

Olmazsa depodan yakıtı çekemez pımpa.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Sonata

Sanırım araç benzinli.

Aynı sorun benim Motorsiklette vardı.

tahliyenın ucu tıkanmıştı.

tapatalk kullandığımdan sadece üye ismi görünüyor diğer bilgiler görünmüyor aydın beyin aracı benzin/lpg liymiş. kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

tapatalk kullandığımdan sadece üye ismi görünüyor diğer bilgiler görünmüyor aydın beyin aracı benzin/lpg liymiş. kusura bakmayın.

İlk mesajda dizel yazıyor..

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Motorlarda depo kapağının üstünde olur.İçinde ufacık bir bilya olur o oynadıkça hava alır.Aynı olabilir kanaatindeyim.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Cam

tahliye hortumu tıkalıdır. bazı depo kapaklarında da minicik bir basınç tahliye deliği olabiliyor ona da bakın derim. gerçi memleket bingöl soğuktanda olurmu acep. valla sorun hava soğukluğuysa ben cahil kalırım. malum bizim kış havalarımız birçok ilin baharı sayılır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...