İçeriğe Yönlendir

Kalorifer-Klima

Gökay Deniz

Recommended Posts

Gökay Deniz

Merhaba arkadaşlar,abiler,

Ustaya gitmeden tecrübelerinizde yararlanayım dedim. (güvendiğim-tanıdığım bir usta yok malesef)

Sorunumu şöyle sıralayım :

Klima hep sıcak üflüyor.

(gaz bitmiştir deyip geçmiştim,bir usta kalorifer musluğu bozulmuş hep sıcakta üflemesi ondan dedi.gaz bitsede bu kadar sıcak olmaz,sıcakta takılı kalmış olabilir dedi.(bunda uzman olmadığını da belirtti ama).)

Klima-kalorifer anahtarını ne tarafa çevirsem hep aynı tarafa üflüyor sıcak havayı. Mesela sürücü ayak kısımına hiç bir şekilde üflemiyor.diğer ayak ucu hep üflüyor.sürücü kısmından üfleme yerinde ise plastik kısım kenarları ısnınıyor ama bir hava akımı yok.

Anahtar mı bozuk acaba ? 

Ayrıca özellikle sıcak havalarda, araç içeri çok sıcak alıyor önden.

Arabamı yaz sonu aldığımdan dert etmemiştim klimanın soğutmamasını, gaz bitmiştir dedim geçtim. Şimdi yavaştan yaptırayım dedim,önce size danışarak.

Yorum bağlantısı
Gökay Deniz

cevap gelmesini beklemeden ustaya gittim :)

yağ değişimi için bırakmıştım. ustam karoriferi bi gösterirrim dedi.

ama tüm ön tarafın sökülmesi gerekiyormuş, uzun iş olduğu içib baktıramadım.

klima-kalorifer tesisatı için böyleymiş sanırım. 

musluk sıcakta takılı kalmış olabilir dedii işte.müsait zamanda baktıracam artık.

tüm önün sökülmesi gerekli mi bilmiyorum ama bayağı zahmetli olacak.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Fatih Taylan

Klima geçekten sıkıntı, benimkinde de ara ara takur tukur gürültülü sesler geliyor. 

Fiyatların yüksek olması da kanımca işçiliğin zor olmasından kaynaklanıyor. Senin bu problem içinde malesef ön tarafın komple çıkarılması lazım.Klima motorunda problem olabilir.  Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökay Deniz

sorunu çözdüm. başka sorunu olan olursa Yardımcı olması bakımından yazayım.

Gerçi benim araçtaki sorun kullanımdan dolayı olmuş çoğunlukla ama neyse.

sıcak-soğuk ve yönlendirme kontrolleri bozulmuş, (alttarafa  cd-vcd takmak için perişan etmiş içini) 

kalarofier musluğu yokmuş Fusionda, 'K' ile başlayan bir şey var dediydi unuttum adını. daha iyi dedi,çok sorun yapmaz dedi. bendeki mekanizma sıcakta takılı kalmış, telleri değiştirdi. Kontrollerin tellerini yaptırdım dedi.

Polen filtresi(varmış,yoktur sanıyodum) değiştirdi.
Birde önceki sahibi tamir ettirmek yerine bazı yerlere mesela sürücü ayağına üfleyen yere bez tıkamaış :D gülermisin ağlarmısın.
Farları açan yerde temassızlık vardı bazen açmıyordu,onu düzelttirdim.

En sonda, klimanın alt tarfındaki boşluğa monte edilmiş teyp-vcd onu ve söktürttüm. adam nasıl taktırdıysa en içerden bağlatmış,en üstte de lcd ekran var zaten. onun kablosu falan, içeriyi pazar yerine çevirmiş.
Klimaya baktı, klimada sıkıntı yok kaçak falan dedi. sadece gazı yok dedi. (gaz işini sonraya bıraktım bende)

100 lira verdim geldim.  yazarken çok şey yaptırmışım gibi geldi, şimdi ucuz geldi nedense :) çoğu işçilik zaten.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Serhat Kutlu

Merhaba şimdi benim klimada benzer bi sıkıntı var

Klima sıcak soğuk ayar dugmesinin arkasına bağlanan tel var bu bel ileri geri gittiğinden biraz gerisinde kırmızı bi aparat var bu telin yolundan çıkmasını engelliyor bu kırmızı yerin ucundaki dişlerden biri kırılmış ve yolundan çıkıyor bu tel(kablo) sabit ugrastim ama çıkartamadım ne yapmam gerekir ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...