İçeriğe Yönlendir

Time Machine Ii

Yalçın Dağlıoğlu

Recommended Posts

Yalçın Dağlıoğlu

TIME MACHINE II

İyi akşamlar arkadaşlar  televizyonumda tv'deki programlarımı  hardiske kaydetmeye yarayan Tıme Machıne II  özelliği var, tv ye bağlayıp tıme machıne II özelliğini aktif ettiğimde hardiskteki tüm veriler siliniyor ve bilgisayar görmüyor hardiski.  Hardiski bölsem 2 ayrı işlev (Tıme MACHINE II ve belgelerim)  için kullanma şansım olabilirmi? Cihaz Toshıba 1 TB . Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

TV'deki sistem linux tabanlı bir şeydir. O dediğin olmaz kardeşim. Sabit diski takınca kendisi otomatik olarak kendi anlayacağı şekilde formatlıyordur. O TV için bir disk almalı/ayırmalısın. PCler windows olunca tabii ki linux formatlı diskleri görmezler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Tüm disk sistemlerini win üzerinde okuyabilirsiniz. Hepi topu kaç tane bilindik ve tv deki sistemlerin kullanacağı fat sistemi varki? Mac, Dos ve Linux.  Mac ve Dos olmayacağına göre kesin Linux  (Ext2, ext3 veyahut ext4) dosya sistemlerinden  biridir. Linux dosya sistemlerini windows üzerinde görme diye google de aratın herşeyi bulursunuz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Tüm disk sistemlerini win üzerinde okuyabilirsiniz. Hepi topu kaç tane bilindik ve tv deki sistemlerin kullanacağı fat sistemi varki? Mac, Dos ve Linux.  Mac ve Dos olmayacağına göre kesin Linux  (Ext2, ext3 veyahut ext4) dosya sistemlerinden  biridir. Linux dosya sistemlerini windows üzerinde görme diye google de aratın herşeyi bulursunuz...

Doğru da çok uğraştırır. Nasil değleğ; linux sux... :yes: Dediğini aratınca çıkan sonuç: http://www.chip.com.tr/forum/ex3-linux-dosya-sistemini-windows-7-de-gormek_t183469.html

Bu kadar uğraşılır mı ayrı konu. Ben uğraşmam; alırım bi 500'lük, takarım TV'ye, zaman gecikmeli kayıtları da, normal kayıtları da o diksten görürüm. Eski vidoo olayı yani. :p

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Uzun araştırmalarıma rağmen bi şey bulamadım ve hocamın dediğinde karar kıldım çıkma 120 gb hardisk buldum öyle halledecem  ilginize çok teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Uzun uğraşa gerek yoktu, Murat hocam linki vermişti aslında. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Konuyu açmadan önce araştırmıştım 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...