İçeriğe Yönlendir

Fahri Müfettiş !

Mehmet Ali Özdemir

Recommended Posts

Mehmet Ali Özdemir

Herkese iyi günler 10 şubatta kırmızı ışık ihlali diyerek fahri müfettiş 172 lira ceza yazmış.Sıkıntı şurda ben ışığı geçmedim yanı tam geçerken sarı yandı ve lambanın 1-2 metre ilerisinde durabildim ki tam arkamdada polis aracı vardı ama ne hikmetse polisden değil fahri müfettişten ceza geldi buna sizce itiraz etmelimiyim ? Sonuçta ben geçmedim haksız yere yazıldığını düşünüyorum.Tabiki beyaz şeriti geçince ceza oldugunu biliyorum ama duramadıgım için geçmiş bulundum sizce itirazda haklı olurmuyum ?

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Bunu ispatlaya bilecek belgeleriniz varsa olabilir! diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Kural: Trafik ışıklarına yaklaşırken hız azaltılır. Duramadım mazeret olamaz geçmiş olsun hiç uğraşmayın bence

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Bence sizin ispatlamanız gerekmiyor, kırmızıda geçtiğinizi müfettişin ispatlaması gerekiyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Herkese iyi günler 10 şubatta kırmızı ışık ihlali diyerek fahri müfettiş 172 lira ceza yazmış.Sıkıntı şurda ben ışığı geçmedim yanı tam geçerken sarı yandı ve lambanın 1-2 metre ilerisinde durabildim ki tam arkamdada polis aracı vardı ama ne hikmetse polisden değil fahri müfettişten ceza geldi buna sizce itiraz etmelimiyim ? Sonuçta ben geçmedim haksız yere yazıldığını düşünüyorum.Tabiki beyaz şeriti geçince ceza oldugunu biliyorum ama duramadıgım için geçmiş bulundum sizce itirazda haklı olurmuyum ?

Sarı da geçmek= kırmızı Işık ihlali.

Lambanın 1-2 metre ilerisi normal de yaya geçidi olması gerekir. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Geçtikten sonra durmanız birşey ifade etmiyor. Geçmeden durmak gerekiyor. Sizinki kötü niyetli bir davranış değil belli ki. Ama kurallar niyete göre işlemiyor malesef.

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

Ben fahri müfettişin yazdigi emniyet kemeri cezasini mahkeme kanalıyla iptal ettirdim ama benimkinde geç tebligat vardi bilmiyorum sizinkine ne karar cikar

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Kavşağa yaklaşırken gerektiğinde durabilecek şekilde hızı azaltmak gerekir. Kuraldır.

Yorum bağlantısı
Onur Durmuş

Hukuku aykırılığı ispat yükü müfettiştedir. Kaldi ki bunu ses, görüntü, fotoğfafla yada vb bir yolla ispat etmesi gereklidir gelen ceza tutanağında böyle bir ek belge yoksa kesinlikle itiraz edin. İtiraz sonucunda bu ceza iptal edilecektir. Oratada şüpheli bi durum vardır ve hukukumuzda geçerli olan ilke şüpheden sanık yararlanır ilkesidir hal böyle olunca karar sizin lehinize dönecektir.İsterseniz size bunla ilgili kesinleşmiş Yargıtay kararı gönderebilirim. Geçmiş olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Kayaalp1

Evet 172 TL vermek hoş değil ama, siz kuralı delmişsiniz, Fahri Müfettiş işgüzarlık yapmış olabilir. Ancak sonuçta hatalısınız. Bunu hiç unutmazsınız, çoluk çocuğunuza da anlatırsınız ki, ders alsınlar. Erken ödeyin 129TL ile kurtulun, zaten 15 günü geçirmemişsiniz. Benim oğlum MOBESE'ye yakalanmıştı. Cezayı ben ödedim, ama harçlığından da kestim. Kuzu gibi oldu şimdi. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

bi arkadaşa mobeseli gelmişti ceza....çizgiyi geçip durmuş, dururken de resmi var çizgi aracın tam göbek hizasında kalmış...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

bi arkadaşa mobeseli gelmişti ceza....çizgiyi geçip durmuş, dururken de resmi var çizgi aracın tam göbek hizasında kalmış...

Birgün Uşakta merkezden ana yola çıkıştı. Arkadaşın yaşadığına benzer bir durum oldu.

Sarı yandı. Tam geçerken kırmızı yandı. Aniden durdum. Yaya geçidinin üzerinde durdu arabanın yarısı.

Ben geri geri geldim. Işıkların hizasına gelince yanıma polis aracı yanaştı.

Yayayı ezdiniz niye geri geri geldiniz kalsaydınız dedi :) Dedim ölmüşmü ölmemişmi ona baktın :) İstese ceza yazardı ve haklıydı :)

Plaka yabancı olduğu için yazmamıştır.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Aslında birçoğumuz ışıklara yaklaşırken yavaşlamak yerine kırmızı yanmadan geçmek için daha da hızlanıyoruz. Sarıda bile geçmemek lazım. Son zamanlarda yeşil yanıp sönerken yavaşlıyorum ve çoğu zaman geçmeden duruyorum ama sürücülerin bir çoğu değil sarı kırmızıda bile geçtiğinden birgün arkadan çarpacaklar ondan korkuyorum.

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aslında birçoğumuz ışıklara yaklaşırken yavaşlamak yerine kırmızı yanmadan geçmek için daha da hızlanıyoruz. Sarıda bile geçmemek lazım.

Polis Sarıda durdu. Ben geçtim. Ceza yedim :)

Hala dediğiniz gibi sarıda geçmek için çabalıyorum :) Şunu düşünemiyoruz. Ben sarı-kırmızı arasında kaptırmış geçerken diğer adam da sarı-yeşil arasında geriden kaptırıp gelse vay halime. Bunu bile bile yapıyorum, yapıyoruz.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Polis Sarıda durdu. Ben geçtim. Ceza yedim :)

Hala dediğiniz gibi sarıda geçmek için çabalıyorum :) Şunu düşünemiyoruz. Ben sarı-kırmızı arasında kaptırmış geçerken diğer adam da sarı-yeşil arasında geriden kaptırıp gelse vay halime. Bunu bile bile yapıyorum, yapıyoruz.

Kesinlikle haklısın Mehmet kardeşim, dikkat etmek lazım, cuma günü işyerimin önünde ilerideki kavşaktan cıkıp gelen bir clio, park halindeki fiestaya çarpıp devrildi, çarpan clionun hızı 50 km den fazla değildi çünkü kavşakta durduğu yer ile çarptiğı yer arasındaki mesafe maksimum 250-300 metre yani istesede daha fazla hızlanamaz ama dalmış ve park halindeki firstaya çarpıp takla attı ve yan durdu. 50 km hız ile olan bu kazayı gördüğümden beri arabamı daha yavaş ve dikkatli kullanıyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Özdemir

Herkese teşekkür ederim. Soylenınlerde haklı oldugunuzu düşündüğüm yerler var tabiki ama işte işin ilginçliği polis yazmazken cezayı fahri müfettişin yazması ve ilginç olan 3 sefer lambada yeşil yanmadan direk sarı kırmızı olması eğer zaten 3 sefer yanmıs olsa ben durmayı tercıh ederım :( Ama itiraz sonucu cezalar geri dönebiliyormus bende mahkemeye vermeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...