İçeriğe Yönlendir

Geri Vites Sorunu

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Merhaba,

Geri vitese takınca geri vites lambaları ve arka silecek çalışmıyor, bir gitti geldi bir ara şimdi komple gitti, sanırım müşürden kaynaklanıyor, müşürü bulup soketi kısa devre yaptırarak kontrol etmek istiyorum.

Arkdaş bu müşür 1.6 90 BG TDCI motorda tam olarak nerede, nereden ulaşılır?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Fusion nasıldır bilemem ama focusda motor alt kısmına yakın bir yerde. Alttan değişimini yaptırmıştım tahminim sizinki de aynıdır abi.

90 bg olanmıdır?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

90 bg Fiesta'da geri vites müşürü şanzmanın önündeydi, ulaşılabilir bir yerde. Şanzıman yağ tapasının yanında...

tam akünün altına mı denk geliyor?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Üstten değil, aracı lifte alıp altından görebilirsiniz... 

Altına yatmak gerekiyor anlaşılan, basit bir işlem, aracı kaldırıp bakabilirim sanırım.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
M.Volkan Özbek

Merhaba,

Geri vitese takınca geri vites lambaları ve arka silecek çalışmıyor, bir gitti geldi bir ara şimdi komple gitti, sanırım müşürden kaynaklanıyor, müşürü bulup soketi kısa devre yaptırarak kontrol etmek istiyorum.

Arkdaş bu müşür 1.6 90 BG TDCI motorda tam olarak nerede, nereden ulaşılır?

Benim yağ müşürü zannedipte yağ kaçırmasın birazdaha sıkayım derken elimde kalan müşür geri vites müşürü :) 1.6 benzinli fusionda araca önden bakınca ortanın biraz sağında sonradan oranın şanzıman olduğunu öğrendiğim yerin üzerinde.Yanlış hatırlamıyorsam 30TL ye aldığım müşür :) 4 aydır bulamadıysanız eğer yardımı olur herhalde bu yazdığımın. Saygılar.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Benim yağ müşürü zannedipte yağ kaçırmasın birazdaha sıkayım derken elimde kalan müşür geri vites müşürü :) 1.6 benzinli fusionda araca önden bakınca ortanın biraz sağında sonradan oranın şanzıman olduğunu öğrendiğim yerin üzerinde.Yanlış hatırlamıyorsam 30TL ye aldığım müşür :) 4 aydır bulamadıysanız eğer yardımı olur herhalde bu yazdığımın. Saygılar.

Hocam teşekkür ederim,

Geçtiğimiz aylarda İzmir'de Ustaeller'de hallletti Sabri ustanın ekibi, değiştirmeci değil gerçek tamirci oldukları için müşürü söküp temizleyip tekrar çalıştırdılar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...