İçeriğe Yönlendir

Arabama Modifiye Yapsam Değeri Artar Mı?

Cihad Bilgiç

Recommended Posts

Cihad Bilgiç

Merhabalar, 2010 Titanium X dizel düz vites fiestam var. Arabam çok temizdi. 1 ay önce Eskişehir'deki bütün galericiler 34 bin lira veriyordu. Ama sağolsun karda duramayan bi dolmuş yüzünden bagaj kapağında ufak bi ezilme oldu ve servisten değiştirdik, değeri düştü. Hiç sormadım ne kadara düştüğünü. Yeni araba meselesini 1-1.5 yıl geciktirmeyi düşünüyorum. Arabamın tavanına panoramik cam tavan görünümü için folyo kaplatsam, difüzör taksam, öne de lip taksam sizce değeri biraz olsun artar mı yoksa bu genç arabasıdır hor kullanılmıştır apaçi arabası görünümlü diye değeri düşer mi? İnanın arabama çok temiz baktım, o kadar ki avm otoparklarında çarparlar, sürterler diye park ettikten sonra yer değiştirdiğim oluyordu. 

Yorum bağlantısı
Hamit Akkuş

Degeri ne artar nede duser.bu tarz modifikasyonlarda sadece arti masraf yapmis olursunuz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

sadece kendi göz zevkinizi arttırmış olursunuz.Değerinin artacağını sanmam.Ama belki görsellikten ötürü satışını kolaylaştırabilir.Bu da yaptığınız modifiyenin araçta nasıl durduğuna bağlı olarak değişir.

Yorum bağlantısı
Cihad Bilgiç

Anladım çok teşekkür ederim. Çok sade bi görünüm yapmayı düşünüyordum. Yani spor görünüm katıcaktım sadece modifiye olduğu anlaşılmayacaktı bile. Ama hesaplarıma göre 1.200 lira harcamam gerekiyordu istediğimi yapmak için. Ama zaten 1.5 sene sonra falan satıcam boşuna masraf yapmaya gerek yokmuş. 

Yorum bağlantısı

Modifiye, (dozuna göre) aracın değerini arttırmaz. Eski aracım modifiyeli ve 4 adet sıfır kar lastikli diye 16.000 istiyordum. Eleman "sök abi modifiyeleri, 15.000 veriyim" dedi. Kibar bir dille "hadi lem" dedim.. 6 ay sonra başkasına full aksesuarlı 13.000 e zor sattım  :D

BbiqWkK.jpg?1

Yorum bağlantısı
Cihad Bilgiç

Ya aslında ben de böyle bir şey yapmak istiyorum biraz spor görünüm için. Aracım da bu renkte zaten jantlar hariç güzel durmuş bence. 

vyqnr.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Modifiye zevk meselesidir. Sadece kendimizi tatmin ederiz. Satacağımız sıra; Bak bunlar yaptırdım, set var, multimedya sistemi var, spor yay var, difiröz var. Demek karşıdaki modifiyeden anlamıyorsa para etmez. Anlayan biri ise insafına kalmıştır. 

Yorum bağlantısı
Sinan Kozan

bende de modifiyeli focus vardı gerçekten degeri falan artmıyor aracın.yaptıkların sadece cebinden gidiyor ve alacak kesimi azaltıyorsun.bence suanda en güzel  modifiye araca lpg bağlamak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Yaptığınız her türlü modifikasyon sizden gider.Değeri yine aynı yerde durur. :i-ih:

Yorum bağlantısı

Hatta üyelerimizden biri sırf bu sebepten (aracın modifiyeli değeri artmıyor diye) takılan tüm parçaları sökmüş, aracı öyle satmış, daha sonrada sökülen parçaları tek tek satmıştı..

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Satışta sade her zaman iyidir. Modifiyeyi satin alacak kişi hesaba katmaz.

Yorum bağlantısı
Uğur Efe

1 - Bagaj kaputunun değişmesi ile araç çok fazla değer kaybetmez sonuçta vidalı parça bu.. 

2 - Modifiye konusunda , ufak çapta uğraşmanızı tavsiye ederim , cam filmi , krom kapı açma kolları çıtalar , krom egsoz ucu vs gibi..

3 - Ben araç olacak olsam çok modifiyeli bir araç almaya çekinirim , çünkü bu araç nasıl sürüldü vs gibi kötü sorular gelir aklıma.. :)

Yorum bağlantısı
Metehan Özçelik

Bilenler vardır belki bu İnsignia Kaminari 3 Mustafa abinin Mustafa Keleş

Geçen gün kaminari parka gittik bi abimin i30'a ses sistemi yaptırmak için.. Mustafa abiyle biraz sohbet ettikten sonra abi İnsignia'ya ne kadar harcamıştın diye sorduk. Verdiği cevap ben arabaya harcadığım parayı hesaplamam hesaplarsan paraya acırsın bu işi yapacaksan keyfini sürmek için hevesin için yapacaksın dedi bende o düşüncedeyim buda kaminari 3

301250_480626448615743_103725356_n.jpg

Buda i30

1174835_430363927091079_1559265579_n.jpg

1531725_430364123757726_1766543890_n.jpg

1533900_430364133757725_68185727_n.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Hastasına satarsan sorun değil yaptığın masrafı alırsın.

Örneğin arkadaşım; 2000 model Civic 1.6 iesi 15.500 aldı 4 bin tl masraf yaptı 2 sene sonra 20.500 sattı.

Aynı arkadaşım İesten sonra Vtec2 aldı 2005 model 25.000 liraya. 3 bin lirada ona harcadı 1 sene sonra 28.500 sattı.

Yalnız Civiclerin hastası çok Fiestada durum değişebilir.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Cam tavan ile cam tavana benzetmek arasında dağlar kadar fark vardır. Belki de bir süre sonra yıpranıp birkaç yerinden soyulma yaparsa hem parana hem zamanına yazık edersin. Orijinal ile çakma her zaman belli olur. İlla ki bir şey yapmak istersen güzel bir boya koruma, eğer değilse farlar mercekli xenon, bagaj iç lambaları ve plaka lambaları led, iki tane DVD koltuk başlığı gibi arabanın görselliğini artırıcı şeylere yönelebilirsin.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Değer artsa bile zaten masraf etmiş olacaksınız. Bir anlamı olmayacak. Keyfe keder yaparım derseniz o başka.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Yaptığınız işlemin görselliği ve fiyat bakımından belli bir oranda artar.. tabi yaptığınız çalışma önemli,

örnek 4bin tl yi 4 bin değilde 1,500-2,000tl gibi araç fiyatına anca yansıtabilirsiniz..

Ama senin dediğin işlemler ile fazla bi fiyat artacağını sanmam .

Tek eksi yönü sadece istediğin fiyata acil şekilde satamazsın..

Genelde fiyat arttırmaz denilmiş.. Bence artar, 

Çelik jantlı  araba ile demir jantlı araba aynı paramı ? Ledli stoplu ledli farlı bi-xneonlu farlı araç, normal farlı normal stoplu araç aynı fiyatmı ? 

Yapılan işlemi 100/100 değilde 100%30-50   fiyata yansıtırsın satıp satamamak kişisel şans işidir.. 

Yorum bağlantısı
Cihad Bilgiç

Çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Gezmelerimi biraz azaltıp modifiye yapıcaktım ama vazgeçtim.  :biggrin:  :biggrin:

Yorum bağlantısı

Çok bi değer katmaz. Şahsen ben modifiyeli araç istesem, gider sadesini alır kendim yaparım bütün yapacaklarımı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...