İçeriğe Yönlendir

İstanbul Park Drift Gösterisi

Halis Parlak

Recommended Posts

Serhan Gürbüzol

Evet hocam, araba sürmeyi öğrenmiş bayağı  :) emeğine sağlık....

Yorum bağlantısı
Misafir

En son pist katılımımda çektiğim bir video.Aracın markasını hatırlamıyorum, süren kişi de Doğukan Manço.Bayanları da tanımıyorum :)

Hocam biz hepsini taniyoruz :)
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Kesinlikle profesyonel bir yanı yok. Drifte çok yatkın dengesi olan + güçlendirilmiş araç (Nissan 200sx s14) ile boş alanda oradaki kızlar bile basit bir eğitimle bunu yapar... Yine de emek vermiş lastik bitirmiş, eline sağlık demek düşer bize :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Kesinlikle profesyonel bir yanı yok. Drifte çok yatkın dengesi olan + güçlendirilmiş araç (Nissan 200sx s14) ile boş alanda oradaki kızlar bile basit bir eğitimle bunu yapar... Yine de emek vermiş lastik bitirmiş, eline sağlık demek düşer bize :)

Bazı işleri hafife almamak lazım. Drift yetenek işidir. Çok daha iyilerini gidip yerinde izledik fakat , yiğidi öldür , hakkını yeme diye bir söz var. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aykan Samet Uzun

Drift yapmak çok zor değil ama çok kolayda değil.Uygun araç ve ufak bir eğitimle yapılabilir bu hareketler.Araç Nissan S14A.Motoruda RB24DETT yani Skyline GTR34 motoru :)

Mükemmel duygu herkese tavsiye ederim :) Bu video çekimide bana ait.E39 M5 V8 400 HP

Ayrıca youtube kullanıcı adımdan drift videolarıma ulaşabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Bazı işleri hafife almamak lazım. Drift yetenek işidir. Çok daha iyilerini gidip yerinde izledik fakat , yiğidi öldür , hakkını yeme diye bir söz var. 

Emin ol o güçte bir arabayla boş alanda sende çılgınlar gibi yanlarsın.Araç o kadar güçlü ve dengeli ki kendisi yapıyor neredeyse bu işi.Kızların yürüdüğü kısma gelince aradaki boşluğa boeing 747 iner :D oradan anlarsın zaten adam 8 çizmiş ne yapmış ki boş alanda oradan oraya patapata kesiciye girdire girdire yan yan dönüyor. Slalom olayı zaten gösterdi nasıl olduğunu ama dediğim gibi aracı var emek te vermiş ellerine sağlık... 

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Alpercim haklı olduğun nokta var. Ama birazda ezbere konuşuyorsun.. Burada dediğin gibi çok professionellik gerektirecek birşey yok..Boş alanda yanlamak ayrı drift ayrıdır. Türkiyede bu işi en iyi yapan Mert Bilaloğlu, Kemal Özhaseki ile birlikte, Doğukan Manço en iyisidir.

Tabiki Japonların yaptığı gibi bir drift beklemek hata olur. onlar gerçekten aşmışlar. Benim için bu video efsanedir.. Belkide sen böyle birşey düşünüyorsun çılgınça :)

http://youtu.be/Z7nrK9AXK-0

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

buyrun Volkan Arısoy adamın işi drift, ufak bir hata bizi götürüyordu. :D 

0.41 saniyeden sonra dikkat.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Emin ol o güçte bir arabayla boş alanda sende çılgınlar gibi yanlarsın.Araç o kadar güçlü ve dengeli ki kendisi yapıyor neredeyse bu işi.Kızların yürüdüğü kısma gelince aradaki boşluğa boeing 747 iner :D oradan anlarsın zaten adam 8 çizmiş ne yapmış ki boş alanda oradan oraya patapata kesiciye girdire girdire yan yan dönüyor. Slalom olayı zaten gösterdi nasıl olduğunu ama dediğim gibi aracı var emek te vermiş ellerine sağlık... 

Başka ne tür bir araçla yapılabilir ki bu iş ? 3.16 BMW ile böyle yanlanabileceğini mi düşünüyorsun canım kardeşim ? 

Nasıl araba kullanırsın , ne kadar iyi şöförsün bilemem. Belki sen daha iyilerini yapabiliyorsundur ya da fazla Ken Block izliyoruz ülkece. Naçizane bu gazlama yanlama işlerine gecelerini harcayan biri olarak , klavyedeki kadar kolay olmadığını belirtmek istedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Alpercim haklı olduğun nokta var. Ama birazda ezbere konuşuyorsun.. Burada dediğin gibi çok professionellik gerektirecek birşey yok..Boş alanda yanlamak ayrı drift ayrıdır. Türkiyede bu işi en iyi yapan Mert Bilaloğlu, Kemal Özhaseki ile birlikte, Doğukan Manço en iyisidir.

Tabiki Japonların yaptığı gibi bir drift beklemek hata olur. onlar gerçekten aşmışlar. Benim için bu video efsanedir.. Belkide sen böyle birşey düşünüyorsun çılgınça :)

Bu driftin bir üst kategorisi falan olmalı.  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Suikast yapmıştı abi. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

http://youtu.be/Z7nrK9AXK-0

Başka ne tür bir araçla yapılabilir ki bu iş ? 3.16 BMW ile böyle yanlanabileceğini mi düşünüyorsun canım kardeşim ? 

Nasıl araba kullanırsın , ne kadar iyi şöförsün bilemem. Belki sen daha iyilerini yapabiliyorsundur ya da fazla Ken Block izliyoruz ülkece. Naçizane bu gazlama yanlama işlerine gecelerini harcayan biri olarak , klavyedeki kadar kolay olmadığını belirtmek istedim.

Yorumlarımı sadece paylaşılan video üzerine yapıyorum yanlış anlaşılmasın lütfen çamur attığımı düşünmeyin.Ama istanbul parkın otoparkında bu güçte ve dengede bir araç ile ve düzgün beton zeminde aracın çok rahat yanlayabileceğini belirtmek istedim.Tabi ki bir bmw 316 değil bu işler için gerekecek araç. Elbette yetenek ister herkes yapamaz.Fakat bu kadar iyi drift yapabilen bir arkadaşın boş alanda geniş daireler çizmesi yerine ne bileyim virajı bol bir yolda drift yaparken çekilmiş bir videosu daha çok övgüyü hakeder şeklinde düşünüyorum. Yaman Abinin videodaki kadar ekstrem olmasa da...

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Türkiyede herkes en iyi şöfördür zaten kendisinden iyi kimse yoktur,varsada arabası iyidir  :D

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Telefonun application programı olan instagram'da şehir dışında olan bir arkadaşım için kısa videolar çekerken bu sahnede ölebileceğimizi canlı canlı göstermiştim  :rolleyes: Ölüm korkusu geçirdiğim efsanevi gündü  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

J turn göremedik ama :fiuw:

şahanla gezinirken meğer drift yaparmışsız, bir söyleyen olmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

J turn göremedik ama :fiuw:

şahanla gezinirken meğer drift yaparmışsız, bir söyleyen olmadı

Bende pederin peco 504'üyle baya driftmişim. O zamanlar adı bile yoktu, anlatırken zorlanırdık :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...