İçeriğe Yönlendir

Silecek Iyi Silmiyor

Ali Ozan Yurtsever

Recommended Posts

Safak Acar

Bildiğimiz yüzey temizleyici deterjandan iki uç kapak öylemi.

Aynen abi , bulaşık yıkadığımız detarjanlar dan fairy olur pril olur marka farketmez . Ben bim den aldım bulaşık detarjanı  arabanın bagajında duruyor..

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Evet abi şuan ilk  yakın zamanda denemiş olarak Ali var :D  Ali ye sorabiliriz tavsiye edermi etmezmi ? 

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Evet abi şuan ilk yakın zamanda denemiş olarak Ali var :D Ali ye sorabiliriz tavsiye edermi etmezmi ?

15 dakika onceki deneyimime dayanarak pril bulasik deterjani harika sonuc verdi. Uzun vade de nasil olur bilmem. Prile guveniyor ve inaniyorum safak bey referansiyla :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Limonli vs deterjanlar asindiricili yani etkili olur. Silecegin camla temas eden kisminida kisa zamanda bozar diye dusunuyorum. Onun yerine el sabunuda olur. Ne kadar az kimyasal silecek icin o kadar iyidir. Aslinda en iyisi camsildir. Su ile karistirilip koyulursa, guzel temizler. Silecege de az zarari olur.

Erdem , ben sileceği çok kullanan biri olarak,  vw Transporter aracımda 2,5-3 yıl boyunca kullandım.. (hemde tanesi 3 tl lik silecek ile ) 3 tl lik sileceği bozmadi ise diğer sileceklere bişi olacağını sanmam. 

15 dakika onceki deneyimime dayanarak pril bulasik deterjani harika sonuc verdi. Uzun vade de nasil olur bilmem. Prile guveniyor ve inaniyorum safak bey referansiyla :)

Tecrubeyle sabit olduğu için fikir verdim, Allahın izniyle zararı olmaz.. 

Mesela Yeni aldığım pejonun sileceğini değiştirdim. iki sileceğe 35tl para verdim yine aynı sistem detarjanlı cam suyu kullanıyorum.. 

Cam sil faydalı olur elbet ama, benim gibi çok kullanan biri için :D çok masraf olur :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Arabanın camına boyasına yada cam lastiğine zarar verdiğini düşünüyorsunuzda Anne yada Hanım'ın eline zarar verdiğİni neden düşünmüyorsunuz ? Yada en önemlisi doğaya :)

Bu araba sevgisinden hiç bir şey anlamıyorum. Altı üstü plastik ve matalden yapılmış nesnelere çuvalla para verip sokağa atıyoruz sonrada şu zarar verir bu zarar verir diyip duruyoruz :D

"ARKADAŞLAR BU MERET CANLI DEĞİL"

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Arabanın camına boyasına yada cam lastiğine zarar verdiğini düşünüyorsunuzda Anne yada Hanım'ın eline zarar verdiğİni neden düşünmüyorsunuz ? Yada en önemlisi doğaya :)

Bu araba sevgisinden hiç bir şey anlamıyorum. Altı üstü plastik ve matalden yapılmış nesnelere çuvalla para verip sokağa atıyoruz sonrada şu zarar verir bu zarar verir diyip duruyoruz :D

"ARKADAŞLAR BU MERET CANLI DEĞİL"

Çok haklısın abi.. Onu bunu geçtim.. O detarjan ile yıkanan tabaklar çatal kaşık  , onlardan yemek yiyoruz :) bu bir gerçek..  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Camsil ile suyu karistirip koysak hazneye nasil olur abiler?

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Oto yıkamacıların çoğu zaten dandik bulaşık deterjanları kullanıyorlar. Benim bir arkadaş yıllardır limonlu deterjanla yıkar arabasını dahada boyada bir şey görmedim :D .Silecek haznesine konan deterjandan hiç bir şey olmaz diye düşünüyorum. :)

Camsil ile suyu karistirip koysak hazneye nasil olur abiler?

Süper olur. :good1:

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Süper olur. :good1:

Yarın ekliyim biraz, teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Safak Acar

Silecekler de, araçta varmi bi sıkıntı ?   :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Silecekler de, araçta varmi bi sıkıntı ? :fiuw:

Canavar maşallah :) gecen deterjani cok koymusum galiba basta köprüdü epey ama su ilavesiyle dengeledim. Arabada maşallah iyi kirli birazcik :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben de şampuan katarım ara sıra. İçerdiği alkolün antifirizli sulardaki donma seviyesine katkısı olduğuna "inanırım" belki de psikolojik.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...