İçeriğe Yönlendir

Arkadaşlar Bilmeniz Gereken Bir Konu Paylaşmak Istedim.

Altan Şabanoğlu

Recommended Posts

Altan Şabanoğlu

Bir gün biri aracınıza çarpmış ve size çarpan araç OLAY YERİNDEN KAÇMIŞ ve BELİRLENEMEMİŞ İSE veya çarpan aracın sigortası yoksa, bütün hastane masraflarını ceb...inizden yapmışsanız faturayı aşağıda bahsi gecen sigorta fonuna veriyorsunuz. Sigorta Fonu size cebinizden ödediğiniz paranın tamamını ödüyor.

Kaza ölümlü ise varislere para ödeniyor. (cenaze v.s.masrafları)

Kaza geçiren sigortasız vatandaşların tedavisini, Garanti Sigorta Fonu Karşılıyor, ancak pek bilen yok.

BU PARA NASIL ALINACAK?

Kaza geçiren vatandaş hastane masraflarını faturalı olarak Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği'ne iletecek.

Bunun için birliğe,

0-212-324-19-50 0-212-324-19- 50 no' lu telefondan veya http://www.tsrsb.org.tr/ adresinden ulaşılabilir.

Türkiye'nin her yerinden başvuru aynı şekilde yapılacak. Bu fon yaptırdığımız Trafik ve kasko sigortalarından kesilen %1-2 lik paylardan oluşturulumuştur.Fonun bu günkü maddiyatı 110 milyon Tl. seviyesindedir ve vatandaşlarımız tarafından bilinmemektedir.

Gerekli belgeler:

Dilekçe ekinde (banka hesap numaranızı da yazın)

1- Hastane faturası

2- İkametgah senedi

3- Nüfus cüzdan örneği

4- Trafik zaptı

5- Noterden imza beyanı

Belgeleri inceleyen birlik, vatandaşın verdiği banka hesap numarasına parayı yatırıyor.

KAZASIZ, HASARSIZ GÜNLER DİLERİM.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Misafir

+1 Faydalı bir bilgi. Sırf bunun bilemeyen vatandaşlar yüzünden ayrı bir iş kolu açılmış. Özellikle ölümlü kazalarda tazminattan bihaber olan vatandaşları uyarıp, iş takibi yapıyorum ayağına paradan pay alanlar varmış..

Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

Bilgilendirme için teşekkürler.Allah gerek etmesin ama bilinmesi lazım gerçekten.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Evet bu konu daha önce de haber yapılmıştı. Hatırlamış olduk..Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Misafir

Pek reklamı yapılmayan bir kuruluş,aslına tam tersi olması gerekiyor...ama ne hikmetse gizlenmeyi iyi bellemişler...

Yorum bağlantısı
Sadık Doğan

Trafik ve kasko sigortalarından kesilen %1-2'lik paylardan böyle bir fon oluştuğunu ilk defa duydum... Eğer gerçekten bu şekilde faydalanan varsa süperrr... Paylaşan arkadaşıma teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Altan Şabanoğlu

Yok bu sadece sağlık ile ilgili olan kısmı ödüyor yanlış bilmiyorsam. Ama araştırmak lazım. Bende daha yeni öğrendim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sadece bedeni hasarlar karşılanır.. 

Mehmet abi..Sahipsiz sokak hayvanlarına yada sahipli evcil hayvanlara çarpınca da trafik sigortasının (yada başka bir fon) veteriner masraflarını karşıladığına dair bir şey var mı? Bu konuda çok değişik yorumlar var..Sağlam bir kaynak bulamadım.

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

hocam gecen erzrum dan gelirken 100 le köpege çarptım  köpek orta refüjden birden cıktı 2 taneydı birini kurtardım birine arabanın sag önden vurdum tamponun boyaları attı bıraz içine göctu elimle cıkarınca tampon eskı şekline dondü bu durumda sigortadan tamponu yaptırmak mümkünmü

Yorum bağlantısı

hocam gecen erzrum dan gelirken 100 le köpege çarptım köpek orta refüjden birden cıktı 2 taneydı birini kurtardım birine arabanın sag önden vurdum tamponun boyaları attı bıraz içine göctu elimle cıkarınca tampon eskı şekline dondü bu durumda sigortadan tamponu yaptırmak mümkünmü

Trafik policesi 3. Sahislarin cani ve malini korur. Kendi araciniz icin teminati yoktur. Kaskonun konusuna girer kendi hasariniz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...