İçeriğe Yönlendir

170 Sonrası Beyaz Duman Hakkında

Tuğbay ışıklar
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Tuğbay ışıklar

Merhaba

2013 Model 1.6 105 hp powershift fiestam var.

Bugün izmir Balıkesir arası 1-2 dakika kadar basmak zorunda kaldım. 160-170 sonrası aynadan baktığımda beyaz duman bıraktığımı gördüm ama tabi devir 5000 civarındaydı.

Normalde olmaması gereken bir durum, neden olabilir ki ?

Yorum bağlantısı
Tolgay Bilge

kardesim dikkat et de beyaz duman a bakarken beyaz bulutlara bakma :i-ih: beyaz duman 5000 devir gibi bir durumda normaldir gibi geliyor bana :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

O hıza çıktığınız anda ki hava sıcaklığı önemli.

Hava soğuksa yapabilir.

Araç benzinli ve atmosferik beyaz duman genellikle turbodan yapar.

Bence endişe edilecek bir durum yok.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal
(düzenlendi)

bir hikaye vardı. Nasrettin hoca testiyi kırmadan önce çocuğa şamar atmış. ya kırarsan diye.

madem o hızlarda geziniyorsunuz. peşin olarak söyleyim. Nasrettin hoca misali. "TOPRAĞIN BOL OLSUN" :D

tarihinde Sedat Ünsal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuğbay ışıklar

15.000km de bakıma girdim 5 ay önce şuan 20.000km de, 3 gün önce 1 litre motor yağı ekledim bununla bir bağlantısı olacağını sanmıyorum değil mi ?

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

15.000km de bakıma girdim 5 ay önce şuan 20.000km de, 3 gün önce 1 litre motor yağı ekledim bununla bir bağlantısı olacağını sanmıyorum değil mi ?

20.000 km deki bi arabaya 5.000 km yol yaptıktan sonra 1 litre yağ mı eklediniz ? neden yağ mı yakmış o kadar ? kilometresi o kadar düşük bi aracın yağ yakmasında bi sorun vardır dumanda onunla alakalı olabilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ya dostlar siz hiç o hızlara çıkmıyormusunuz? Biraz gerçekçi olalım lütfen :flowers:

Ben de çiğ benzindir diyorum.

Yorum bağlantısı
Tuğbay ışıklar

Yağ eksiltmedi öyle bir problemi yok aracın ben ekledim sadece.

Yorum bağlantısı

1LT değer olarak bana fazla geldi, yağ yaksa o kadar eklenmez mi ? Görülen duman için çiğ benzin diyorum.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal
(düzenlendi)

Ya dostlar siz hiç o hızlara çıkmıyormusunuz? Biraz gerçekçi olalım lütfen :flowers:

malesef ki o hızları biz görmüyoruz. zaten sakin sürüyorum ve samimiyetimle söylüyorum ki 120 den yukarısına yıllardır çıkmadım.(hanım kızıyor :D )

tarihinde Sedat Ünsal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

malesef ki o hızları biz görmüyoruz. zaten sakin sürüyorum ve samimiyetimle söylüyorum ki 120 den yukarısına yıllardır çıkmadım.(hanım kızıyor :D )

Siz bir istisnasınız o zaman :D 

Samimiyetimle söylüyorum, o hızlarda sürekli gezen bir insan değilim, yavaş kullanmam ama çok da sürat yapmam. İhtiyaç dahilinde olsun, yol müsait olsun ben o hızlarda seyredebiliyorum :)

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Yağ eksiltmedi öyle bir problemi yok aracın ben ekledim sadece.

yağ eksiltmeyen bir araca nasıl 1 litre yağ eklediniz peki ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu olaydan sonra aracı sağa çekip eksozu koklarsanız çiğ benzin olup olmadığını rahatlıkla anlarsınız.

Yorum bağlantısı
Tuğbay ışıklar

yağ eksiltmeyen bir araca nasıl 1 litre yağ eklediniz peki ?

1 litrelik kutuda yağ vardı yedeğimde, gereksiz bir eklemeydi ama ekledim :)

Siz bir istisnasınız o zaman :D

Samimiyetimle söylüyorum, o hızlarda sürekli gezen bir insan değilim, yavaş kullanmam ama çok da sürat yapmam. İhtiyaç dahilinde olsun, yol müsait olsun ben o hızlarda seyredebiliyorum :)

Bende genelde hatta çoğunlukla uzun yolda 120km sabitleyicide kullanırdım aracı. Önümde sağımda solumda tehlike yaratacak kadar dengesiz kullana 45 plaka araçlar vardı onlardan ayrı bir yolculuk yapmak istediğim için 1 dakika kadar gazladım. 180 de kestim gazı dumanı görünce :)

Bu olaydan sonra aracı sağa çekip eksozu koklarsanız çiğ benzin olup olmadığını rahatlıkla anlarsınız.

Zaten tekrarı olmadı umarım dediğiniz gibidir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fazladan 1 lt. yağmı, hemen servise, motoru öldürmeden seviyeyi düzelltirin bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

5000 km de 1 litre yağ... :unsure2: bana çok ürkünç geldi.... :kafa2:

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli
(düzenlendi)

Konuyu baltaliyicam ama :) yağ cubuğunda alttan 3. Cizgide yağ seviyesi maximum'a kadar eklemem gerekir mi yoksa normal midir?

tarihinde Kadir Türkeli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...