İçeriğe Yönlendir

Transit Custom'da Start Stop Artık Standart Değil

Ahmet Ekici

Recommended Posts

Ahmet Ekici

Forumdan bir arkadaş Transit custom ile alakalı soru sorunca iş açığa çıktı. Broşürü incelerken farkettim, 2012'de tüm sürümlerde standart olarak sunulan özellik, artık Transit Customun tüm modellerinde 100ps 125 ps ve 155ps (van, kombi van, kombi) otomatik start stop özelliği opsiyonel olarak sunulmakta.

8+1 Tourneo customun broşürünü inceledim, onda bir değişiklik yapılmamış. 

Bu kararı hangi nedenle aldı bilmiyorum ama bana göre hiç iyi olmadı. Sitesini biraz karıştırdım opsiyonel fiyatını bulamadım, bulursam ekstra eklerim. 

E2hLZCM.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Forumdan bir arkadaş Transit custom ile alakalı soru sorunca iş açığa çıktı. Broşürü incelerken farkettim, 2012'de tüm sürümlerde standart olarak sunulan özellik, artık Transit Customun tüm modellerinde 100ps 125 ps ve 155ps (van, kombi van, kombi) otomatik start stop özelliği opsiyonel olarak sunulmakta.

8+1 Tourneo customun broşürünü inceledim, onda bir değişiklik yapılmamış. 

Bu kararı hangi nedenle aldı bilmiyorum ama bana göre hiç iyi olmadı. Sitesini biraz karıştırdım opsiyonel fiyatını bulamadım, bulursam ekstra eklerim. 

Tamamen duygusaldır..

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Muhtemelen başka bir donanım paketi içerisine koyarak pazarlarlar. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Çalmışlar işte.

Bunun ilk örneğini 94 model Broadway arabamızd gördüm. Yağ seviyesi göstergesi vardı. Sonradan Broadway ler yenilendi ve bu yağ göstergesi kaldırıldı.

Volkswagen, Golf modelinde, bazı donanımlarında bağımsız süspansiyondan vazgeçmişti. O da çalmış. Hatta forumda nedenleri ve sonuçları tartışılmıştı.

Ford'da aynı şeyi yapabilir. Ancak, tüketiciler "bu ne kardeşim. Ben bunu bu şekilde almam" deyip çok tepki gösterirse yeniden koyarlar.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Bilgisayarıma daha önce indirmiş olduğum 2012 ve 2013 broşürleri inceledim sanırım Lansman paketi denen seçenekten kaynaklı. 

hUSI29I.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Önce alıştırdılar sonra geri çektiler hep aynı taktik.. ;)  

Transporter dan sonraki alıp kullanmak istediğim bir araçtır yeni transitler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Kırtay

Çok yakında, özel yapım custom paylaşacağım sizlerle  ;) Henüz elimize geçemedi  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Çok yakında, özel yapım custom paylaşacağım sizlerle  ;) Henüz elimize geçemedi  :)

Acilen bilgi, belge, kanıt :)

Yorum bağlantısı
Engin Kırtay

Acilen bilgi, belge, kanıt :)

İstanbul'dan İzmir'e gelmesini bekliyoruz. Gelince Belgelerle Foroğraflarla konuşacağım  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Kırtay
Aracı bugün teslim aldım.

Diğer customlara göre farkı, arka kapısının iki tarafa açılabilmesi, diğer özelliklerinden bazıları, geri görüş kamerası, bluetooth özelliği,start&stop,adaptik sis farları,

fotoğrafları iphone'la çektim ama gece olduğu iyi çıkmadı.

IMG_1441.jpg

IMG_1442.jpg

IMG_1443.jpg

IMG_1444.jpg

IMG_1445.jpg

IMG_1446.jpg

IMG_1450.jpg

IMG_1451.jpg

IMG_1452.jpg

IMG_1453.jpg

IMG_1454.jpg

IMG_1455.jpg

IMG_1456.jpg

IMG_1457.jpg

IMG_1458.jpg

IMG_1459.jpg

IMG_1460.jpg

IMG_1461.jpg

IMG_1462.jpg

IMG_1463.jpg

IMG_1464.jpg

IMG_1465.jpg

IMG_1466.jpg

IMG_1467.jpg

IMG_1468.jpg

IMG_1469.jpg

IMG_1470.jpg

IMG_1471.jpg

IMG_1472.jpg

IMG_1473.jpg

IMG_1474.jpg

IMG_1475.jpg

IMG_1476.jpg

IMG_1477.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Aracı bugün teslim aldım.

