İçeriğe Yönlendir

Kapı Çıtalarını Boyamak ?

Gökhan Tongay

Recommended Posts

Gökhan Tongay

Merhabalar Herkese öncelikle mutlu sağlıklı huzur ve ucuz benzinli yeni yıl dileklerimi iletiyorum.Aracıma yeni ufak tefek dokunuşlar yapmak istiyorum.Bunlardan biri de bu kapılardaki  siyah çıtalar.Herkes sormuş kimi konulara yorum yaptım ama ben de sorayım.

Öncelikle aracımın temsili görüntüsü bu

ford-fiesta-2001-metallic-moondust-silve

3 seçeneğimiz var.

Bunlardan birincisi bu çıtaları piano black dediğimiz renge kaplama yapmak.Bu folyolar tutar mı bilmem ama çıtalarımın üstünde pasta ciladan dolayı beyazlıklar oluştu.Plastik parlatıcı sürdüğümde kapanıyor ama genede değişiklik yapmak istiyorum.

2.si 

63808574_1-Fotos-de-FORD-FIESTA-2001-5-P

Sanki araba biraz yetim eksik kalmış gibi gözüküyor alışamadım açıkcası ama sormak istedim.

3. Seçeneğimiz hiç ama hiç istemediğim 

66FF5KIT001%5B01%5D.jpg

Çıtaları gövde rengine boyatmak ya da  kaplamak. Jantlarda güzelmiş bu arada :)

Ne dersiniz aklımda özellikle piano black yapmak var ama kaplama düşünüyorum sanırım boyatmaya giderse benim cebimden en az 250 300 çıkar gibi. Ya da ben sprey boya alıp boyayabilir miyim ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

piano black bir takım işlem sırası ile yapılır özel bir malzemsi yoktur, özel işlem sırası vardır, o çıataları söküp, üsütnde çalışıp geri takmak, gerçek piano efekti yapılacaksa... maliyetini söylersem kızarsınız

kaldı ki ön ve arka tampondaki siyahlar da yapılmalı, jeni jant lastik alın daha iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Uzun

Bütçe uygunsa boyanması (piano black) yönünde görüşündeyim olursa bir papuçda iyi olur o zaman çok çok iyi olur kanaatindeyim :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

kaplamayı düşünüyorsan tampondaki şeritleri de kaplaman gerekecek bence bütünlük oluşturmak adına. sökme işlemi gerçekten çok kötü olur bence...

kendi rengime boyamak bence araçtaki  sportifliği alıp götürüyor.

Gel orijinalini bozma  ben http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/735/Sarp-Protectant-Deri-Vinil-Koruyucu-Parlaticil bu ürünü kullanıyorum çok memnunum etkisi uzun süre oluyor.

bu arada sprey boya alıp boyayamazsın plastik aksamın boyanması için alta bir şey sürüyorlar yoksa atıyor boya kendini. ilerde başına bela alırsın boyamaktan.

tarihinde Beyazıt Gündem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zakircan Özek

Ghia larda boyalı zaten bence gövde rengine boyatın :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...