İçeriğe Yönlendir

Hızlı Okuma

İbrahim Aslıoğlu

Recommended Posts

İbrahim Aslıoğlu

Değerli Dostlar,ben de bir tane hızlı okuma programı var.Bayağı da güzel.Yaz boyu ciddi şekilde çalışma yaptım.Hızım iki katını geçti.Fakat istenilen düzeyin yanında bile değil.Okuduklarımı anlama konusunda da oldukça eksiklerim var.İçimden seslendirme sorununu aşamadım.Sormak istediğim:Daha farklı bir hızlı okuma programı olan,ya da bulabilecek durumda olan arkadaşlar varsa ve yardımlarını esirgemezse memnun kalırım.

Yorum bağlantısı
Uğur Efe

hocam bu işin piri olan 5 kadar insan var ülkemiz de.. Bence onların eğitimine katılmak en doğru çözüm olur.. Azminizi takdire değer lakin ben tek başıma biraz uğraştım çok muvaffak olamadım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Ben ciddi çalıştım.Ama yeterli olmadı.Bu işin bir püf noktası olmalı.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Okurken nasıl bir teknik kullanıyorsunuz? Değişik teknikler duydum ama hiç denemedim. Fakat çoğu kişiye göre hızlı okurum. 2 sayfalık bir metinde arkadaşlarım 1.sayfanın ortasını yeni geçerken benim 2.sayfa sonuna geldiğim çok olmuştur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Gözle okumaya çalışıyorum.Satırın hepsini göremiyorum.Yarısını görebiliyorum.Göz atlamalarım da yeterince hızlı değil.12 yaşında bir çocuk sayfaları okuyor.İnsanların çoğu paragrafı okuyor.

Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Gözle okumaya çalışıyorum.Satırın hepsini göremiyorum.Yarısını görebiliyorum.Göz atlamalarım da yeterince hızlı değil.12 yaşında bir çocuk sayfaları okuyor.İnsanların çoğu paragrafı okuyor.

İbrahim bey hızlı okuma kursları genellikle gözün okumadaki hızını artırmak için uygulanan teknikleri içerir. Göz yazıyı okurken sıçrayacak ilerlediği için sıçrama mesafesini artırmaya dönük bu çalışmalar bence çok önemli değil. Bu işin aslı çok okumakla oluşur. Çünkü göz tanımadığı kelime ve harflerde sıklıkla geriye dönüşler yapar, bu da hızı düşürür. Okumanın tanımları anlama üzerine yoğunlaşmaktadır, asıl olması gereken de anlamın ortaya çıkarılmasıdır. Sonuç olarak çok be çeşitli konularda okuma ile hızınızı artırabilir ve anlam derinliği sağlayabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...