İçeriğe Yönlendir

Anfi Ses Kesme

Uğur Çınar

Recommended Posts

Uğur Çınar

aracım da çift anfi mevcut tesisat olarak o kadar güçlü bir şey yok iki takım mid bi tane de 30 cm lık bas var.Kapasitör bağla diyeceksiniz biliyorum ilk den bağlı değildi dün onuda bağladım elektrik az gelmesinden şüphelendim  şimdi ikisinde değil midlerin olduğu anfi kesiyor neler yapabilir çözüm arıyorum akşam üstü sigortaları kontrol edeceğim bakalım

anfiler alpine mid anfisi pionner bas anfisi alpine önce den  2 takım 16 1 tane 20 cm lik kolon bağladım canavar gibi caliyodu şimdi 15 ten sonra cat kapatıyo bi iki saniyeden sonra geliyor

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Ampli gain ayarını biraz kısın, distorsiona girip kesme yapıyor olabilir. Güç kablosu kalınlığınız kaç awg?

Yorum bağlantısı
Soner Özel

Eğer mid lerin tweeterlarından birinde arıza var ise ondan dolayıda kesme yapabilir (Benim başıma gelmişti.) Ayrıca tiz çok yüksek olunca anfi çok çabuk ısınıyo ve hemen korumaya geçiyo o yüzden ayarları kontrol edin ses ayarını orantılı olarak subwoofer ile birlikte biraz azaltın.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Ampli gain ayarını biraz kısın, distorsiona girip kesme yapıyor olabilir. Güç kablosu kalınlığınız kaç awg?

ana hat 4 g dağılım 8g kalın yani kısaca :D

Eğer mid lerin tweeterlarından birinde arıza var ise ondan dolayıda kesme yapabilir (Benim başıma gelmişti.) Ayrıca tiz çok yüksek olunca anfi çok çabuk ısınıyo ve hemen korumaya geçiyo o yüzden ayarları kontrol edin ses ayarını orantılı olarak subwoofer ile birlikte biraz azaltın.

zaten cok açmam anfiden ayarları orta kararda bırakırım gerisini teyp ekolayzırın yaparım

Çıkışlar kararsız çalışıyor, değişecek. :yes:

çıkışlar kararsız derken abi ? anlamadı ben :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

çıkışlar kararsız derken abi ? anlamadı ben :D

Eskiden çıkış katlarında transistörler olurdu. Tamamen giderlerse anfi hiç çalışmazdı, iç yapıları bozulmaya başladığında kararsız çalışmaya başlarlardı. Yük geldiğinde çalışmayı keserlerdi. Soğuk lehim de olabilir ha. Belli bir zaman sonra ısınmaya bağlı olarak lehimler açık devre oluyorsa da keser. Bu bilgiler belki çok eskimiştir ama mantık aynıdır sanırım. ;)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Eskiden çıkış katlarında transistörler olurdu. Tamamen giderlerse anfi hiç çalışmazdı, iç yapıları bozulmaya başladığında kararsız çalışmaya başlarlardı. Yük geldiğinde çalışmayı keserlerdi. Soğuk lehim de olabilir ha. Belli bir zaman sonra ısınmaya bağlı olarak lehimler açık devre oluyorsa da keser. Bu bilgiler belki çok eskimiştir ama mantık aynıdır sanırım. ;)

Senin devir geçen yüzyılda kaldı abi :p Teknoloji çoook çoookk değişti :sandalye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

şimdi anladım :D abi soğuk lehim olayını teşekkürler

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Senin devir geçen yüzyılda kaldı abi :p Teknoloji çoook çoookk değişti :sandalye:

Om bak, döverim seni! Kaç lira la Denizli bileti? :punish:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Om bak, döverim seni! Kaç lira la Denizli bileti? :punish:

pohahayt :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

sorunu,cozdum gibi birsey:) sikinti anfide anlasilan tizi biraz kisinca se kesilmesi ne de baska birsey nelerle ugrastim cozemedim arkadasimiz biri demisti burada

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...