İçeriğe Yönlendir

Far Ampul Tavsiyeleriniz.

Misafir

Recommended Posts

Osman Uslu

dün verdim siparişi bugün elime ulaştı. iş çıkış hemen usta ellere gittim far ampullerimi Osram H4 Night Braker Unlımıted ile değiştirdim. 

Gerçekten eski farlarıma göre inanılmaz fark var. Ancak şöyle sorunum var şimdi. Farların düştüğü yerler farklı aşağıdaki resimlerde görürsünüz sağ ve sol farın düştüğü yerler aynı hizada değil. Bunu far ayarı ile düzelte bilir miyiz? Birde yükseklik ayarı kaç olmalı. Benim genelde 2 - 2,5 arasında duruyordu.

Farklı yükseklik ayarlarında resimler çektim. Olması gereken yükseklik ayarını paylaşırsanız sevinirim.

Far yüksekliği sıfır

mEb9by.jpg

E3L1L9.jpg

Far yüksekliği iki

by1o7V.jpg

dXrVgL.jpg

Far yüksekliği dört

mEb9WV.jpg

jBM77J.jpg

uzunlar

5Y0Ojj.jpg

far görünümü

lEXgmX.jpg

VEOJmn.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

far ayarı yaptrın. çok aşağıda gibi. ayar 0 da yapılır arkaya insan bindikçe düğmeden ayarlanır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Uslu
(düzenlendi)

far ayarı yaptrın. çok aşağıda gibi. ayar 0 da yapılır arkaya insan bindikçe düğmeden ayarlanır.

Far ayarına götüreyim o zaman abi teşekkür ederim.

peki iki far ışığının düştüğü yer farklı mı olmalı. Yoksa ikisi de aynı yere mi düşmeli

tarihinde Osman USLU tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çzigiler vardır makinada görülür. onlar üstü iste gelecek V deseni gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

çzigiler vardır makinada görülür. onlar üstü iste gelecek V deseni gibi

tamam abi ben arabayı götürür ustaya bırakırım o halleder artık

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Farlariniz 0 konumunda olacak ve ikiside ay i duzlemde olacaklar. Bosch servislerde kendiniz de yaptırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Farlariniz 0 konumunda olacak ve ikiside ay i duzlemde olacaklar. Bosch servislerde kendiniz de yaptırabilirsiniz.

Bizim evin yakınlarında bir yer vardı sanırım orası yapıyor far ayarı. Geçerken bir bakarım varsa cuma günü bırakcam abi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Eski ampullerde de far çizgileri arasında bu kadar fark var mıydı?  Bence montaj hatası var. Ampullerin 1 tanesi yerine tam oturtulmamış.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

farı kendin de ayarlarsın farin üstünde 2 tane vida girisi var altıgen falan gibi arkası çarklı sisteme bağlı onları sağa sola cevirerek yapabilirsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Eski ampullerde de far çizgileri arasında bu kadar fark var mıydı?  Bence montaj hatası var. Ampullerin 1 tanesi yerine tam oturtulmamış.

eskisi bu kadar ışık vermediği için göremiyordum ki :D :D 

montajdan kaynaklı bir sorun varsa hangisinde olabilir? daha ilerde olan sağ far ampulünde mi. daha geride kalan sol far ampulünde mi?

farı kendin de ayarlarsın farin üstünde 2 tane vida girisi var altıgen falan gibi arkası çarklı sisteme bağlı onları sağa sola cevirerek yapabilirsin

çok girmek istemiyorum bu konuya abi. Hayati bir hal bile alabilir yani.

Bilmeden yapmış olacağım yapsam bile. Bana düzgün gelir karşıdakini rahatsız eder sonra. En iyisi bir bilene götürmek. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

c711f278b97983f8d65a4b1d953170b1.jpg

Yukarı aşarı sağ sol bunlardan yapılıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

c711f278b97983f8d65a4b1d953170b1.jpg

Yukarı aşarı sağ sol bunlardan yapılıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

alyan şeklinde olanlarından mı ayarlanıyor

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

evet içerisine yıldız yada arkasındaki çarkı çevirerek yapabilirsin.Normalde 10m mesafede durup ayarlaman lazım yani göz kararı :) rahatsız etmeyecek şekilde.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bir önceki sayfada Mehmet abinin verdiği linki okumalısınız. Hatta orada far ayarının nasıl yapılacağına dair başka bir link daha çıkıyor. Onu da okumak lazım. Kabaca 10 metrede far hizasından 10cm düşecek o çizgiler. Depo dolu bagaj boş ve ayar sıfır konumda olacak...

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

benim aracın farını kaportaya bağladığımız yeri kırıktı. bu sebeple sol far sağ fardan daha aşağıda duruyordu. 

O yüzden kendim hiç uğraşmadım ustaya götürdüm. Ayarladılar bir şekildi. Ancak aracın farını değiştirmem gerekiyormuş. Muayeneden bu şekilde geçemezmişiz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...