İçeriğe Yönlendir

B Max 1.0 Ecobost Bakım Masrafı

Deniz Emek26

Recommended Posts

Deniz Emek26

Selam

Aracımın yıllık bakımı geldi ve perşembe günü bakıma gideceğim Eskişehir Otokoçu aradım randevu aldım ve masrafı sordum 580 TL dediler.Daha sonra hafta sonu Ankaraya gideceğim için Ankarada bir kaç servisi aradım 540 - 570 - 500 ve 400 TL fiyat aldım.ancak servisler bu fiyatlardan çok emin değil bu motorun yağının pahalı olduğunu söylediler. Ecobost motoruna bakım yaptıran ve fiyatını paylaşabilecek arkadaşlardan yorum bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Motor yağ kanalı temiziliği yaptırmayın bence 100tl ordan kısarsınız.. birde polen flitresini değiştirmeyin  bence gereksiz 65 tl de o .

Ben 653 tl verdim 165 tl düşünce 500 gibi bir rakama çıkar.. Yukarda linki verilen konuda faturalar mevcut.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yağ yüksek fiyatlıdır. Bence indirim kampanyası vb ile denk getirmeye çalışın, bir değişiklik yapmayın. yağ kanalı temizliği de her seferinde anlamsız. Avrupa'da var mıymış :)

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

ben arkadaşımın dizel b-max i için en uygun çevreden aldığım fiyat 440 lira iken kendi aracımı götürdüğüm servisten 340 lira fiyat alıp oraya yaptırmıştım..

fiyatlar tutturabildiğine servislerde..

Yorum bağlantısı
Deniz Emek26

Bakım işlemini yaptırdım yağ .yağ filitresi , hava filitresi ,polen filtresi değişti , balata kontrolü ve temizliği yapıldı , genel kontroller yapıldı 485 TL ye anlaştık.Yağ kanal temizliğini iki seferde bir yapıyorlar mış.

Yorum bağlantısı
Gökhan Bozan

Dün 9000 km olan aracımın 1 yaşını doldurduğu için ilk bakımını Samsun otokoçta yaptırdım. Yağ kanalı temizliği yaptırmadım, klimayı fazla kullanmadığım için polen filtresinide değiştirmedim. Bu ikisi dışındaki diğer bütün işlemler yapıldı. Ben daha fazla olacağını tahmin ediyordum ama bakım toplam 317 tlye maloldu.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Dün 9000 km olan aracımın 1 yaşını doldurduğu için ilk bakımını Samsun otokoçta yaptırdım. Yağ kanalı temizliği yaptırmadım, klimayı fazla kullanmadığım için polen filtresinide değiştirmedim. Bu ikisi dışındaki diğer bütün işlemler yapıldı. Ben daha fazla olacağını tahmin ediyordum ama bakım toplam 317 tlye maloldu.

Polen filtresinin klima ile ilgisi yok. Araç içine giren hava mutlaka filtreden geçer.

Yorum bağlantısı
Gökhan Bozan

Soğuk yada sıcak havalandırmayı pek kullanmıyorum. Zaten ikinci bakım zamanı geldiğinde araç en fazla 16-17 bin kmde olur onun için diğer bakımda değiştiririm diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Engin Özarı

İşletme maliyetı pahalı bir araç

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...