İçeriğe Yönlendir

Arka Tampon Reflektör

Murat Hallaç

Recommended Posts

Murat Hallaç

Hayırlı akşamlar herkese, dün dikkatsizlik ve dalgınlığım sonucu geri geri çıkarken arkadaki aracı göremeyip yavaşça dokundurdum. Karşı tarafın aracında herhangi bir sıkıntı yok. Şükür ki benim de kaportada ne bir çizik ne bir göçme var. Sadece sol arka reflektörüm kırılmış. Acaba yetkili serviste kaça değişir bilgisi olan var mı?

16ljbt2.jpg?1

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Geçmiş olsun.. Benzeri olayda bana oldu bende reflektör kırılmadı tampon çizildi :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Dalgınlıkta etkili bi mevzu..

Murat senin park sensörün çalışmıyormu ?

:D :D

Atilla abi  aynı olay bana da oldu, tam park sensörünün olduğu yer .. Vurdukdan sonra ötmeye başladi :D

20131116_191644.jpg

20131116_191653.jpg

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Atilla abi  aynı olay bana da oldu, tam park sensörünün olduğu yer .. Vurdukdan sonra ötmeye başladi :D

Abi seninkinde temassızlık varmış çarpınca düzelmiş. :D  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Safak Acar
(düzenlendi)

Abi seninkinde temassızlık varmış çarpınca düzelmiş. :D  :D

Park sensörüne suc bulmamak lazim :D bende acele ve dikkatsizlik ettim..

Sağa bakarken soldaki direği görmedim kör nokta da kaldı :D Ötüyordu dıt dıt diye vurdukdan sonra uzun öttü,

Aha vurdunnnnnn. dermiş gibi :D :D

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Park sensörüne suc bulmamak lazim :D bende acele ve dikkatsizlik ettim..

Sağa bakarken soldaki direği görmedim kör nokta da kaldı :D Ötüyordu dıt dıt diye vurdukdan sonra uzun öttü,

Aha vurdunnnnnn. dermiş gibi :D :D

Alemsin abi ya.  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Garanti olsun diye ben sizin yerinize olsam bi sıra daha sensör koyardım alt tarafına  

Beni güldürdünüz ya ALLAH ta sizlere en iyi park sensörünü nasip etsin emi. :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan

Ben aynı yeri vurdum. Parçayı internetten yan sanayi. 25-30 TL ye aldım. Kendim taktım fakat iç taraftaki vidayı imkanı yok tamponu sökmeden takamazsınız. Beni takmatik tek vida tutuyor. Zaten fazlasıyla sıkışık bir yer düşme ihtimali yok. Ayrıca sol taraf reflektör değil lambalı sis...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun, bu arada vesile ile sorayım, benim arka tampon 2 parça olan tamponlardan, hasar oluştuğunda kasko tamponu yenilerken ghia ların tamponlarından taktırabilirmiyim acaba, nasıl olsa komple 2 parçalı tamponun tek parça ghia tamponla aynı para, eksper falan sorun olurmu acaba?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

abi servis ise iş sıkıntılı.ama kaportacıysa  ayarlayabilirisin.gelen ekspere parçayı ben alıp faturayı size vereceğim dersen çoğu fiyat farkı olmadıgı sürece okeyliyor..

Serviste yaptırmak daha iyi geliyor bana, serviste şase nosundan parça çıkar diye biliyorum ama fiyat aynıysa yine servisten istediğimi alıp fatura etsem exper onaylarımı acaba?

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy
(düzenlendi)

Sağ taraftaki yani sadece reflektör olanı ( içinde lamba olmayanı ) 1 hafta önce kadar serviste değişim ücreti dahil 100tl dediler. 

tarihinde Atakan Ulusoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Hallaç

Bu fiyatta reflektör serviste 100 den aşağı değişmez sanırım. :unsure2:

http://www.sanalpazar.com/2009-2012-Ford-Fiesta-Arka-Tampon-Reflektoru-sol-Kirmizi__isp11219833#imgd

Evet internette o fiyata ise.

Yan sanayi bu tip çıkmalardan alsak peki aracım garanti dışı mı kalır? Hem nasıl takılıyor acaba tamponu sökmeden, herhalde herkesin bir ustası var ki direk yan sanayiye yöneliniyor:)

Murat senin park sensörün çalışmıyormu ?

Valla abicim gece vaktiydi nedense arkamın boş olduğunu varsayıp geriye bakma ihtiyacı duymadım sadece yan aynama bir göz atıp hızlıca çıktım. Camlarda da film olduğu için arkada araç yokmuş gibi acele ve dikkatsizce davrandım yani park sensörünün de ötmesine imkan vermemişim demekki sonuç bu maalesef:)

Geçmiş olsun.. Benzeri olayda bana oldu bende reflektör kırılmadı tampon çizildi :D

Sağolun sizede geçmiş olsun.

20131116_191644.jpg

20131116_191653.jpg

Geçmiş olsun sizede dikkatsizlik işte

linkteki yansanayi parçadır.orjinali dışarıda 70-95 tl arasında değişmektedir..

Teşekkür ediyorum

Ben aynı yeri vurdum. Parçayı internetten yan sanayi. 25-30 TL ye aldım. Kendim taktım fakat iç taraftaki vidayı imkanı yok tamponu sökmeden takamazsınız. Beni takmatik tek vida tutuyor. Zaten fazlasıyla sıkışık bir yer düşme ihtimali yok. Ayrıca sol taraf reflektör değil lambalı sis...

Herhalde bu parçayı kendimiz takmaya kalksak epey alengirli bir iş galiba onun için yetkili servise görütüp temiz temiz işimi hallederim büyük ihtimal.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...