İçeriğe Yönlendir

Win7 De Ekran Kararma Sorunu...

Fikret Özsoy

Recommended Posts

Fikret Özsoy

Merhabalar,

Şöyle bir sorunum var, bilgisayara win7 32 veya 64 bit kurduğumda ekran bazen kendiliğinden kararıyor. Yani simsiyah ve tekrar başlatmadan eski haline dönmüyor. Belirli bir süre yok. Bazen bir iki saat sonra da olabiliyor. Ekran kartı sürücüsünü kendi sitesinden indirdiğim halde çözüm bulamadım. Win8.1 kurduğum zaman böyle bir sorun yok. Bilgisayarım Acer Aspire 6930G ekran kartı 1 GB ati. Win7 64 kullanmak istiyorum ama bu sorun yüzünden kullanamıyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
(düzenlendi)

Evet acerin sitesinden indirip kuruyorum.

tarihinde Fikret Özsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

BIOS versiyonu güncel değilse güncelleyiniz.

ATI nin sitesinden en son driverı indirip kurunuz.

son driver bu sanırım http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy2&os=Windows%207%20-%2032

Aslında şimdi aklıma geldi de bir ara biosu güncellemiştim. Ondan sonra bu sorun oluşmuş olabilir. Win8 de olmuyor.

buradan olabilir mi acaba?

Yok bu olamaz, çünkü bilgisayarla çalışırken de ekran kararıyor. Tekrar başlatmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Aygıt yöneticisinden önce ekran kartını kaldırın sonra donanım değişikliklerini tarayın olmazsa yine aygıt yöneticisinden monitörü kaldır deyin sonra donanım değişikliklerini tara deyin düzelecektir, aynısını bu hafta bende yaşadım....

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Aygıt yöneticisinden önce ekran kartını kaldırın sonra donanım değişikliklerini tarayın olmazsa yine aygıt yöneticisinden monitörü kaldır deyin sonra donanım değişikliklerini tara deyin düzelecektir, aynısını bu hafta bende yaşadım....

Teşekkürler deneyip sonucu bildiririm...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

google amcaya "windows 7 siyah ekran sorunu" diye yazın çözüm yollarından sonuca ulaşılmış olanını uygulayın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...