Diğer customlara göre farkı, arka kapısının iki tarafa açılabilmesi, diğer özelliklerinden bazıları, geri görüş kamerası, bluetooth özelliği,start&stop,adaptik sis farları,

fotoğrafları iphone'la çektim ama gece olduğu iyi çıkmadı.

Hayırlı olsun.

Bir kaç sorum olacak.

1:Araç kaç model, kaç ps, kaça mal oldu?

2:Ekstra olarak görülüyor ki geri görüş kemarası, net görüş paketi olan otomatik yanan farlar, yağmur sensörü, ön cam ısıtma mevcut. Bunlar fabrikadan paket olarak mı istendi?

3:Tavan kısmındaki evrak koyma yerinin sol tarafındaki aparat nedir?

Yorum bağlantısı
Engin Kırtay

Hayırlı olsun.

Bir kaç sorum olacak.

1:Araç kaç model, kaç ps, kaça mal oldu?

2:Ekstra olarak görülüyor ki geri görüş kemarası, net görüş paketi olan otomatik yanan farlar, yağmur sensörü, ön cam ısıtma mevcut. Bunlar fabrikadan paket olarak mı istendi?

3:Tavan kısmındaki evrak koyma yerinin sol tarafındaki aparat nedir?

Teşekkür ederim.

Sorularınızın yanıtı.:)

1. Araç 2013 yılı sonunda aldık ama ruhsatta ne yazıyor tam emin değilim bakınca söylerim yeniden. 155PS olarak yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

2. Fabrikadan paket olarak özel sipariş ile istendi, kapıların yana açılmasıyla beraber.

3. Tavan kısmındaki aparak sanırım mikrofon aparatı, bluetooth paketi de var araçta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
(düzenlendi)

Hayırlı olsun öncelikle... Bizde de bluetooth var ama o aparattan yok :)

tarihinde Ahmet Ekici tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Hayırlı uğurlu olsun maşalah.. :nazar:  :nazar:

Focusun içiyle aynı nerdeyse :D:p

Aynı tasarım tutturup devam etmişler.. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Hayırlı uğurlu olsun maşalah.. :nazar:  :nazar:

Focusun içiyle aynı nerdeyse :D:p

Aynı tasarım tutturup devam etmişler.. :biggrin:

Eski tasarımdan kurtulduk, Bu tasarım daha güzel. Yakışıyor da  :flowers:

Yorum bağlantısı
Engin Kırtay

Görüş açısı, 2013 mondeo'dan da 2013 focus'dan 2013 Fiesta'dan da güzel.. Hızı ivmelenmesi harika, yalnız ECO moduna alınca 120km'yi geçmiyor doğal olarak.

Tek sevmediğim yönü, o nasıl bir kolçaktır o nasıl bir el freni'dir arkadaş.. :) El frenini indirince resmen tabanı elliyor gibiyim o kadar aşağıya gidiyor.

Kolçak ise bu kadar dolu araca böyle bir rezillik yapılmamalıydı. Resmen düdük gibi..

Bu arada fotoğraflardaki arka plandaki mondeo ve fiesta da bizden..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Ses sound çok güzel. Ayrıca radyo açıkken yolcu veya şoför kapısını açtığınızda teyp kapanıyor, tekrar anahtarı takıp 2 tur çevirdiğinizde açılıyor.

Yorum bağlantısı
Engin Kırtay

Ses sound çok güzel. Ayrıca radyo açıkken yolcu veya şoför kapısını açtığınızda teyp kapanıyor, tekrar anahtarı takıp 2 tur çevirdiğinizde açılıyor.

Aracın arka koltuklarında altı dahil olmak üzere, önce kauçuk sonra galvaniz kaplatmayı düşünüyoruz. Arka yan kısımlarını da sadece galvaniz düşünüyoruz. Siz kaplattırdınız mı herhangi birşeyle?

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Hayır, kendi taban döşemesiyle duruyor. Örnek olarak görürsek ve de faydasını görürsek bizde yaptırırız belki.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...