İçeriğe Yönlendir

Sorunlu Tv Değişimi

Samet Yarın

Recommended Posts

Samet Yarın

Konuya hızlı bir giriş yapayım. 2010 yılında almış olduğum sony marka lcd televizyonumun sağ tarafında yukarıdan aşağıya doğru kırmızı bir çizgi oluştu. O döneme özgü herhangi bir ek ücret ödemeden 5 yıllık garanti imkanı sunmuşlardı. Geçen hafta servisi aradım gelip evden aldılar. Dün gelen telefonda panel arızası olduğunu tamir edilemeyeceğini söylediler. Yerine sıfır led tv vereceklermiş. Zaten başka bir tercihim bulunmadığı için tabi ki de kabul ettim. Beni uğraştırmadan böyle bir çözüm buldukları için şanslıyım. Genelde sıkıntılarımızı paylaşırız. Olumlu bir olayı paylaşmak istedim. Bu da biz tüketiciler için güzel bir haber.

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güle güle kullanın. Elektronikte garanti candır :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu konuda Sony'i tek geçerim garanti sonrası bozulmuş lcd tvyi, bu arızayı bu kadar zamanda yapamaz diyerek sıfır  tv ile değiştirmişlerdi.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Samet Yarın

Hepinizi teşekkürler ilk defa şanslı olduğumu hissettim  :)  Hem led tv ye geçiş hemde ekstra özellikler usb, 100hz vs...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sizin adınıza sevindim.. Kısa sürede yeni tv nize kavuşursunuz umarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

gözünüz aydın.ama ben başlığı okuyunca olumsuz bir olay varmış algıladım.sanki değişmesi gerekiyor da değiştirmemişler gibi.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Dikkat edin , depo ürünü,teşhir ürün vermesinler..  :fiuw:

Çok güzel hareketler bunlar.. Çok şanslısınız.. :bravo:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Abimde LG var.Aldıktan 3 ay sonra biranda tv de görüntü komple gitti.Sadece siyah ekran çıkıyordu.Servisten gelip aldılar 10 gün sonra tamir olmadığını ve bir üst model ile değişim yapılacağı söylendi.Toplamda 15 gün içinde üst model tv gelip kuruldu.Bizim anlamadığımız nokta neden aynı tv den değil de üst model ile değişim yaptılar bilemedik :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abimde LG var.Aldıktan 3 ay sonra biranda tv de görüntü komple gitti.Sadece siyah ekran çıkıyordu.Servisten gelip aldılar 10 gün sonra tamir olmadığını ve bir üst model ile değişim yapılacağı söylendi.Toplamda 15 gün içinde üst model tv gelip kuruldu.Bizim anlamadığımız nokta neden aynı tv den değil de üst model ile değişim yaptılar bilemedik :D

Kanuna göre aynı modeli eğer aynı model yok ise bir üst veya muadil modeli vermeli. O yüzden bir üst modele geçmiş olabilirler.

Yorum bağlantısı
Samet Yarın

Dikkat edin , depo ürünü,teşhir ürün vermesinler..  :fiuw:

Çok güzel hareketler bunlar.. Çok şanslısınız.. :bravo:

Yok bayiden almış gibi orjinal evde kutu ilk defa açılıp kurulum yapacaklar. Zaten sony bu öyle işlerle uğraşmaz dedi servisteki arkadaş

Hangi tekno marketten almıştınız?

Yetkili sony satış acentasından aldım. O döneme özgü 5 yıllık garanti olması çok iyi oldu.

Kanuna göre aynı modeli eğer aynı model yok ise bir üst veya muadil modeli vermeli. O yüzden bir üst modele geçmiş olabilirler.

Aldığım model olmadığı için benimkide üst model önceki lcd 50hz ve usb bağlantısı olmayan tv di. bu led ve 100hz usb bağlantı vs

Yorum bağlantısı
Samet Yarın

model değişikliğinden dolayı herhangi bir fark istediler mi?

Yok herhangi bir ücret talep edilmiyor. Özellikle bende sordum. Garanti kurallarını uygulamaktalar.
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

içerisindeki o panel ile bu kadar dayanması bile iyi :) Geçmiş olsun ;)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yok herhangi bir ücret talep edilmiyor. Özellikle bende sordum. Garanti kurallarını uygulamaktalar.

Eski tvniz üzeirnden garantiniz devam ediyor.Yani eski tvnizden ne kadar garantiniz kaldı ise bu da aynı süre boyunca garantili ;) 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kingston ramlar de ki bir dönem olan Ömür boyu garanti olayı da buna benzer..Ram arıza yapınca bir üst model olan ram ile değişir. Tekrar arıza yaparsa değişmez. Ancak kullanıcı sanır ki ömür boyu değişecek :D Ancak ömür boyu ibaresi fabrika açık olduğu müddetçe arıza yapan ürünün bir üst model ile değişeceğini anlatmak içindir ..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kingston ramlar de ki bir dönem olan Ömür boyu garanti olayı da buna benzer..Ram arıza yapınca bir üst model olan ram ile değişir. Tekrar arıza yaparsa değişmez. Ancak kullanıcı sanır ki ömür boyu değişecek :D Ancak ömür boyu ibaresi fabrika açık olduğu müddetçe arıza yapan ürünün bir üst model ile değişeceğini anlatmak içindir ..

O mantıkla ram sahibi ölünce arıza durumunda değişmez gibi algılanıyor :D :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...