İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3- Arka Kapı Pandizot Sökümü Ve Cam Açma Düğmesi Onarımı

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Sağ arka kapı camım açılıyor.Fakat yarım açık ken kapama tuşuna basıldığında tekrar açılıyordu kapanma yapmıyordu.Ve ya düğmesinde takılma olan arkadaşlara da yardımcı olur bu konu diye düşünüyorum.kapının sökülmesi şarzlı tornavidayla 60 sn sürmüyor önce kapı açma kolundaki plastiği ince tornavidayla çıkarıp vidayı söküyoruz.
menusa8e.jpg4y9ema6e.jpg
Kapağı bu şekilde çıkarıyoruz
asybevyt.jpg
Kapı kolu trimini ince tornavidayla kastırıp sekman dan kurtarıp vidayı söküyoruz
e5y6erem.jpg
ta9azu3e.jpg
Daha sonra bu vidaları söküyoruz yukarı doğru kaktırdığımızda çıkıyorja7e8use.jpg
unusa8y7.jpg
6y4y7u3y.jpg
a4e3y7ep.jpg
ume2egat.jpgtabi fişi çıkartmayı unutmuyoruz.
Kapıyı çıkardık.
depadabe.jpg
Buradan düğmenin sekmanını kastırıp çıkarıyoruz.
ryjunube.jpg
Buradan düğme kapağını kastırıp çıkarıyoruz.
y3ypeze5.jpg
Kasa dan bu şekilde ayırıyoruz.
byhytagy.jpgupadunaj.jpg
Ve wd40 manyağı yapıp siliyoruz kurulayıp aynı şekilde montaj yapıyoruz.

Kapı üzerindeki fişlere de wd 40 sıkmayı unutmuyoruz.

Saygılarımla...

tarihinde Erol Eser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

eline sağlık çok güzel bi anlatım olmuş abi ancak wd40 yerıne kontak spreyi kullansan daha iyi olurdu..

mFoTinm.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Elinize sağlık yararlı güzel fotolu bir anlatım olmuş ihtiyacı olana iyi bir kılavuz.

Ellerine sağlık... :nazar:

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

eline sağlık çok güzel bi anlatım olmuş abi ancak wd40 yerıne kontak spreyi kullansan daha iyi olurdu..

Teşekkürler koskoca pc anakartına boca ettikten sonra bişey olmadıysa wd40 ı hertürlü elektroniğe kullanırım,Kontak spreyi daha mekanik aksamlar için tavsiye edilir diye biliyorum ama buradaki amaç devreler üzerindeki oksitlenme ve korozyondan kaynaklanan temassızlıkları ve hareketli parçaların daha iyi çalışmasını sağlamak..

Elinize sağlık :bravo: Ne WD40 mış arkadaş  :D

. :)

tarihinde Erol Eser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Elinize sağlık güzel olmuş.Ön kapılarda mı aynı mantık acaba.Kırılacak dökülecek birşey varmı oralarda :D 

Yorum bağlantısı

Elinize sağlık güzel olmuş.Ön kapılarda mı aynı mantık acaba.Kırılacak dökülecek birşey varmı oralarda :D

aynı abi.kırılabilecek tek şey kapı açma kollarının çerçevelerinin klipsleri ;) başka bişey kırılmıyor.
Yorum bağlantısı

ön kapılardaki terk fark ayna triminde +1 vida daha var, inanın bana kırılacak hiçbir yeri yok, yüz defa söker takarım hasarsız:)

ön kapılardaki terk fark ayna triminde +1 vida daha var, inanın bana kırılacak hiçbir yeri yok, yüz defa söker takarım hasarsız:)

kapı kolu aydınlatması içinde projem hazır gibi orijinal bir çalışmam olacak, see wait...

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ersin Alan

Cam açma tuşlarının ordaki kısmı vidayı söktüğüm halde çekiyorum yinede gelmiyor sanki bir vida daha var yukarı doğru asıldım ama nafile kaynamış gibi yerine yanlış yaptığım nokta nedir

Yorum bağlantısı

Cam açma tuşlarının ordaki kısmı vidayı söktüğüm halde çekiyorum yinede gelmiyor sanki bir vida daha var yukarı doğru asıldım ama nafile kaynamış gibi yerine yanlış yaptığım nokta nedir

Dengeli şekilde asılın gelir. Başka tutan bir şey yok orada...
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...