İçeriğe Yönlendir

Açık Hava Filtresi Için Önerileriniz...

ismail ersin ozdemir

Recommended Posts

ismail ersin ozdemir
(düzenlendi)

Zetec Motora açık hava filtresi önerirmisiniz araca ne kadar performans katar.

Artıları eksileri nelerdir? bilen arkadaşlar yazabilir mi ,işçiliği zahmetlimidir, kendim takabilirmiyim birde marka veya link yollayabilecek arkadaşlar varsa sevinirim. Son birşey olarakta güzel tok bir ses elde edebilirmiyim? 

tarihinde Özdemir Deniz tarafından düzenlendi
font
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

aracının motor kısmının bir fotoğrafını çekerseniz daha iyi yardımcı oluruz.Filtre olarak bence fark etmez.Bakımını yaptıktan sonra belirli zamanlarda değiştirdikten sonra hepsi aynı görevi yapacak.Aracına filtre takarsan yakıt harcaman artar.Bunun 2 sebebi vardır.

1.Fazla hava fazla yakıt çeker oranı korumak için.

2.Sesi duymak için sürekli gazlarsın gaza gelirsin bir süre sonra korna yerine ara gaz verip yol istersin :)

Aracının alt devirlerde yığılmasını kaldırır.Biraz daha canlanır motor.Aracında lpg var ise lpg yi taktırdığın yerde montajı yapmanı öneririm benzin ayarın bozulur.

Önündeki arabada vanalı eksoz vardır o aragaz verir polis önünde kapatır eksozu.Polis 2nizi durdurur basın der.Sen de öylece bakarsın polise ben yapmadım diye.Ama polis cezayı sana yazar :) 2 defa ucuz kurtuldum bu olaydan dolayı. 

Onun haricinde aracının hava girişinde sensörler varsa onları ayarlaman lazım.Benim aracın motoru 1.25 sanırım 1 2 hp anca alıyorumdur ama ara hızlanmalar düşük devir hızlanmalarım gözle görülür şekilde değişiyor yakıt harcamam da gözle görülür şekle geliyor ibrenin düşüşünü izleyebiliyorum :) senin aracın 1.8 ise ortalama 5 6 hp alırsın.Farkı hissedersin.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

motorun hacmine göre alın cin mallarından uzak urun gerisi önemli değil bide kit bulabiliyorsanız onları tercih edin derim

Yorum bağlantısı
KaanDemirAKARI

Ben takmıştım tek artısı ses oldu ama motorun sıcaklığını çektiğinden araba ısınınca 4 bin devirden sonra hava yı yollıyamıyordu

Yorum bağlantısı
ismail ersin ozdemir

arkadaşlar bilgileriniz için çok teşekkür ederim aracım 1.8 fiyat konusunda bilgi verecek olan var mı? birde aracımda lpg yok 

Yorum bağlantısı
KaanDemirAKARI

1.8 ? Döküm monifold sanırım 1996 yazıyor kaliteli markalara bakın çin malları hiç bir işe yaramıyor

Yorum bağlantısı
ismail ersin ozdemir

motorun hacmine göre alın cin mallarından uzak urun gerisi önemli değil bide kit bulabiliyorsanız onları tercih edin derim

motar 1.8 1996 bana uygun link gönderme şansınız var mı?

Yorum bağlantısı
ismail ersin ozdemir

sanırsam al şu linki ver siparişi diyen bir form arkadaşım yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...